Ugniagesiai trečiadienį užgesino 99 dėl pernykštės žolės deginimo kilusius gaisrus. Ugnis išdegino 300 hektarų pievų.
Didžiausias žemės plotas buvo išdegintas Anykščių rajono Debeikių seniūnijoje, Kalvelių kaime. Čia ugnis degėsiais pavertė apie 100 hektarų sausos pievos. Apie 20 hektarų pievos išdegė Kauno rajono Lapių seniūnijos Andriuškonių kaime, pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas.
Daugiausia sausa žolė padeginėjama Vilniaus mieste ir apskrityje. Šiose vietovėse ugniagesiai trečiadienį užregistravo 33 gaisrus.
Todėl valstybinės priešgaisrinės priežiūros inspekcijos ir Aplinkos apsaugos darbuotojai ketvirtadienį kartu su žiniasklaidos atstovais rengia reidą po Vilniaus regiono apylinkes ir ieškos aršiausių žolės padegėjų.
Iš oro planuojama išžvalgyti Vilniaus apskrities teritoriją, o gautus duomenis apie gaisrus ir esamą padėtį atvirose teritorijose perduoti Valstybinės priešgaisrinės priežiūros ir Valstybinės aplinkos apsaugos inspekcijų pareigūnams.
Esant šiltiems pavasario orams, Lietuvoje daugėja pernykštės žolės gaisrų.
Iš viso šiemet gamtoje kilo 1 tūkstantis 134 gaisrai. Daugiausia gaisrų atvirose teritorijose teko gesinti Vilniaus (400), Kauno (265) ir Klaipėdos(155) apskrityse, o mažiausiai - Marijampolės (13), Tauragės (26) ir Telšių (31) apskrityse.
Nuo metų pradžios jau išdegė apie 1,2 tūkstančio hektarų atvirų teritorijų ir tokie gaisrai sudaro beveik 35 proc. visų gaisrų.
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas perspėja, kad už žolės deginimą civiliai asmenys gali būti nubausti nuo 25 iki 500 litų bauda, o pareigūnai - nuo 100 iki 600 litų.
Be to, gali tekti atlyginti ir gamtai padarytą žalą, o ji kartais siekia ne vieną tūkstantį litų. Pernai vien tik valstybinės priešgaisrinės priežiūros pareigūnai už žolės deginimą nubaudė 124 pažeidėjus, jiems skirta baudų už 12 tūkstančių 850 litų.