• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vyriausybei neskubama teikti apibendrintų siūlymų, kaip pažaboti privilegijas valstybės tarnyboje. Kova su šia įsisenėjusia negerove vis labiau panėši į „pingpongą“ tarp valdžios institucijų, rašo „Lietuvos žinios“.

REKLAMA
REKLAMA

Priešingai nei buvo planuota, vakar apie kovą su valdininkų privilegijomis per Vyriausybės pasitarimą nediskutuota. Atidėti klausimą paprašė vidaus reikalų ministras Raimondas Šukys, kurio vadovaujama žinyba apibendrino iš visų ministerijų šia tema gautą medžiagą.

REKLAMA

"Reikia papildomai peržiūrėti kai kurias nuostatas, kai kur aiškiau turėtų būti išdėstyta motyvacija. Tuomet ir bus teikiama svarstyti", - vakar LŽ sakė R.Šukys. Jis teigė norintis asmeniškai peržiūrėti iš visų institucijų gautus atsakymus ir siūlymus, kaip sumažinti privilegijas.

REKLAMA
REKLAMA

Išnagrinėti poreikį ir galimybę keisti kai kuriuos teisės aktus, reglamentuojančius privilegijas valstybės tarnyboje, Vyriausybei pasiūlė Seimo valdybos sudaryta darbo grupė.

Paklaustas, ar ministerijų atsakymuose yra racionalių siūlymų, kaip atsikratyti privilegijų, R.Šukys atkreipė dėmesį, kad pirmiausia reikia apibrėžti, kas yra privilegija. "Ministro ar viceministro tarnybinis automobilis - tai privilegija ar darbo bei susisiekimo priemonė? Valstybės įstaigų reprezentacinės išlaidos - nepagrįsta privilegija ar būtina išlaidų sąmatos dalis, būtina atstovaujant valstybei?" - retoriškai klausė ministras.

Po vadinamojo parlamento privilegijų skandalo 2006-ųjų pavasarį, kai posto neteko tuometinis Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas ir keli aukšti kanceliarijos valdininkai, tarnybiniais automobiliais važinėjęsi ne tik patys, bet ir vežioję savo šunis, buvo sudaryta Seimo darbo grupė. Jai buvo pavesta parengti teisės aktų, naikinančių valdininkų privilegijas, projektus. Po metų darbo grupė, kuriai vadovavo parlamentaras Algirdas Sysas, Seimo valdybai pateikė tik rekomendacijas dėl privilegijų mažinimo valstybės tarnautojams. Dėl poreikio keisti teisės aktus pavesta išsiaiškinti Vyriausybei. A.Sysas tuomet prisipažino kapituliuojantis prieš klestinčias blogybes. Jis skundėsi, kad jo kolegos grupės nariai nelankė posėdžių, todėl gerų rezultatų pasiekti nepavyko, rašo „Lietuvos žinios“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų