Valstiečiai dėl migrantų krizės kreipiasi į Europos Komisiją

Šešėlinis ministrų kabinetas kreipiasi į Europos Komisijos pirmininkę Ursulą von der Leyen ir Komisijos narius, prašydamas padėti Lietuvai spręsti nelegalių migrantų klausimus.

Taip pat Europos Komisija yra prašoma įvertinti Lietuvos Vyriausybės planus, kainuosiančius valstybei labai brangiai – fizinio barjero pasienyje su Baltarusija statybas, turint omenyje, kad jau yra buvęs precedentas su Vengrija, kuri pralaimėjo Europos Sąjungos Teisingumo Teisme.

„Byla prieš Vengriją kilo dėl to, kad sienos dėka prieglobsčio prašymo sistema buvo paversta fiktyvia. Tolesni nesklandumai Vengrijai tvarkantis su migrantų krize lėmė ir Frontex agentūros pasitraukimą iš Vengrijos. Nenorime, kad tas pats nutiktų ir Lietuvoje. Kaip žinia, Lietuvos Vyriausybė siekdama spręsti nelegalių migrant krizę yra priėmusi sprendimą pasienyje su Baltarusija statyti fizinę sieną, kurios preliminari kaina sieks iki 50 milijonų eurų.

Tai didelė investicija, todėl turime būti visiškai tikri, kad ji daroma tikslingai ir nepažeidžiant tarptautinės bendruomenės bei Europos Sąjungos apsibrėžtų standartų, kas ypač svarbu Europos Sąjungos Teisingumo Teisme šiais metais pralaimėtos bylos Europos komisija prieš Vengriją kontekste”, – sako LVŽS šešėlinės vyriausybės ministras pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

Pasak jo, turint omenyje numatomas milžiniškas valstybės investicijas, Europos Komisijos prašoma preliminariai įvertinti Lietuvos Vyriausybės planus, esamą reguliavimą, ir pateikti rekomendacijas, kaip išvengti Europos Sąjungos teisės problemų tuomet, kai bus pastatytas fizinis barjeras pasienyje su Baltarusija.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų