„V.Gapšys pamatė, kad paviešinta yra gana daug, ir suprato, kad reikia trauktis kuo greičiau, nes toliau paviešins dar daugiau. Kai mes paprašėme tų visų išklotinių, jis puikiai suprato, kad viskas...“ - BNS teigė K.Komskis.
Prokurorai įtaria V.Gapšį paėmus 25 tūkst. eurų kyšį iš koncerno „MG Baltic“ viceprezidento Raimondo Kurlianskio. Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis Seimo yra paprašęs panaikinti V.Gapšio neliečiamybę, jam siekiama pareikšti įtarimus.
V.Gapšys pirmadienį Darbo partijos taryboje pranešė ketinantis artimiausiu metu atsisakyti Seimo nario mandato. Motyvuodamas šį sprendimą V.Gapšys sakė neturįs ko slėpti, ketinąs teisinėmis priemonėmis gintis dėl jam reiškiamų įtarimų.
V.Gapšys toliau vadovaus Darbo partijos rinkimų štabui, kandidatuos šios partijos sąraše Seimo rinkimuose rudenį.
Išklotinėse - V.Gapšio pokalbiai apie poveikį politikams
Pasak K.Komskio, prokurorai teigia turį pokalbių įrašų išklotines iš 9 ar 10 V.Gapšio ir koncerno „MG Baltic“ viceprezidento Raimondo Kurlianskio susitikimų, viename jų dalyvavo ir koncerno prezidentas Darius Mockus.
Šiuose susitikimuose, anot K.Komskio, V.Gapšys atsiskaitė, kuriuos Seimo narius paveikė dėl balsavimų ir kas dar turi būti padaryta, taip pat, anot K.Komskio, tartasi dėl užsakomųjų akcijų prieš politinius konkurentus per koncerno valdomą žiniasklaidą.
Komisijos dėl V.Gapšio neliečiamybės vadovas sako, kad šių pokalbių ataskaitas komisija turėtų gauti iki VRK panaikins V.Gapšio mandatą ir jos turėtų būti aptartos komisijos posėdyje kitą savaitę.
Komisijos veikla nutrūks tik V.Gapšiui pasitraukus
Anot „tvarkiečio“, komisijos dėl V.Gapšio neliečiamybės veikla kol kas dar nenutrūks, nes ir Seimo nario mandato atsisakymo procedūra gali užtrukti. Be to, jos veiklą gali nutraukti tik tokią komisiją sudaręs Seimas.
„Jis turi praeiti visas mandato atsisakymo procedūras. (...) Kai Vyriausioji rinkimų komisija panaikins V.Gapšio mandatą, tada mes nustosime dirbti, o dabar yra tik žodžiai. Bet tikrai per savaitę to nepadarys - nepanaikins mandato, mes dar vieną kartą rinksimės, kitą trečiadienį“, - BNS teigė K.Komskis.
K.Komskio vertinimu, V.Gapšys, nors pavėluotai, seka buvusio liberalų lyderio Eligijaus Masiulio, kito įtariamojo kyšininkavimu toje pačioje byloje pavyzdžiu.
„Bet kokiu atveju - informacijos buvo pateikta daug ir bijodamas pakenkti dar labiau partijai, pasitraukia ir viskas. (...) E.Masiulis iš karto buvo gudresnis. Spauda dabar, va, rašo, kad jis nesislapsto už neliečiamybės.. O iš tiesų, tai jis puikiai supranta, kas būtų, jeigu viskas būtų paviešinta“, - svarstė K.Komskis.
Seimo laikinoji komisija išvadą dėl V.Gapšio neliečiamybės parlamentui turėjo pateikti iki rugsėjo vidurio. Praėjusią savaitę plačios apimties politinės korupcijos bylos tyrimui vadovaujantis prokuroras Justas Laucius komisijai pateikė informaciją dėl V.Gapšiui teikiamų įtarimų. Komisija savo ruožtu paprašė prokuratūros pateikti bent dalį žvalgybinių duomenų - garso, vaizdo įrašų, kuriais prokurorai grindžia įtarimus.
Prokurorų teigimu, yra pagrįstų įtarimų, kad V.Gapšys „už teisėtą veikimą vykdant įgaliojimus, dviejų koncernui „MG Baltic“ palankių ir finansiškai naudingų politinių sprendimų priėmimą, savo ir kitų naudai pažadėjo, susitarė priimti ir priėmė 25 tūkst. eurų kyšį“. Šiame tyrime įtarimai pareikšti ir koncerno „MG Baltic“ viceprezidentui R.Kurlianskiui.
V.Gapšys šiuos įtarimus neigia ir sako nematantis pagrindo dėl jų naikinti imunitetą. Be parlamento sutikimo, Seimo narys negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržoma jo laisvė.
Teisėsaugos yrime dėl kyšininkavimo, papirkimo ir prekybos poveikiu V. Gapšys apklaustas specialiuoju liudytoju.
Tame pačiame ikiteisminiame tyrimai įtarimai dėl kyšininkavimo pateikti buvusiam Liberalų sąjūdžio pirmininkui ir eksparlamentarui Eligijui Masiuliui, taip pat - „MG Baltic“ viceprezidentui Raimondui Kurlianskiui.