• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Centro dešinės keturių partijų koalicija ekonominės krizės sąlygomis ketina žengti link tam tikro mokesčių progresyvumo, nors progresinių mokesčių idėja labiau tinka opozicijoje naujajame Seime liksiantiems socialdemokratams.

REKLAMA
REKLAMA

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas Andrius Kubilius teigia, kad naujoji valdžia mažiau uždirbantiems žmonėms gali nutarti didinti neapmokestinamą darbo užmokestį, o uždirbantiesiems daugiau teks susitaikyti su mintimi, kad bus apmokestinamos visos jų pajamos, rašo „Respublika“.

REKLAMA

Nesiruošia apiplėšinėti

„Neapmokestinamas minimumas pagal šį planą turėtų būti taikomas tiems, kurie gyvena skurdžiau, – „Respublikai“ sakė A. Kubilius. – Turtingesni gali mokesčius mokėti ir nuo viso atlyginimo. Jie tikrai stipriai nenukentės, nes nuo algos praras tik 50 ar 60 litų. Valstybei tai yra labai didelis sutaupymas“.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak A. Kubiliaus, būsimoji valdžia esant ekonominei krizei privalo padėti sunkiau gyvenantiesiems, o lyginti šio žingsnio su kairiųjų siūlomais projektais neverta. „Kairieji kalba apie tarifo progresyvumą, mes kalbame apie visai kitą dalyką, – aiškino būsimas ministras pirmininkas. – Norime, kad valstybė elgtųsi racionaliai. Tai konservatyvus požiūris – jei yra lengvatos, jos turi būti taikomos skurdžiai gyvenantiesiems, o jų visiškai nereikia taikyti turtingai gyvenantiesiems“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Paklaustas, ar nebijo geriau gyvenančių lietuvių reakcijos į šį projektą, TS-LKD lyderis sureagavo karštai. „Niekas jų nesiruošia apiplėšinėti, – akcentavo A. Kubilius. – Ar Seimo nariui, kuris uždirba 7 ar 8 tūkst. litų per mėnesį, gaila, kad jam mokesčiai padidės 60 litų? Ar čia apiplėšimas?“

REKLAMA

Reikia solidarumo

Pasak A. Kubiliaus, krizei spręsti reikia tikro solidarumo, kuris reiškia, kad vargingiau gyvenančiajam reikia padėti, o geriau gyvenantieji turi prisidėti prie krizės įveikimo.

Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio narys Kęstutis Glaveckas tokį pasiūlymą įvardijo „gyvenimo reikalavimu“. „Tai ne socializmas, kai infliacija didelė, atlyginimai neauga, ką daugiau lieka daryti? – klausė K. Glaveckas. – Natūralu, kad reikia pagelbėti žmonėms, kurie turi mažas pajamas“.

REKLAMA

Pašnekovo teigimu, šio A. Kubiliaus siūlymo jokiu būdu negalima sieti su socializmu ar komunizmu.

„Projektas numato paskirstyti pajamas, bet ne tiek, kad išsiskirtų interesai, – kalbėjo K. Glaveckas. – Komunistinio, socialistinio paskirstymo, kuris sulygina pajamas, tikrai nėra“.

Šiuo metu neapmokestinamas darbo užmokesčio dydis yra 320 Lt. Nuo šios sumos nėra išskaičiuojamas gyventojų pajamų mokestis (GPM), kuris siekia 24 proc. A.Kubilius siūlo gyventojų pajamų, pridėtinės vertės ir pelno mokesčių suvienodinimą. Manoma, kad mokesčių riba gali siekti 19-20 proc.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kvepia socializmu


Liberalų ir centro sąjungos (LICS) pirmininkas Artūras Zuokas „Respublikai“ neslėpė, kad kol kas nėra ką komentuoti apie mokesčių progresyvinimą. „Šiuo metu vyksta diskusijos. Pateiktas priemonių planas, tam tikra jo dalis mums kelia labai daug klausimų, ar tai yra tinkamas kelias norint padėti pagrindus Lietuvos ekonomikai atsigauti, – kalbėjo A. Zuokas. – Kol kas kai kurios dalys yra labai socialistinės“.

REKLAMA

LICS lyderis sutinka, kad pirmiausia reikia atskirti žmones, kuriems yra reikalinga socialinė pagalba, nuo tų, kuriems ji nereikalinga. „Tiems, kuriems reikia padėti, privalome padėti, – konstatavo A. Zuokas. – O tiems, kurie turi pakankamas pajamas, teikti įvairių lengvatų biudžeto sąskaita yra netikslinga“.

Mantas Stankevičius

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų