„Lietuvos draudimo“, „ERGO Lietuvos“ ir „PZU Lietuvos“ skaičiavimais, dėl visą parą siautėjusios pūgos nukentėjusiems bus išmokėta apie 3,2 mln. litų. Draudėjai atkreipia dėmesį, kad žalą darė ne tik stichija, bet ir kelininkų transportas.
Vien per vakar dieną „Lietuvos draudimo“ Skambučių centras sulaukė beveik 900 klientų skambučių, iš kurių buvo užregistruota kiek daugiau nei 500 žalų. Bendrovė planuoja klientams kompensuoti beveik 1,3 mln. litų nuostolių.
Draudimo bendrovės „PZU Lietuva“ duomenimis, dėl užsitęsusių žiemiškų orų ir gausaus sniego į eismo įvykius patekusiems vairuotojams bus išmokėta 0,5 mln. Lt draudimo išmokų.
„PZU Lietuva“: automobilius apgadina ir kelininkai
„Dėl gausaus sniego pastarosiomis dienomis užregistravome dvigubai daugiau eismo įvykių nei kitomis dienomis. Pastebime, kad vairuotojai šią žiemą tapo daug atidesni, tačiau net ir geri vairavimo įgūdžiai negelbsti, kai eismo sąlygos yra tokios sudėtingos – gatvės ir keliai padengti stora nenuvalyto ir išvažinėto sniego danga“, – teigia „PZU Lietuva“ Vilniaus žalų centro vadovas Modestas Žilionis.
Pasak M. Žilinio, šiomis dienomis gausiai pasnigo visoje Lietuvoje, todėl skirtingai nei anksčiau, pranešimų apie pagausėjusį eismo įvykių skaičių bendrovė sulaukia vienodai gausiai iš visų šalies regionų. Tradiciškai daugiausiai eismo įvykių yra užfiksuota didžiuosiuose miestuose – Vilniuje ir Kaune.
„Pagrindinė vakar ir savaitgalį užregistruotų eismo įvykių priežastis – labai slidi kelio danga, dėl kurios vairuotojai nespėjo laiko sustabdyti automobilio ir susidūrė su priešais važiuojančia transporto priemone. Esame užregistravę įvykių, kuriuose susidūrė net 4 transporto priemonės. Dar viena aktualija – stovintys automobiliai apgadinami kelininkų transporto. Patariame vairuotojams tokiu oru važiuoti lėčiau nei įprasta ir išlaikyti didelį atstumą nuo kitų transporto priemonių, būti ypač atsargiems kiemuose ir išvažiuojant į pagrindinius kelius, vengti staigių manevrų ir laikytis tos pačios eismo juostos, neįvažiuoti į gatvių pakraščiuose ir viduryje esančias sniego sankaupas“, – pabrėžia M. Žilionis.
„PZU Lietuva“ ekspertas pataria būti atidiems ir parkuojant automobilius prie pastatų - orui šiek tiek sušilus susidarę varvekliai kelią grėsmę ir automobiliams, ir pėstiesiems.
„Lietuvos draudimas“: nuostoliai gali siekti 7 milijonus
„Nevalyti, slidūs keliai, dėl gausiai iškritusio sniego neišvažiuojami kiemai, nepasirinktas saugus greitis – tai buvo pagrindinės vakarykštės dienos eismo įvykių priežastys. Visiems 410 nukentėjusiems vairuotojams bus išmokėta virš milijono litų, vidutiniškai po 2500 Lt kiekvienam“, – pasakojo „Lietuvos draudimo“ Kompleksinių žalų direktorius Gytis Matiukas.
Likusios 100 vakar užregistruotos žalos buvo susijusios su gyventojų turtu. „Jau pradėjome registruoti pranešimus dėl įlūžusių namų stogų, kurie neatlaikė sniego slėgio“, – tęsė G. Matiukas. Dėl turto žalų bendrovė rezervavo apie 300 tūkst. Lt.
Sinoptikai ir toliau nežada atokvėpio – snigs ir pustys visą savaitę, o savaitės pabaigoje nuostoliai gali siekti net 7 milijonus litų.
„Noriu dar kartą paraginti gyventojus atsakingai prižiūrėti savo turtą – nuvalyti sniegą nuo stogų, atsargiai elgtis su ugnimi, nepalikti įjungtų elektros prietaisų, užsukti vandens sklendes, o vairuotojus būti atidžius kelyje, pasirinkti saugų greitį – atrodo tiek nedaug reikia, kad tokia graži žiema džiugintų ne tik vaikus“, – pridūrė G. Matiukas.
„ERGO Lietuva“: sprogus vamzdžiams komensacijos išmokamos ne visada
Draudimo bendrovė „ERGO Lietuva“ prognozuoja, kad dėl pastarosiomis dienomis Lietuvoje kritusio sniego ir siaučiančios pūgos vairuotojams išmokės apie 1 milijoną litų, o nekilnojamo turto savininkams – 400 tūkst. litų. Į bendrovę dėl žalos atlyginimo jau kreipėsi 375 klientai. Prognozuojama, kad žalų skaičius viršys 500.
Nerijus Giedraitis, „ERGO Lietuva“ Žalų administravimo skyriaus vadovas, teigia, kad daugiausia žalų automobiliams užregistruota Vilniuje, Kaune ir Panevėžyje. Vidutinė žala siekia apie 2600 litų. Draudimo bendrovė jau rezervavo daugiau nei 625 tūkst. Lt.
„Daugiausiai žalų patiria vairuotojai, kuomet dėl nevalytų, slidžių kelių, nepasirinkto saugaus greičio ar neįvertinto stabdymo kelio, autoįvykiuose apgadinamos jų transporto priemonės“, - teigia N. Giedraitis. Jis priduria, kad nemažai kreipimųsi sulaukė ir iš kasko draudimu apsidraudusių vairuotojų dėl pagalbos kelyje – per paskutines dienas teko traukti kelias dešimtis užklimpusių ar į griovį nuslydusių automobilių.
„Dėl nepalankių oro sąlygų pastarosiomis savaitėmis registravome kelis kartus daugiau žalų turtui nei įprastą žiemą. Jos siekia apie 400 tūkst. litų“, – sako N. Giedraitis. Šiuo metu vidutinė žala turtui siekia apie 20 tūkst. litų. Žalos turtui dažniausiai kilo dėl trūkusių vandentiekio vamzdžių. Nors tokios turto žalos retesnės, bet jų sukeliami nuostoliai gali dešimtis kartų viršyti nuostolius automobiliui. Dėl užšalusių vamzdžių ne tik dingsta vanduo, bet užliejamos ir patalpos. Pavyzdžiui, Klaipėdoje dėl stipraus šalčio užšalo ir sprogo vandens filtras. Įvykio metu buvo aplietos ne tik buto savininko sienos, bet ir užlieti kaimynai. Preliminariais duomenimis, ši šalčio sukelta žala gali siekti iki 100 tūkst. litų.
Gyventojai turėtų atkreipti dėmesį į tai, kad žala, sukelta nuo šalčio sprogus vamzdžiams, atlyginama tik tuo atveju, jeigu draudimo sutartyje numatyta šalčio rizika arba pasirinktas „visų rizikų“ draudimas.