Brazausko žento valdomoje „Vaisingumo klinikoje“ galėjo būti neapskaityta apie milijonas eurų

Teisėsauga įtaria, kad trijuose didžiausiuose Lietuvos miestuose veikianti bendrovė „Vaisingumo klinika“ galėjo neapskaityti apie milijono eurų pajamų. Bendrovei vadovauja Algirdas Usonis, kuris yra a.a. Algirdo Brazausko žentas, vedęs jo dukrą Audronę.

„Įtariama, kad gydymo įstaigoje buvo slepiamos pajamos: neapskaityta suma, preliminariais duomenimis, gali sudaryti apie milijoną eurų“, – spaudos konferencijoje ketvirtadienį sakė Klaipėdos apygardos prokuratūros vyriausioji prokurorė Dalia Pocienė.

„Tai yra uždaroji akcinė bendrovė „Vaisingumo klinika““, – sakė ji.

Pasak prokurorės, atlikus apie pusšimtį kratų, rasta pusė milijono eurų grynųjų, sulaikyti devyni asmenys, tarp jų – vadovai, iš viso įtarimai pareikšti 12 asmenų.

„Registrų centro“ duomenimis, „Vaisingumo klinikos“ akcininkai yra Algė Ivaškevičė, Virginijus Diržauskas, Algirdas Usonis ir Dov Feldberg.

Ši klinika savo puslapyje skelbia esanti didžiausia nevaisingumo problemas sprendžianti gydymo įstaiga Lietuvoje, kurioje atliekama daugiausia pagalbinio apvaisinimo procedūrų šalyje. Nuo 2000-ųjų veikianti klinika turi padalinius Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Jai vadovauja – A. Usonis. 

Sulaikyti įstaigos vadovai

Prokurorės teigimu, apklausiami įtariamieji bendrauja su teisėsauga.

„Buvo sulaikyti devyni asmenys. Jie šiuo metu išlieka sulaikyti. Įtariamojo statusas suteiktas 12 asmenų ir šiuo metu yra atliekamos apklausos, kiti procesiniai veiksmai“, – sakė D. Pocienė.

Pasak Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojo Raimondo Vaitkevičiaus, sulaikytas įmonės vadovas, vadovaujantys asmenys bei asmenys, atsakingi už finansus ir apskaitą.

Ikiteisminis tyrimas atliekama dėl įmonės vadovų ir bei kitų asmenų galimai vykdytų nusikalstamų veikų, susijusių su apgaulinga įmonės finansų apskaita.

Kaip pranešė policija, ikiteisminiame tyrime buvo atliktos kratos Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje esančiose įmonės patalpose, sulaikytų asmenų gyvenamosiose patalpose, transporto priemonėse bei kitur.

REKLAMA

„Kratos buvo atliekamos privačioje medicinos paslaugas teikiančioje įmonėje bei jų darbuotojų bei vadovų gyvenamosiose vietose, automobiliuose“, – sakė prokurorė.

Šiuo metu turimais duomenimis, kratų metu buvo rasti apie 500 tūkst. eurų grynais pinigais, taip pat įvairūs tyrimui reikšmingi buhalterinės apskaitos ir kiti dokumentai, kompiuterinės laikmenos bei kiti daiktai.

Pasak policijos, surinkti duomenys leidžia įtarti, jog siekdami išvengti mokesčių ir veikdami pagal iš anksto sugalvotą nusikalstamos veikos planą, šios įmonės vadovai atsakingiems darbuotojams buvo nurodę neįtraukti į įmonės buhalterinę apskaitą dalies iš pacientų gautų pajamų.

„Iš pacientų gaunami pinigai buvo netraukiami į apskaitą, o tuos pinigus pasisavindavo, mūsų turimais duomenimis, įmonės savininkai, vadovai, tiek buvo mokami atlyginimai“, – sakė R. Vaitkevičius.

Dirbo gausios pareigūnų pajėgos

Taip pat įtariama, kad vėliau šie žinomai neteisingi duomenys apie pajamas, pelną ar turtą buvo įrašyti pateikiant deklaracijas Valstybinei mokesčių inspekcijai.

Valstybei galimai padaryta žala bus nustatyta vėlesniame tyrimo etape.

„Labiausiai nukentėjo čia valstybė, kuriai nesumokėti mokesčiai“, – teigė policijos atstovas.

Ikiteisminis tyrimas šiuo metu atliekamas dėl apgaulingo įmonės apskaitos tvarkymo, padėjimo apgaulingai tvarkyti buhalterinę apskaitą, neteisingų duomenų apie pajamas, pelną, turtą ar jų naudojimą pateikimo ir piktnaudžiavimo.

Ikiteisminiam tyrimui vadovauja ir jį organizuoja Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimų skyrius, jį atlieka Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai, kartu su Kriminalinės policijos biuro, Kauno apskrities policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos, Valstybinės mokesčių inspekcijos ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnais.

Iš viso šiuose proceso veiksmuose dalyvavo apie 100 pareigūnų ir specialistų.

„Kratos truko praktiškai iki ryto nuo vakar vakaro“, – sakė Klaipėdos policijos atstovas.

Proceso veiksmai atliekami ir šiuo metu.

„Pareigūnai dirbo nuo vakar dienos praktiškai apskritą parą ir procesiniai veiksmai tęsiami šiandien“, – sakė prokurorė.


Rašyti komentarą...
P
Prane
2021-02-25 15:16:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas valdo milijonus tas uz nieka neatsako. Yra sakoma jei vogti tai milijona. Paziuresim, kas bus nubaustas. Kiek jau buvo sulaikyta bet kazkur uz grotu nepatenka. Gaunasi didelis snipst.
Atsakyti
0

R
R.
2021-02-25 15:20:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip visada burbulas sprogs ir dar pacius apkaltins, kad kazka neteisetai sulaike, ar yrodymus rinko. Normalioj teisinej valstybej pasodintu su turto konfiskavimu ir kitiems pavyzdys butu... o pas mus kaip aferas suko visi, taip ir suks. Nuo valdzios pradet reiketu...
Atsakyti
0

x
xxL
2021-02-25 16:11:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
viskas kaip ir aišku, jei skelbia vadinasi kažkokios maklės vyko, bet visiškai neaišku kam sulaikymui buvo reikalingas Aras su automatais? Jie čia tikėjosi susišaudymo iš tos firmos gydytojų ar vadovų pusės?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (11)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų