Čigonų taboro Vilniaus Kirtimų rajone gyventojai iš miesto savivaldybės reikalauja nemokamos šilumos. Valdininkai esą privalo skirti ne malkų ar anglies lūšnoms šildyti, o pinigų, ketvirtadienį rašo dienraštis „Lietuvos rytas“.
Taboro gyventojai reikalauja, kad savivaldybė vienai šeimai per šildymo sezoną sumokėtų bent po 700 litų. Didelis malkų sunkvežimis šiuo metu kainuoja apie 750 litų. Jo vienai čigonų lūšnai taupiai kūrenant užtektų bent porai sezonų.
Reikalauti pinigų čigonai ketvirtadienį žada Socialinės paramos centre įvyksiančiame pasitarime. Antradienį apie tai jie prakalbo lankydamiesi pas Vilniaus vicemerą Algirdą Paleckį, kuris nuolat demonstruoja palankumą čigonams.
Šį kartą A. Paleckis čigonams nebuvo toks dosnus pažadais, priekaištaudamas jiems, kad visi jų namai yra nelegalūs, todėl gauti socialinę paramą jiems bus kebliau.
Vienas pavardės prašęs neminėti valdininkas piktinosi negirdėtu čigonų įžūlumu.
„Suprantu, kodėl taip yra. Juk aplink taborą miškai vis retėja, jie nuolat kertami savavališkai“, – piktinosi valdininkas.
Atėjus šaltesniems orams, šildymo sezonas čigonų lūšnose jau prasidėjo. Pačiame taboro centre nuleista sveika stora pušis, aplink mėtosi tik medžio šakos, kurių čigonai net nesivargina surinkti.
Šitoks savavališkas medžių aplink taborą kirtimo būdas – galvos skausmas Panerių girininkijai.
„Karas su medžius šalia taboro kertančiais asmenimis sunkus, gal net beviltiškas. Kartais pagauname kokį narkomaną, bet jo nubausti neįmanoma“, – prisipažino Panerių girininkas Petras Kutulskas. Šiemet miško vagių miškininkai dar nesučiupo nė vieno.
Taboro gyventojai ne tik nori pinigų, savavališkai kerta miškus, bet ir šildosi elektra, už ją nemokėdami nė cento. Šiuo metu taboro skola bendrovei Rytų skirstomieji tinklai siekia jau 140 tūkstančių litų. Prieš kelerius metus tabore įrengus elektros skaitiklius, iš pradžių iš 84 abonentų mokėjo 64. Šiemet – tik 16. Iš maždaug 450 taboro gyventojų už elektros energiją neskolingi tiktai 9.
Nors skola už elektrą nuolat didėja, vengdami triukšmo Rytų skirstomųjų tinklų darbuotojai taborui nė nemėgina nutraukti jos tiekimo, nors tai padaryti baudėsi jau vasarą.
Jei įsiskolinimas nemažės, elektros tiekėjai grasino ne tik nukirpti laidus, bet ir išmontuoti skaitiklius, kurių dauguma tabore yra suniokoti.
Net 85 procentai čigonų bendruomenės atstovų yra teisti už įvairius nusikaltimus, daugiau nei pusė – už narkotikų gamybą, disponavimą jais, rašo "Lietuvos rytas".