„Vaisingumo klinikos“ tyrime suimtas tik finansų direktorius, Brazausko žentas paliktas laisvėje

Klaipėdos apylinkės teismas penktadienio popietę svarstė prokuratūros prašymą dėl 1 iš 12 įtariamųjų suėmimo atliekamame ikiteisminiame tyrime, kurio epicentre atsidūrė „Vasingumo klinika“. Teisėsaugos tyrimas pradėtas įtarus, kad buvo nuslėpta apie 1 mln. eurų mokesčių.

Įmonei vadovauja prezidento Algirdo Brazausko žentas Algirdas Usonis. Naujienų portalo tv3.lt žiniomis, A. Usonio suimti neprašoma.

Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Linas Kiaurakis naujienų portalui tv3.lt patvirtino, kad mėnesiui buvo prašoma suimti įmonės finansų direktorių.

Teismas prokuratūros prašymą tenkino tik iš dalies. Asmuo suimtas savaitei.

A. Usoniui paskirtos kardomosios priemonės – rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir dokumento paėmimas. Kitiems įtariamiesiems taip pat pritaikyti švelnesni apribojimai. Daliai jų uždrausta bendrauti tarpusavyje.

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Šimto pareigūnų kratos vaisingumo klinikose: vienas sulaikytųjų – Brazausko žentas

Naujienų portalas tv3.lt vakar rašė apie tai, kad net 100 pareigūnų krėtė įmonę „Vaisingumo klinika“. Be kitų nusikalstamų veikų, jos vadovai ir darbuotai įtariami nuslėpę net 1 mln. eurų pajamų. Šie pinigai galimai nugulė bendrovės vadovų kišenėse, taip pat iš jų darbuotojams buvo mokami atlyginimai vokeliuose. TV3 Žinių šaltinių duomenimis, tarp sulaikytųjų yra ir prezidento Algirdo Brazausko žentas, įmonės direktorius Algirdas Usonis.

100-tas policininkų, kriminalistų ir prokurorų kratė apvaisinimo ir ginekologijos paslaugas teikiančios, bendros Jungtinių Amerikos Valstijų, Izraelio ir Lietuvos įmonės „Vaisingumo klinika“ padalinius Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Taip pat kratos vyko bendrovės vadovų ir darbuotojų namuose bei automobiliuose.

„Yra įtariama, kad gydymo įstaigoje buvo slepiamos pajamos, neapskaityta suma, preliminariais duomenimis, gali sudaryti apie milijoną eurų“, – sakė Klaipėdos apygardos prokuratūros vyriausioji prokurorė Dalia Pocienė.

Taip pat pareigūnai įtaria, kad įmonės darbuotojai apgaulingai tvarkė apskaitą ir piktnaudžiavo tarnyba. „Kratų metu buvo paimta beveik pusė milijono grynųjų pinigų, taip pat buvo paimti reikšmingi tyrimui dokumentai, daiktai, kompiuterinė technika“, – pasakojo D. Pocienė.

REKLAMA

Šiuo metu 12-ai Vilniaus, Kauno bei Klaipėdos „Vaisingumo klinikos“ darbuotojų pareikšti įtarimai, 9 iš jų sulaikyti ir uždaryti į areštinę. „Sulaikyti asmenys yra tiek įmonės vadovas, tiek vadovaujantys asmenys bei asmenys, kurie yra atsakingi už finansinius dalykus, už apskaitą“, – teigia komisariato viršininko pavaduotojas Raimondas Vaitkevičius.

TV3 Žinių šaltiniai patvirtino, kad vienas iš sulaikytųjų yra „Vaisingumo klinikos“ direktorius Algirdas Usonis, Algirdo Brazausko dukters Audronės Usonienės vyras. Pati „Vaisingumo klinikoje“ gydytoja akušere-ginekologe dirbanti Usonienė bendrauti su žurnalistais atsisakė.

„Aš jums sakau – aš nieko nekalbėsiu“, – kalbėjo „Vaisingumo klinikos“ darbuotoja Audronė Usonienė. Policija įtaria, kad įmonės vadovai nurodė klinikos darbuotojams neapskaityti iš pacientų gaunamų pajamų. Kiek tai galėjo tęstis, pareigūnai neatskleidžia, esą tai gali pakenkti tyrimui. Tačiau jau aišku, kur šie pinigai keliaudavo.

„Tuos pinigus pasisavindavo, mūsų turimais duomenimis, įmonės savininkai, vadovai ir buvo mokami atlyginimai“, – sako R. Vaitkevičius.

Artimiausiu metu teisėsaugininkai spręs, ar įtariamuosius suimti, mat kol kas jie į areštinę uždaryti tik 48 valandoms. Kadangi ikiteisminis tyrimas atliekamas pagal trijų Baudžiamojo kodekso straipsnių dalis, įtariamiesiems gresia skirtinga atsakomybė. Didžiausia numatoma – 8-eri metai kalėjimo.


Rašyti komentarą...
M
Monika
2021-02-26 16:08:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ieško, ieško, suranda, bet kalėjime sėdi tik vištvagiai
Atsakyti
0

A
Ale
2021-02-26 15:57:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
pajudino širšių lizdą . Dabar armija advokatų ( už tokius pinigus ) pakels balsą
Atsakyti
0

N
Nuomonė
2021-02-26 16:11:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jei Brazausko žentas tai Usonis vienas - infektologas, skiepų propaguotojas , kaip juo tikėti? Be jo tokių šmikku šmaku nebūt buvę, o pristatydamas skiepus dievagodavosi, kad nėra korumpuotas.
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (16)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų