Vilniaus valdžia kategoriškai atmeta teiginius, kad savivaldybės pastatai gali būti parduodami nuostolingai. Ekonomistas Raimundas Kuodis yra paskaičiavęs, kad parduodant savivaldybės pastatą "bus sutaupoma 8 mln. litų, kad mokėtume 10 mln. litų". Ekonomiškai miestui nenaudingas sandoris nebus daromas, tikina valdžia.
Tačiau Vilniaus apygardos prokuratūroje jau pradėtas tyrimas dėl planų parduoti sostinės savivaldybės administracinį pastatą pagrįstumo ir dėl galimų įstatymų pažeidimų disponuojant savivaldybės turtu.
"Prokuratūros pareiškimą vertinu labai pozityviai ir sveikinu. Prokuratūros domėjimasis tokiais procesais yra dar vienas saugiklis, užtikrinantis skaidrų procesą, atitikimą įstatymams ir teisės aktams, atitinkantis mūsų norus ir bendrą poziciją", - teigė Vilniaus meras.
Pasak Vilniaus mero Viliaus Navicko, šiuo metu klajoja per daug komentarų apie planuojamą savivaldybės pastatų pardavimą. Meras kategoriškai atmetė viešojoje erdvėje ekonomisto R. Kuodžio išsakytus teiginius dėl planuojamo nuostolingo sandorio.
"Jis suskaido tą procesą į tris dalis - buhalterio, ekonomisto ir politiko akimis. Norėčiau pasakyti, kad šiandien mums, mūsų komandai tenka iššūkis, susidaręs mieste dėl milžiniškų skolų. Turime žiūrėti vienu kartu visomis akimis. (...) Žiūrint buhalterio akimis, žinome, kad yra milžiniškos skolos. Kaip ekonomisto arba finansuotojo - turime ieškoti sprendimo, kaip iš to kelio išbristi. O kaip politiko - turime atstovauti visiems miestiečių interesams: nuo dirbančio gatvėje ir šluojančio iki bet kurios įmonės darbuotojo, mokančių mokesčius Vilniaus mieste", - antradienį žurnalistams sakė V. Navickas.
Jis pabrėžė, kad savivaldybėje ekonomiškai nenaudingas sandoris nebus daromas. Dabartinę situaciją miesto vadovas prilygino I. Krylovo pasakėčiai, "kai vežimas tempiamas į skirtingas puses, ir galų gale jis stovi".
V. Navickas aiškino, kad sprendimas parduoti savivaldybei priklausančius pastatus, o paskui juos nuomotis buvo priimtas įvertinus pažangių Europos miestų - Londono, Stokholmo, Talino - patirtį. Šiuo metu yra atliekama Vilniaus savivaldybės pastatų pardavimo studija. Tiesa, kol kas galima pardavimo kaina neįvardijama. Anksčiau V. Navickas yra minėjęs, kad už savivaldybės pastatą tikimasi gauti 80-100 mln. litų. Sostinės valdžios atstovų teigimu, proceso pradžia turi būti pradedama nuo profesionalų įvertinimo. Po ekspertų išvadų Taryba spręs, ką daryti toliau.
Šiuo metu savivaldybės pastatas Konstitucijos prospekte priklauso savivaldybės įmonei "Vilniaus kapitalinė statyba". Jo statybų kreditą savivaldybė įsipareigojusi padengti per 14 metų, dar liko išmokėti apie 20 mln. litų paskolos. Pardavus pastatą, pirmiausia būtų padengtas šis kreditas.
Per metus savivaldybė už pastato nuomą bendrovei "Vilniaus kapitalinė statyba" moka apie 7,9 mln. litų.
Vilniaus miesto savivaldybė jau žengus pirmą savivaldybės pardavimo žingsnį – nuspręsta atlikti pardavimo galimybių studiją