Migrantų maitinimui nebus nustatomos kainos lubos

Finansų ministerija nusprendė migrantų maitinimui nenustatyti kainų lubų. Anot finansų ministrės Gintarės Skaistės, tą daryti netikslinga, nes kiekvienoje savivaldybėje sąlygos skirtingos.

„Lukašenkos kelionių tarnyboje nėra įskaičiuotos perteklinės komforto sąlygos ir kambarių su vaizdu į vandenyną nebus. Tačiau tas minimalus aptarnavimas – higienos paslaugos, maistas ir užtikrinimas apsaugos, kad bendruomenės būtų saugios, – bus kompensuojamos ir savivaldybėms nereikės iš savo lėšų tų pinigų ieškoti. 

Iš valstybės biudžeto savivaldybėms bus tos išlaidos kompensuojamos pagal pateiktas sąskaitas faktūras“, – žurnalistams ketvirtadienį kalbėjo G. Skaistė.

Iki šiol Vidaus reikalų ministerija buvo nustačiusi, kad migrantų maitinimas savivaldybėms negali atsieiti daugiau nei 5,85 per parą kartu su PVM. Vis dėlto, anot G. Skaistės, dabar nustatyti kainų lubas nėra tikslinga.

„Kadangi sąlygos kiekvienoje teritorijoje yra pakankamai skirtingos ir atvežimo atstumai yra pakankamai skirtingi, vientiso standarto nutarta nenustatinėti. Savivaldybės vadovaujasi protingumo kriterijais. Atsispirsime nuo to, kad būtų užtikrintos žemesnės kainos pagal kiekvienos savivaldybės situaciją.

Siūlome atsispyrus nuo žemesnės kainos, vadovaujantis protingumo kriterijumi, nustatyti žemiausią kainą, kokia yra įmanoma“, – sakė ministrė.

G. Skaistė ketvirtadienį Varėnos rajone apžiūrėjo neteisėtų migrantų apgyvendinimo vietas. O vėliau susitiko su migrantus apgyvendinusių savivaldybių – Varėnos rajono, Alytaus miesto ir rajono, Druskininkų, Lazdijų, Švenčionių, Šalčininkų rajonų merais ir atstovais.

Triženklis naujų migrantų skaičius

Pirminiais duomenimis, praėjusią parą pasieniečiai sulaikė dar 110 iš Baltarusijos neteisėtai sieną kirtusių migrantų, ketvirtadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba.

REKLAMA

Tarp sulaikytų užsieniečių 92 prisistatė Irako piliečiais ar turėjo šios šalies dokumentus.

VSAT duomenimis, šiemet į Lietuvą iš Baltarusijos bandė patekti 2338 neteisėti migrantai. Šis skaičius yra 29 kartus didesnis, nei buvo per visus 2020 metus. Liepą pasieniečiai sulaikė 1567 migrantus. Birželį tokių buvo 473, gegužę – 77, balandį – 70, o kovą – 8.

Tarp šiais metais pasienyje su Baltarusija sulaikytųjų daugiausia yra Irako piliečių ar jais prisistačiusių užsieniečių – 1307. Taip pat sulaikyti 184 Kongo, 123 Kamerūno, 78 Gvinėjos, 74 Irano, 72 Afganistano, 71 Rusijos, 69 Sirijos bei kitų šalių piliečiai.

Nuo metų pradžios, pirminiais duomenimis, daugiausia migrantų sulaikyta Druskininkų savivaldybės ribose – 575. Šalčininkų rajone sulaikyti 531 neteisėtai iš Baltarusijos patekęs užsienietis, Varėnos – 410, Ignalinos – 385, Švenčionių – 199, Lazdijų – 153.

Pasak pasieniečių, didelė dalis sulaikytųjų per Lietuvą siekia patekti į Vakarų Europos valstybes.

Dėl neteisėtų migrantų antplūdžio Lietuva yra paskelbusi ekstremalią situaciją.


Rašyti komentarą...
A
AP
2021-07-22 14:07:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Prašau nedelsiant pripažinti mane nelegaliu migrantu ir suteikti būtiną maitinimą !!!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų