Lazdijų rajono merė baiminasi migrantų: gali ateiti diena ar valanda, kai kils riaušės

Lazdijų rajono merė Ausma Miškinienė nerimauja, kad šioje savivaldybėje apgyvendinti neteisėti migrantai yra nepatenkinti savo gyvenimo sąlygomis, todėl gali sukelti riaušes. 

26

„Incidentų bent jau Lazdijuose didelių išvengta, tačiau jau jaučiame, kad ta riba yra labai arti ties peržengimu“, – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos šešėlinės Vyriausybės posėdyje ketvirtadienį kalbėjo A. Miškinienė.

Pasak rajono merės, migrantus gali išprovokuoti prastos gyvenimo sąlygos.

„Jau ilgą laiką jie yra uždaryti, yra tam tikros sveikatos problemos. Jie nėra patenkinti maistu, kurį gauna, jie nori jo įvairovės, nori mobilių telefonų, daugiau laisvių. Tikrai yra tam tikras skirtumas tarp kultūrų, religijų, tarp apgyvendintų žmonių. 

Ilgainiui, nesprendžiant problemų ir jeigu jų apgyvendinimas ir toliau išliks ilgalaikis nedidelėje teritorijoje, kyla didelė grėsmė, kad tas saugumas nebus užtikrintas. Diena ar valanda, kada kils didesnės ar mažesnės riaušės, tikrai galima įsivaizduoti, kad gali ateiti“, – nuogąstavo A. Miškinienė. 

(26 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Migrantai Lietuvoje

Nepasitenkinimo gali ir daugėti

Kad dalies migrantų netenkina jų gyvenimo sąlygos, pripažįsta ir juos sulaikantys pasieniečiai. Valstybės sienos apsaugos tarnybos atstovo Giedriaus Mišučio teigimu, geresnio gyvenimo Vakaruose ieškantys migrantai paprasčiausiai nesitikėjo tokių gyvenimo sąlygų, kokias gavo Lietuvoje.

„Aišku, žmonės ne taip įsivaizdavo šitos kelionės tarpinį finišą. Jiems tai yra netikėta, jiems tai yra stresas, sumokėti pinigai, sąlygos, aišku, yra ne pačios geriausios, kokias gali suteikti valstybė. 

Dabar, aišku, kai perpildytas Užsieniečių registracijos centras ir jie apgyvendinami patalpose, kurios nepritaikytos – mokyklose ar sporto salėje, kai sudeda čiužinių dešimtis vienoje erdvėje, – tai tokio nepasitenkinimo, neperaugančio kol kas į riaušes ar neramumus, yra. Jį galima suprasti. Bet čia jų pasirinktas kelias“, – tv3.lt kiek anksčiau yra sakęs G. Mišutis.

REKLAMA

Triženklis naujų migrantų skaičius

Pirminiais duomenimis, praėjusią parą pasieniečiai sulaikė dar 110 iš Baltarusijos neteisėtai sieną kirtusių migrantų, ketvirtadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba.

Tarp sulaikytų užsieniečių 92 prisistatė Irako piliečiais ar turėjo šios šalies dokumentus.

VSAT duomenimis, šiemet į Lietuvą iš Baltarusijos bandė patekti 2338 neteisėti migrantai. Šis skaičius yra 29 kartus didesnis, nei buvo per visus 2020 metus. Liepą pasieniečiai sulaikė 1567 migrantus. Birželį tokių buvo 473, gegužę – 77, balandį – 70, o kovą – 8.

Tarp šiais metais pasienyje su Baltarusija sulaikytųjų daugiausia yra Irako piliečių ar jais prisistačiusių užsieniečių – 1307. Taip pat sulaikyti 184 Kongo, 123 Kamerūno, 78 Gvinėjos, 74 Irano, 72 Afganistano, 71 Rusijos, 69 Sirijos bei kitų šalių piliečiai.

Nuo metų pradžios, pirminiais duomenimis, daugiausia migrantų sulaikyta Druskininkų savivaldybės ribose – 575. Šalčininkų rajone sulaikyti 531 neteisėtai iš Baltarusijos patekęs užsienietis, Varėnos – 410, Ignalinos – 385, Švenčionių – 199, Lazdijų – 153.

Pasak pasieniečių, didelė dalis sulaikytųjų per Lietuvą siekia patekti į Vakarų Europos valstybes.

Dėl neteisėtų migrantų antplūdžio Lietuva yra paskelbusi ekstremalią situaciją.


Rašyti komentarą...
/
/
2021-07-22 12:47:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ir kils, tikrai ramiai jie cia ilgai nesedes
Atsakyti
-2

.
...
2021-07-22 13:22:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Oi bus dar bėdos, čia dar tik pradžia...
Atsakyti
-1

.
......
2021-07-22 13:11:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
O ko jus tikejotes,dar luktelekit kol daugiau tu brudu prieis...o tada laikykites.
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (27)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų