Vytis Jurkonis. NATO tankas žydų kapinėse – tai Kremliaus bandymas kurstyti gaisrą

Internete paskelbta skandalinga informacija, kad Vokietijos vadovaujamo NATO bataliono kariai su tanku išniekino Kauno žydų kapines ir dar pripaišė svastikų. Tai nedelsiant pasiekė NATO vadovus ir šokiravo pačius Lietuvos žydus. 

Nors iš karto paaiškėjo, kad nuotraukos ir informacija suklastota, tai – rimtas išpuolis. Kas ir ko juo siekia „Dienos komentare“ kalbamasi su politologu Vyčiu Jurkoniu.

Ketvirtadienį Kauno žydų bendruomenės puslapyje publikuota informacija, kad Kauno žydų kapinės išniekintos, fone matosi kažkur tankas su vokiečių vėliava, svastika ir t.t. Paaiškėjo, žinoma, kad tai – „fotošopo“ darbas. Bet kaip jūs tai vertinate? 

Holokausto tema ir bendrai santykis lietuvių su žydų bendruomene buvo ir neišvengiamai bus visos informacinės atakų politikos smaigalyje iš Rusijos. 

Bet, kita vertus, tai nėra tiktai pokalbis apie Rusiją, apie Kremlių. Tai yra pokalbis apie mus, kiek mes pasidarėme namų darbų: kiek mes tuos skaudžius klausimus esame tarpusavyje išsiaiškinę, o man atrodo, kad tų namų darbų dar yra labai daug. 

Pasižiūrėkime, kas ten buvo parašyta. Esą, ten buvo cituojamas Kauno žydų bendruomenės pirmininkas, kuris, išgirdęs, kad jis cituojamas, akis išpūtė, esą jis nieko apie tai nežino. Tai kaip ir bandymas kurstyti?

Suprantama ir tai nėra nauja. Holokausto ir partizanų tema yra manipuliuojama. Bandoma į rusenančias žarijas įpilti žibalo ir kurstyti gaisrą, to ir siekiama Kremliaus pusėje. 

Jūs manote, kad tai Kremliaus darbas? 

Aš manau, kad ir vidaus veikėjų interesų yra, kurie, sąmoningai ar nesąmoningai, jie gali atitikti Kremliaus lūkesčius. 

Bet, vėlgi, kalbėti reikia ir apie mūsų pačių pažeidžiamumą. Mes galėtume ieškoti sutarimo ir santarvės, pripažinti, kad mūsų istorijoje buvo ir juodų puslapių. Taip kad tai yra mūsų istorija ir mes turime ją priimti. 

Visą pokalbį žiūrėkite vaizdo įraše straipsnio viršuje.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų