Tamašunienė papasakojo apie 4 dienas truksiančias pratybas Lietuvoje

Jau antradienį prasideda 4 dienas truksiančios pratybos, kuriose bus mokomasi, kaip elgtis nutikus branduoliniam arba radiologiniam incidentui Astravo atominėje elektrinėje. Pratybose dalyvaus Švenčionių, Vilniaus, Šalčininkų ir Varėnos rajonai. Tiesa, Vilnius dalyvauti atsisakė.

Plačiau apie pratybas ir tokį sostinės sprendimą kalba vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė. 

Kaip atrodys pratybos, ruošiantis tam atvejui, jeigu Astravo atominėje elektrinėje įvyktų branduolinis arba radiologinis incidentas? 

Pratybos yra skirtos patikrinti informacinę sistemą, kaip ji veikia, taip pat garso informacinę sistemą, tadėl girdėsime sirenas. Be to, gyventojai turės gauti žinutes į savo telefonus – tai irgi pratybų dalis.

Siekiama, kad ir gyventojai pasiruoštų pratyboms, nusistatytų savo telefonus, jeigu kas nors neturi tos programėlės, nes praktiškai visi telefono aparatai gali tai padaryti ir visi gali gauti perspėjimo žinutes. 

Ar šios pratybos bus vykdomos visoje Lietuvoje?

Žinutes gaus visoje Lietuvoje ir čia yra pagrindinis tikslas, nes šiuo metu tik 40 proc. gyventojų gauna perspėjimus, todėl vienas iš tokių, sakykime, pratybų siekiamybė yra, kad vis daugiau gyventojų gautų perspėjančias žinutes.

O ką reikia padaryti, kad jie gautų perspėjančias žinutes?

Galite nueiti į telekomunikacinę bendrovę ir tai jie padarys nemokamai. Taip pat tai galite padaryti savarankiškai – tai nėra sudėtinga.

Visą pokalbį su ministre Rita Tamašuniene kviečiame žiūrėti vaizdo siužete.


Rašyti komentarą...
V
Va
2019-10-01 07:42:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Civilinės gynybos objektai ,gyvavę sovietmečiu,išparduoti išvogti ,žmonės neapmokyti, prichvatizuota telekomunikacija dirba savo naudai ,o ne žmonių labui. Senas žmogus nesugraibo mobilaus mažo telefono ,nemoka juo naudotis . Belieka paiimituoti darbą ir vėl parėkdyti sirenas...
Atsakyti
0

B
Boba
2019-09-30 21:47:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ką duos sitos pratybos, o padidins skurdą lietuvo pinigai jau padalinti dešinėn. ir. kairėn padalos to ir šios !!!!!!!
Atsakyti
-2

J
Je
2019-10-03 08:47:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Je ,civilinei gynybai atgaivinti ir pasiekti patenkinamą lygį reiks daug laiko ir lėšų. Tos Tamašūnienės kalbos yra bandymas pateisinti dabartinį išlaidavimą pratyboms. Turi būti apmokomi gyventojai atominio sprogimo atvejui,statomos įrengtos slėptuvės.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų