• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
Prokurorai užsimena, kad net aštuonis mėnesius nuo teisėsaugos Maskvoje besislapstančiam ir politinio Rusijos prieglobsčio pasiprašiusiam V.Uspaskichui mūsų šalyje nebegresia dideli nemalonumai.
Nors oficiali bėglio paieška dar nėra atšaukta, politikas jau gali ruoštis grįžimui – mūsų šalyje jam blogiausiu atveju gali tekti sumokėti baudą.
„Kartu su kitais asmenimis organizavo apgaulingą Darbo partijos finansinę apskaitą“, – šitokius įtarimus yra pateikusi Generalinė prokuratūra V.Uspaskichui po kratų partijos būstinėje bei kai kurių buvusių ir esamų narių apklausų.
Darbo partijos lyderis Kęstutis Daukšys ir viena artimiausių Maskvoje besislapstančio bėglio bičiulių Seimo narė Loreta Graužinienė tvirtina, kad V.Uspaskichas netrukus turėtų pasirodyti Lietuvoje ir netgi ketina dalyvauti savivaldybių rinkimuose.
Nors šios kalbos labai primena abejotiną viešųjų ryšių kampaniją, Darbo partijos veikėjų prielaidą patvirtino ir generalinio prokuroro pavaduotojas Gintaras Jasaitis.
„Yra galimybė, kad sugrįžusį V.Uspaskichą teisėjai už 5 tūkstančių litų užstatą paleis į laisvę. Bet prieš tai bylą reikėtų perduoti teismui“, – „Lietuvos rytui“ sakė G.Jasaitis.
Panašiai kalbėjo ir prokuroras Saulius Verseckas, kuris dirba grupėje, tiriančioje Darbo partijos finansinių aferų bylą: „Pagal Baudžiamąjį kodeksą ir šiuo metu pateiktus įtarimus V.Uspaskichui grėstų didžiausia iki ketverių metų laisvės atėmimo bausmė, bet gali būti paskirta tik bauda“.
Pats V.Uspaskichas, šiuo metu atostogaujantis Jungtiniuose Arabų Emyratuose, galimybės grįžti į Lietuvą kol kas nekomentuoja.
Iš Lietuvos V.Uspaskichas dingo praėjusių metų balandžio mėnesį. Iš pradžių jis teigė, kad panoro pailsėti savo gimtojoje Urdomoje Rusijos šiaurėje. Vėliau paaiškėjo, kad jam teko laidoti per gaisrą žuvusį brolį.
Kelis kartus žadėjęs netrukus sugrįžti į Lietuvą, politikas vėliau persikėlė į Maskvą, iš ten vadovavo savo bendražygiams.
Kai rugpjūčio pabaigoje buvo paskelbta jo tarptautinė paieška, V.Uspaskichas ėmė atvirai tyčiotis iš Lietuvos teisėsaugininkų, esą šie vykdo politinį užsakymą.
Kiek vėliau kai kurie buvę Darbo partijos nariai prasitarė: V.Uspaskichas išvyko iš Lietuvos turėdamas informacijos, kad ir jam, ir kitiems partijos nariams gresia kratos bei apklausos.
Jeigu bėglys vis dėlto sumanytų prieš savivaldybių rinkimus pasirodyti Lietuvoje, būtų sulaikytas.
Po to per 48 valandas turėtų būti išspręstas bėglio suėmimo terminas, kurį nustatytų teismas. Teisėjai galėtų suėmimą pakeisti ir kita kardomąja priemone.
Seime diskutuojama, kad Darbo partijos atstovai prakalbo apie V.Uspaskicho sugrįžimą tik todėl, kad tarp jų ir konservatorių yra tam tikrų susitarimų.
„Juk pastaruoju metu tiek Darbo partijos, tiek ir konservatorių frakcijos nariai Seime balsuoja sutartinai – ir dėl VSD tyrimo išvadų, ir dėl komitetų bei komisijų vadovų paskyrimų“, – kalbėjo valdančiosios daugumos atstovai.
K.Daukšys tokius įtarimus vakar neigė.
„Jokio mūsų sąmokslo nėra, mes su konservatoriais nesame strateginiai partneriai. Taip pat jokių derybų dėl V.Uspaskicho sugrįžimo su jais nėra buvę“, – tikino politikas.
Vienas įtakingiausių konservatorių Jurgis Razma irgi tvirtina, kad susitarimo su Darbo partija nėra: „Na, ir kas, kad kartais sutampa mūsų pozicijos per balsavimą Seime.
Matydamas Darbo partijos atstovų žvilgsnius supratau, kad jie, kaip ir mes, išgyveno dėl susidariusios padėties VSD ir balsavo nuoširdžiai“.
Konservatorių balsai lėmė, kad Darbo partijos atstovė Romualda Kšanienė paskirta Seimo Etikos ir procedūrų komisijos vadove.
Šį faktą J.Razma aiškino paprastai – dešiniesiems šis postas nerūpėjęs, todėl slapto balsavimo metu visi balsavo laisvai: „Ir taip Seime turime pakankamai įvairių postų.
Be to, mums atrodė, jog šiai komisijai vadovauti labiau tinka vadybininkės patirties turinti R.Kšanienė negu humanitarė Dalia Teišerskytė“.
Darbo partijos narių kalbas apie buvusio vedlio grįžimą į Lietuvą ir dalyvavimą savivaldybių rinkimuose premjeras Gediminas Kirkilas vakar pavadino viešųjų ryšių akcija.
Vyriausybės vadovas bei vienas įtakingiausių socialdemokratų mano, jog V.Uspaskichas privalo duoti parodymus Lietuvos prokurorams.
„O visa kita tėra Darbo partijos viešųjų ryšių dalykai. Kadangi visuomenė nelabai tuo domisi, tai jie stengiasi palaikyti šią diskusiją viešumoje“, – sakė G.Kirkilas.
Jis taip pat stebėjosi, kad Darbo partija, kuri turi keletą tūkstančių narių savo gretose, tačiau neranda pakankamai proto ir žmonių, kurie gali ją vesti: „Jiems kažkodėl reikia patarimų iš Maskvos“.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų