Linas Kojala. Iš to, ką žinome, argumentų Trumpo apkaltai nėra

Paviešinus prezidento Donaldo Trumpo ir Ukrainos vadovo Volodymyro Zelenskio telefoninio pokalbio stenogramą Amerikoje kilo skandalas. Demokratai inicijuoja apkaltą Trumpui, tačiau ar yra jai pagrindo?

Apie tai „Dienos komentare“ kalbamasi su Rytų Europos studijų centro vadovu Linu Kojala.

Atrodote labai patenkintas. Gal atsirado naujų duomenų Donaldo Trumpo „impičmentui“ (liet. – apkaltai)?

Pokalbis tarp Donaldo Trumpo ir Volodymyro Zelenskio, kuris buvo paviešintas, yra gana smagus ir gana atviras tarp dviejų lyderių. 

Kalbant apie tą pokalbį skiriasi nuomonės. Pats Trumpas sako, kad imkit ir klausykit, nes ten nieko blogo nėra. Pačiame pokalbyje neatsispindi aiškus „paslaugos už paslaugą“ motyvas. Zelenskis sako, kad niekas jo nespaudė. Kaip čia dabar yra?

Tas pokalbis yra tik viena dedamoji, nes ketinama tirti Trumpo veiklą ir, galbūt, galėjo tų pokalbių būti ir daugiau. Ir nebūtinai tarp Trumpo ir Zelenskio. Gali būti įvairių aplinkybių, kurių dar nėra žinoma. Akivaizdu, kad pirmojo pokalbio turinys nėra įtikinantis daugelį tų, kurie ir taip abejoja, ar apkalta yra realistiška. 

Vis dėlto yra pagrindo apkaltai, ar, vistik, nėra?

Iš to, ką žinome, ko gero, tokio argumento, kuris leistų manyti, kad apkalta yra įkalta į žemę ir viskas tikrai įvyks, matyt, kad nėra. Kita vertus, nepamirškime, kad apkalta yra ne teisinis procesas, o politinis procesas, todėl užtenka politinio pobūdžio argumentų tam, kad galima būtų pasakyti, kad prezidentas vertas apkaltos, ar jis nevertas. 

Visą pokalbį žiūrėkite „Dienos komentare“ viršuje.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų