REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas šeštadienį susitiko su prezidentu Gitanu Nausėda. Likus apytiksliai pusmečiui iki Seimo rinkimų valdantieji apsisprendė padaryti rokiruotę Vyriausybėje. A. Anušauskas po susitikimo su G. Nausėda teigia, kad premjerė Ingrida Šimonytė jam pasiūlė užleisti ministro pareigas kitam politikui, komiteto pirmininkui. Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko pareigas šiuo metu užima Laurynas Kasčiūnas.

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas šeštadienį susitiko su prezidentu Gitanu Nausėda. Likus apytiksliai pusmečiui iki Seimo rinkimų valdantieji apsisprendė padaryti rokiruotę Vyriausybėje. A. Anušauskas po susitikimo su G. Nausėda teigia, kad premjerė Ingrida Šimonytė jam pasiūlė užleisti ministro pareigas kitam politikui, komiteto pirmininkui. Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko pareigas šiuo metu užima Laurynas Kasčiūnas.

REKLAMA

A. Anušauskas po susitikimo su G. Nausėda paaiškino, kodėl traukiasi iš krašto apsaugos ministro pareigų.

„Vakar darbo dienos pabaigoje gavau premjerės pasiūlymą užleisti krašto apsaugos ministro pareigas kitam politikui. Ir pačiam užimti jo, komiteto pirmininko, vietą Seime.

Jokių priekaištų iki tol, dėl kažkokių neįgyvendintų Vyriausybės programos punktų nebuvo išsakyta. Man šiek tiek buvo netikėtas pasiūlymas. Aš tos rokiruotės atsisakiau“, – sakė A. Anušauskas.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas L. Kasčiūnas permainų Vyriausybėje komentuoti nenori. Politikas nesileidžia į detales ir paklaustas apie galimybes pačiam sėsti į ministerijos vadovo kėdę: „Ministrus, premjerės teikimu, skiria ir atleidžia prezidentas. Tai yra valstybės vadovo ir Vyriausybės vadovės reikalas“, – šeštadienį Eltai teigė L. Kasčiūnas. 

REKLAMA

Politikas nenorėjo komentuoti, ar apie galimą A. Anušausko pareigų perėmimą jau kalbėjo su premjere I. Šimonyte: „Nekomentuosiu jokių interpretacijų“.

Arvydas Anušauskas: „Dėl vieno nesutinku“

Krašto apsaugos ministras teigia, kad penktadienį susitikęs su premjere paklausė jos, ar tikrai nori, kad atsistatydintų ir gavo patvirtinimą, kad nori jau nuo kitos savaitės atsistatydinimo.

„Suprasdamas, kad šiuo sudėtingu laikotarpiu tolimesniam krašto apsaugos ministerijos darbui ir kariuomenės stiprinimui nemažėjant grėsmėms, priimamiems sprendimams reikalingas premjerės politinis palaikymas, atsistatydinimo pareiškimą parašiau ir perdaviau premjerės biurui“, – sakė A. Anušauskas.

REKLAMA
REKLAMA

„Apgailestauju, kad šiais nelengvais laikais visiems politikams tenka būti į tiek įsitraukus į krašto apsaugos reikalus, bet be premjerės politinio palaikymo, diskusijų koalicijos taryboje dėl biudžeto ir kitų svarbiausių krašto apsaugos reikalų, mes tik būtume sugaišę dar daugiau laiko problemoms spręsti.

Dėl vieno nesutinku, kad kariuomenė tik dangstosi VGT nutarimais ir nesistengia keistis. Suprantu, kad yra ir daro įtaką feisbukinių generolų ir generolių nuolatinis zyzimas apie blogą kariuomenės vadą, kad tik papildomi pinigai ir karas Ukrainoje viską padarė, o Krašto apsaugos ministrui, lyg kokiai iškabai, teliko stebėti procesą, bet taip niekada nebuvo ir nėra. Dirbom daug ir neskaičiuodami darbo valandų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mat į krašto apsaugą atėjau ir su papildoma antikorupcine darbotvarke, kurti korupcijos prevencijos sistemą, nes didelių pinigų bei turto valdymui reikia tvarkos ir skaidrumo. Taip, man teko užtrenkti duris kompanijoms, kurios mėgino neteisėtų atlygių siūlymu papirkinėti krašto apsaugos darbuotojus. Bet jos rado atviras duris Seime, o KAM iškart gavo politikų pasiūlymus ir laiškus „daugiau kalbėtis“. Su kai kuriais, ypač grubaus kišimosi į viešuosius pirkimus atvejais, teko supažindinti ir STT, o kai kuriuos konkursus dėl užkeltų kainų tiesiog nutraukti. Visą šią antikorupcinę veiklą premjerė palaikė“, – kalbėjo A. Anušauskas.

REKLAMA

„Dėkoju Prezidentui už suteiktą pasitikėjimo kreditą. Dėkoju Premjerei už buvusį palaikymą. Dar dėkoju visiems dirbusiems kartu. Krašto apsaugos sistema per pastaruosius metus padarė tikrai daug ir keitėsi ne tik dėl padidinto biudžeto. Tai ir dėl žmonių, kurie vėl matė prasmę savo darbe, matė pokyčius sistemoje, matė antikorupcinę darbotvarkę, matė naujos vadovybės atsparumą išoriniam spaudimui, matė ypač gerą santykį su kariais, matė stiprėjančią ir naujus pajėgumus kuriančią kariuomenę bei jos nuoširdžią paramą kovojančiai Ukrainai, matė įtemptą, nuoseklų darbą su mūsų sąjungininkais.

Dėkoju kariams ir karininkams, kuriuos teko garbė pažinti šiuo krizių nestokojančiu laikotarpiu. Visada žavėjausi jų atsidavimu savo tarnybai ir Lietuvos gynybai. Dėkoju kariuomenės vadui už bendrystę, už savalaikius karinius patarimus ir už karišką stuburą, kuris nesilanksto pagal politinius vėjus. Visuomenei reikia ne institucinių kovų, įkyraus tarškėjimo apie „pasaulio pabaigos“ geopolitiką, o realių veiksmų stiprinant mūsų valstybės gynybinę galią, tą pačią kariuomenę. Ir dabar, kaip 1990-ųjų metų krašto apsaugos savanoris, galiu pasakyti – su krašto apsaugos žmonėmis dirbome tik Tėvynės labui ir palieku šias pareigas didžiuodamasis ir jais, ir su jais kartu padarytais bei daromais darbais. Atsiprašau, kad vakar neatsiliepiau, nes visi skambinote mano susitikimo su Salininkų bendruomene metu“, – sakė A. Anušauskas.

REKLAMA

Prezidento patarėjas Kęstutis Budrys: sprendimai – kitą savaitę

Prezidento Gitano Nausėdos patarėjas Kęstutis Budrys teigė, kad po susitikimo su atsistatydinti ketinančiu krašto apsaugos ministru A. Anušausku šalies vadovas Gitanas Nausėda tikisi sklandaus darbų krašto apsaugos sistemoje tęstinumo.

„Prezidentas akcentavo poreikį užtikrinti krašto apsaugos sistemos funkcionalumą ir vykdomų darbų tęstinumą ir jų greitį“, – sakė prezidento vyriausiasis patarėjas nacionalinio saugumo klausimais K. Budrys.

Prezidentas G. Nausėda pirmadienį susitiks su premjere I. Šimonyte, o reikiami sprendimai dėl ministro bus priimti kitą savaitę. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Prezidentas kaip vyriausiasis ginkluotųjų pajėgų vadas yra suinteresuotas, kad po juo esanti valdymo ir vadovavimo grandinė būtų aiški, tiesi, funkcionali. Krašto apsaugos ministras taikos metu atlieka svarbų vaidmenį, todėl prezidentas yra suinteresuotas, kad visi sprendimai būtų priimami per maksimaliai trumpą laiką“, – sakė K. Budrys.

Pasak jo, Lietuva turi laiku pasiruošti priimti Vokietijos brigadą, tęsti kariuomenės modernizavimo darbus, steigti diviziją, krašto apsaugos ministras turi dalyvauti parenkant kariuomenės vadą ir užpildant generalitetą.

Ingrida Šimonytė: „Apgailestauju, kad šios informacijos nutekėjimas sukėlė įvairių spekuliacijų“

Po žinios, kad traukiasi krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, šeštadienio rytą pakomentavo ir premjerė I. Šimonytė.

REKLAMA

„Dar kartą patvirtinu, kad vakar gavau krašto apsaugos ministro atsistatydinimo pareiškimą. Tai nėra susiję su kaip nors staiga pakitusia Lietuvos nacionalinio saugumo būkle, pasikeitusiomis grėsmėmis ar kokiomis nors neigiamomis žiniomis apie ministerijos veiklą. Veikiau susiję su lūkesčiu per Vyriausybei likusios kadencijos laikotarpį padaryti dar daugiau ir greičiau, nei buvo daroma iki šiol, kad Lietuva jaustųsi saugi. Padaryta tikrai nemažai, bet likę devyni mėnesiai yra netrumpas laikas, o ši Seimo sesija itin svarbi sprendimų, kur reikia maksimalaus įsitraukimo, priėmimui.

Apgailestauju, kad šios informacijos nutekėjimas sukėlė įvairių spekuliacijų, kurių galėjo ir nebūti ir dalis kurių yra tiesiog išsigalvojimai. Tačiau noriu pabrėžti, kad Vyriausybė yra politinis darinys, todėl ir pokyčiai joje vyksta tada, kai toks pokytis yra reikalingas“, – šeštadienio rytą socialiniame tinkle „Facebook“ rašė premjerė.

REKLAMA

LRV Spaudos tarnyba patvirtino, kad vakar, kovo 15 d., Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė gavo krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko atsistatydinimo prašymą. Komentarai dėl Ministrės Pirmininkės sprendimų bus pateikti pirmadienį, kovo 18 dieną.

A. Anušauskas nebuvo pirmasis premjerės I. Šimonytės pasirinkimas krašto apsaugos ministro pareigoms. Derinant ministrų kandidatūras po 2020 metų Seimo rinkimų iš pradžių šalies vadovui buvo pasiūlyta Lauryno Kasčiūno kandidatūra, bet prezidentui dėl jo kilo abejonių, todėl buvo pasiūlytas A. Anušauskas.

A. Anušauskas konservatorių gretose dažnai sulaukdavo kritikos dėl pernelyg didelio susitapatinimo su kariuomene, kai demokratinėse šalyse būtent politikai turėtų diktuoti darbotvarkę kariuomenei, jam prikišamas pasyvumas rengiant Lietuvą prastiems laikams, jeigu prasidėtų agresija arba hibridinė ataka iš Rusijos, konservatorių susibūrimuose nuolat diskutuojama apie nepakankamai ambicingą ir greitą šaukimo reformą. Ypač nemažai netiesioginės kritikos ateina iš partijos lyderio, užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio pusės. 

Remiantis Konstitucija, ministrus premjero teikimu skiria ir atleidžia prezidentas. 

Pirmiausiai atstatydinti reikia Šimonyte,ji didžiausia grėsmė Lietuvai.
O gal dabar tegu ir partijos pirmininkas G,Lansbergis ,URM ministras,seimo narys pats palieka ministro postą,nes jo priskaldytos malkos trukdo ir kitiems dirbti,Bet aišku ponas pats sau neįsakys o jo samdinė Šimonytė tuo labiau,nes tik kartoja jo žodžius ir nedrįsta net esant jo nesutarimams su prezidentu pačiai už jį suderinti,tai ką darė visi premjerai.Nustųmė į šoną senus protingus konservatorius, kuriuos palaiko piliečiai ir į priekį išstatė chunveibinų lygio politikus,
Spardyk konservatorių rinkeja
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų