Vagys darosi vis įžūlesni: dviračių kasmet nugvelbiama vis daugiau (Video)

Vilnietė Berta dviračiu važinėja kiekvieną dieną – ir žiemą, ir vasarą. Mergina sako nusipirkusi jį senokai viename turguje. Dviratis daug nekainavęs, vos pusantro šimto litų, brangiau sumokėta už jo apsauginę spyną – du šimtai litų. Tačiau, jeigu ilgapirščiai vis tiek nukniauktų jos turtą – mergina sako plaukų dėl to nesirautų.

„Nesijaudinu aš dėl šito dviračio, jo karma teisinga. Kaimynai, beje, skundžiasi, kad pavogė kaip tik čia neseniai. Nerakino“, - sako dviratininkė Berta. Vagys randa tinkamą dviratį ir sukasi apie jį tol, kol pasisavina. Ir nors šiuo atveju savininkui pasisekė, vagį išbaidė netikėtai pasirodę žmonės, dažniau ilgapirščiams pasiseka nugvelbti dviračius.

Policija sako, kad pranešimų dėl dviračių vagysčių daugėja. Skambučiai prasidėjo jau kovą, ir prognozuojama, kad kaip ir kasmet, pranešimai apie vagystes bus fiksuojami iki vėlyvo rudens. O vagys tampa vis įžūlesni.

Dažniausiai, kaip sako policija, vagia narkomanai, kuriems prekę reikia realizuoti čia ir dabar. Todėl jų parduodami dviračiai nebūna brangūs. „Vienas atvejis buvo labai įdomus. Žmogus buvo toks labai keistuolis, vogdavo dviračius Konstitucijos prospekte iš „Swedbanko", buvo apie septyni. Bet jis buvo nei teistas, nei ką. Turėjo kažkokį supirkėją iš Kauno, kurį mes bandom nustatyti, jis buvo paleistas, bet po savaitės jis pavogė dar du dviračius. Dviračių savininkams patariu visada turėti dokumentus. Tai esminis dalykas, kai žmogus kreipiasi į policiją, reiškia, pareigūnai tą vogtą dviratį turi įforminti policijos ieškomų daiktų registre, ir jeigu žmogus tokių dokumentų neturi, mes negalim paskelbti tokio dviračio paieškos“, - teigia Vilniaus policijos atstovas Olegas Bikbajevas.

REKLAMA

Kiek tiksliai pavagiama dviračių, tokios statistikos nėra, tačiau daugėjant važinėjančiųjų, daugėja ir ilgapirščių. Anksčiau buvo skaičiuota, kad šiltuoju metų laiku kasdien buvo pavagiama po dviratį. Prekybininkai sako, esą, nusipirkus dviratį reikia nepamiršti ir apie jo apsaugą – pirmiausia apie ypač patikimą užraktą – grandinę. Taip pat įsigijus dviratį, patariama jį nufotografuoti, užrašyti jo numerį. Dar dviračiai gali būti žymimi, tam tereikia atvykti į policiją ir pareigūnai specialia įranga pažymės jo rėmą.

Daugiau žiūrėkite TV3 reportaže:

 


Rašyti komentarą...
n
nukentėjęs
2015-05-20 14:33:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
problema, kad policija normaliai netiria- nėra prioriteto; o dviračių žymėjimas policijoje irgi nieko vertas, užtenka rėmo nr. žinoti.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų