• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Aplinkos ministerija nepalaiko siūlymo į užstato sistemą įtraukti daugiau pakuočių ir taros, pavyzdžiui, visus stipraus alkoholio butelius, trilitrinius stiklainius.

Aplinkos ministerija nepalaiko siūlymo į užstato sistemą įtraukti daugiau pakuočių ir taros, pavyzdžiui, visus stipraus alkoholio butelius, trilitrinius stiklainius.

REKLAMA

Pirmadienį prieš Vyriausybės posėdį, kuriame svarstyta Aplinkos ministerijos parengta Vyriausybės išvada dėl Pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo įstatymo pakeitimo pasiūlymų, aplinkos ministras Kęstutis Navickas teigė, kad užstato sistemos išplėtimas išbalansuotų rinką ir neduotų laukiamos naudos.

„Siūlysime neplėsti, nes Aplinkos ministerija šiuo metu daro galimybių studiją dėl ekonominio pagrįstumo, yra ir kiti motyvai iš kitų ministerijų. Pagrindinis dalykas, keliantis abejonių, yra, kad remdamiesi estų patirtimi matome, jog tų stiklinių pakuočių, ypatingai stipriųjų alkoholinių gėrimų, asortimentas yra didelis, bet kiekiai yra sąlyginai maži. Tie kiekiai šiandien yra surenkami pakankamai aktyviai per stiklines taros rūšiavimo konteinerius“, - žurnalistams sakė aplinkos ministras.

Anot jo, nusprendus į užstato sistemą įtraukti daugiau stiklinės taros pakuočių, galėtų kilti atliekų tvarkymo kainos.

REKLAMA
REKLAMA

„Jeigu šiandien pritariame šitam pasiūlymui, gali kilti kainos dėl užstato sistemos administravimo mokesčių ir jie nebūtinai bus pagrįsti. Jie gali kilti toms pakuotėms, kurios nenusipelno, pavyzdžiui, nealkoholiniams gėrimams. (...) Manome, kad tai galbūt per ankstyvas klausimas, turime pasirengti ir įvertinti visus aspektus“, - sakė K.Navickas.

REKLAMA

Seimas balandžio pradžioje priėmė svarstyti Aplinkos apsaugos komiteto narės „valstietės“ Virginijos Vingrienės Pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo įstatymo pataisas, kuriomis siūloma į užstato sistemą įtraukti visų alkoholinių ir nealkoholinių gėrimų (gaiviųjų, vandens, giros, sulčių) stiklo, plastiko ir metalinę tarą. Užstatas nebūtų imamas, jeigu pakuotės talpa mažesnė negu 0,1 litro ir didesnė negu 3 litrai.

REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu iš alkoholinių gėrimų sistemoje dalyvauja tik alaus, sidro ir jų kokteilių pakuotės.

Per metus į taromatus grįžo apie 70 proc. pakuočių

Taromatus valdančios bendrovės „Užstato sistemos administratorius“ vadovas Gintaras Varnas BNS yra sakęs, kad importuotojai ir gamintojai turėtų investuoti apie 3 mln. eurų, norint į sistemą įtraukti visų stipriųjų alkoholinių gėrimų pakuotes.

Atnaujinta užstato sistema Lietuvoje pradėjo veikti 2016 metų vasarį. Lietuvos aludarių gildijos, Lietuvos prekybos įmonių asociacijos ir Lietuvos natūralaus mineralinio vandens gamintojų asociacijos įsteigta viešoji įstaiga investavo 7 mln. eurų į skaičiavimo ir sandėliavimo centrą netoli Vilniaus. Per metus į taromatus grįžo apie 70 proc. pakuočių.

Dar 22 mln. eurų į taromatų tinklą investavo jį sukūrusi Norvegijos bendrovė „Tomra Group“, o „Užstato sistemos administratorius“ įsipareigojo juo naudotis ir kasmet moka mokestį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų