REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
26
Migrantai Lietuvoje (nuotr. SCANPIX)

Migrantus apgyvendinusių savivaldybių merai atskleidė, kiek kainuoja jų išlaikymas

Papildyta 12.42 val.

Neteisėtai į Lietuvą per Baltarusiją atvykusių migrantų išlaikymas skirtingoms savivaldybėms kainuoja nevienodai. Tačiau jau aišku, kad nė vienai savivaldybei nepavyko išmaitinti migrantų už anksčiau Vidaus reikalų ministerijos nustatytą beveik 6 eurų sumą per parą.

26

Neteisėtai į Lietuvą per Baltarusiją atvykusių migrantų išlaikymas skirtingoms savivaldybėms kainuoja nevienodai. Tačiau jau aišku, kad nė vienai savivaldybei nepavyko išmaitinti migrantų už anksčiau Vidaus reikalų ministerijos nustatytą beveik 6 eurų sumą per parą.

REKLAMA

Iki šiol Vidaus reikalų ministerija buvo nustačiusi, kad migrantų maitinimas savivaldybėms negali atsieiti daugiau nei 5,85 eurų per parą kartu su PVM. 

Ketvirtadienį finansų ministrė Gintarė Skaistė pranešė, kad nuspręsta atsisakyti maitinimui skiriamų lėšų lubų.

Prakalbo apie kainas

Štai Druskininkams migrantų maitinimas, anot mero Ričardo Malinausko, atsieina beveik 12 eurų per dieną.

„Maitinimas yra 11,7 eurų plius vanduo ir kiti dalykai. Be abejo, dar yra komunaliniai patarnavimai, kaip tualetai, dušai, kriauklės, jų aptarnavimas, kurių sąskaitas gausime tik mėnesio pabaigoje. Šiandien dienai bendros išlaidos už šį mėnesį yra apie 24 tūkst. eurų“, – žurnalistams ketvirtadienį pasakojo R. Malinauskas.

REKLAMA
REKLAMA

Jo teigimu, maisto daviniai tokie brangūs, nes yra vienkartiniai ir sausi.

„Į juos turi įeiti produktai atskirai supakuoti, kurių savikaina, ne maišais perkant, yra žymiai didesnė. Norėčiau, kad kas nors pabandytų vienkartinius davinius suorganizuoti už 5,85 eurus su PVM. Tai tą paslaugą iš karto perkelsime ant pasiūliusiojo pečių“, – kalbėjo R. Malinauskas.

REKLAMA

Tuo metu Varėnos rajono meras Algis Kašėta pasakoja, kad kol kas savivaldybė Finansų ministerijos prašo už migrantų išlaikymą kompensuoti 22,5 tūkst. eurų.

„Didžiausią dalį sąskaitos, žinoma, sudaro maitinimas. Mes patiriame kiekvienoje savivaldybėje skirtingas išlaidas. 

Varėnoje mes patys organizuojame maitinimą progimnazijos valgykloje, mūsų virėjai, patys perkame produktus. Be vienkartinių indų mes patiriame apie 9 eurus išlaidų. Čia maitinimas su vandeniu, su elektra ir virėjų darbo sąnaudomis“, – sakė A. Kašėta.

REKLAMA
REKLAMA

Lazdijų rajone, kur taip pat apgyvendinti migrantai, daugiausiai taip pat kainuoja maitinimo paslaugos.

„Nuo liepos 2 dienos patirtos išlaidos siekia beveik 30 tūkst. eurų. Didžioji dalis jų yra maitinimo išlaidos, komunalinės išlaidos ir kitos prekės ir paslaugos“, – sakė Lazdijų rajono merė Ausma Miškinienė.

Portalas tv3.lt jau yra išsamiai aprašęs, kuo maitinami migrantai ir kokių maisto produktų jie atsisako.

Kainos lubų nebebus

Finansų ministerija nusprendė migrantų maitinimui nenustatyti kainų lubų. Anot finansų ministrės Gintarės Skaistės, tą daryti netikslinga, nes kiekvienoje savivaldybėje sąlygos skirtingos.

„Lukašenkos kelionių tarnyboje nėra įskaičiuotos perteklinės komforto sąlygos ir kambarių su vaizdu į vandenyną nebus. Tačiau tas minimalus aptarnavimas – higienos paslaugos, maistas ir užtikrinimas apsaugos, kad bendruomenės būtų saugios, – bus kompensuojamos ir savivaldybėms nereikės iš savo lėšų tų pinigų ieškoti. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Iš valstybės biudžeto savivaldybėms bus tos išlaidos kompensuojamos pagal pateiktas sąskaitas faktūras“, – žurnalistams ketvirtadienį kalbėjo G. Skaistė.

„Kadangi sąlygos kiekvienoje teritorijoje yra pakankamai skirtingos ir atvežimo atstumai yra pakankamai skirtingi, vientiso standarto nutarta nenustatinėti. Savivaldybės vadovaujasi protingumo kriterijais. Atsispirsime nuo to, kad būtų užtikrintos žemesnės kainos pagal kiekvienos savivaldybės situaciją.

Siūlome atsispyrus nuo žemesnės kainos, vadovaujantis protingumo kriterijumi, nustatyti žemiausią kainą, kokia yra įmanoma“, – sakė ministrė.

Triženklis naujų migrantų skaičius

Pirminiais duomenimis, praėjusią parą pasieniečiai sulaikė dar 110 iš Baltarusijos neteisėtai sieną kirtusių migrantų, ketvirtadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba.

REKLAMA

Tarp sulaikytų užsieniečių 92 prisistatė Irako piliečiais ar turėjo šios šalies dokumentus.

VSAT duomenimis, šiemet į Lietuvą iš Baltarusijos bandė patekti 2338 neteisėti migrantai. Šis skaičius yra 29 kartus didesnis, nei buvo per visus 2020 metus. Liepą pasieniečiai sulaikė 1567 migrantus. Birželį tokių buvo 473, gegužę – 77, balandį – 70, o kovą – 8.

Tarp šiais metais pasienyje su Baltarusija sulaikytųjų daugiausia yra Irako piliečių ar jais prisistačiusių užsieniečių – 1307. Taip pat sulaikyti 184 Kongo, 123 Kamerūno, 78 Gvinėjos, 74 Irano, 72 Afganistano, 71 Rusijos, 69 Sirijos bei kitų šalių piliečiai.

Nuo metų pradžios, pirminiais duomenimis, daugiausia migrantų sulaikyta Druskininkų savivaldybės ribose – 575. Šalčininkų rajone sulaikyti 531 neteisėtai iš Baltarusijos patekęs užsienietis, Varėnos – 410, Ignalinos – 385, Švenčionių – 199, Lazdijų – 153.

Pasak pasieniečių, didelė dalis sulaikytųjų per Lietuvą siekia patekti į Vakarų Europos valstybes.

Dėl neteisėtų migrantų antplūdžio Lietuva yra paskelbusi ekstremalią situaciją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų