Ryškėja naujos detalės – paskelbta Trumpo ir Zelenskio pokalbio stenograma Papildyta 18:14 val.

Baltieji rūmai trečiadienį paskelbė savo tinklalapyje JAV prezidento Donaldo Trumpo ir Ukrainos lyderio Volodymyro Zelenskio telefoninio pokalbio, įvykusio liepos 25-ąją, stenogramą.

Penkių puslapių dokumente JAV buvusio viceprezidento Joe Bideno  vardas minimas kelis kartus. Pažymima, kad dokumentas parengtas remiantis Baltųjų rūmų pareigūnų, kurie buvo kabinete, kai D. Trumpas kalbėjosi su V. Zelenskiu, užrašais.

Vis dėlto Baltieji rūmai paskelbė ne visą prezidentų pokalbio stenogramą, o veikiau jo santrauką. Dokumentas paviešintas D. Trumpui ir V. Zelenskiui ruošiantis dvišaliam susitikimui Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos kuluaruose.

Kiek anksčiau skandalą sukėlė JAV žiniasklaidoje pasirodę pranešimai, kad liepos 25 dieną D. Trumpas telefonu stengėsi įtikinti Ukrainos prezidentą pradėti tyrimą dėl J. Bideno sūnaus Hunterio  ir „apie aštuonis kartus“ ragino bendradarbiauti su jo asmeniniu advokatu Rudy Giuliani, tariantis dėl šio tyrimo.

„Daug kalbama apie Bideno sūnų, kad Bidenas sustabdė tyrimą, ir daug žmonių nori apie tai sužinoti“ – D. Trumpas sakė V. Zelenskiui liepos 25 dienos pokalbyje telefonu. 

Dirbdamas Baracko Obamos administracijoje viceprezidentu J. Bidenas ir kitų Vakarų valstybių lyderiai darė spaudimą Ukrainai, kad ji atsikratytų generalinio prokuroro Viktoro Šokino, nes buvo manoma, kad jis nepakankamai griežtai kovoja su korupcija.

„Bidenas visur gyrėsi, kad sustabdė tyrimą, taigi, gal galėtumėte tai pažiūrėti?“ – tęsė JAV prezidentas.

Tačiau, JAV žiniasklaidos teigimu, D. Trumpas nesiejo šio savo prašymo su tolesniu pagalbos Ukrainai teikimu.

V. Zelenskis savo ruožtu sakė, kad žino apie tą situaciją ir pažadėjo, kad šio klausimo imsis naujasis Ukrainos generalinis prokuroras.

„Kadangi turime absoliučią daugumą parlamente, kitas generalinis prokuroras 100 proc. bus mano žmogus, mano kandidatas, jo kandidatūra bus patvirtinta parlamente, ir jis pradės darbą generalinio prokuroro poste rugsėjį. Jis arba ji išsiaiškins [dėl J. Bideno bylos]", – teigė Ukrainos prezidentas.

REKLAMA

„Noriu jus užtikrinti, kad rimtai užsiimsime šia byla ir tyrimu“, – tvirtino V. Zelenskis ir pridūrė, kad garantuoja atvirą ir sąžiningą tyrimų vykdymą, kol jis vadovaus Ukrainai.

D. Trumpo ir V. Zelenskio pokalbis telefonu yra tik viena dalis vieno pranešėjo skundo, pateikto rugpjūčio mėnesio viduryje.

Šis skundas yra svarbiausias demokratų pradėtame apkaltos tyrime, apie kurį antradienį paskelbė JAV Atstovų Rūmų lyderė Nancy Pelosi.

D. Trumpas taip pat patvirtino, kad kelios dienos iki skambučio nurodė įšaldyti beveik 400 mln. JAV dolerių pagalbą Ukrainai.

Prezidentas tvirtina nepadaręs nieko blogo.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų