Švenčiant nepriklausomybės 25-metį, prezidentė kviečia vienytis naujų grėsmių akivaizdoje (papildyta)

Lietuvai trečiadienį švenčiant nepriklausomybės atkūrimo 25-ąsias metines, prezidentė Dalia Grybauskaitė paragino lietuvius būti vieningus naujų grėsmių akivaizdoje.

 

Iškilmingame minėjime istorinėje Seimo salėje, šalies vadovė sakė, kad „laisvę gynusi ir iškovojusi karta šiandien yra pavyzdys jaunimui“.

„Tų metų vienybės jėga tapo legenda. Tokios pačios jėgos mums reikia ir šiandien, po ketvirčio amžiaus. Kai ginklų žvangėjimo aidas sklinda iš tos pačios pusės. Kai laisvės balsą mėginama nutildyti šūviais. Kai ne tik išorinės, bet ir vidinės jėgos siekia skaldyti, menkinti ir temdyti laisvės šviesą. Stiprūs būsime tiek, kiek būsime vieningi“, - kalbėjo prezidentė.

Apie „imperijos“ keliamą grėsmę, tiesiogiai neminėdamas Rusijos, trečiadienį kalbėjo ir pirmasis po nepriklausomybės atkūrimo valstybės vadovas Vytautas Landsbergis, paraginęs ruoštis gintis, o nesikliauti vien „išsigandusiais bičiuliais europiečiais“.

„Jei bepročių agresija nesustabdoma ir imperija eina atgal į buvusias kolonijas, mūsų sėkmės istorija gali virsti laikinos sėkmės istorija, kuri bus verčiama pelenais, o išsigandę bičiuliai europiečiai net patars nesipriešinti užpuolikui, mat pasaulyje esą svarbesnių dalykų, taip sakys - svarbesnių nei laisvė ir teisingumas. Bet ir iš pradžių, ir visados mes esame tie, kurie turim ką pasakyti. Reikia rengtis ginti žilą tėvą ir mylimą močiutę ir mažą sesutę“, - sakė V.Landsbergis.

REKLAMA

Istorinio atsiskyrimo nuo Sovietų Sąjungos minėjime trečiadienį taip pat dalyvavo premjeras Algirdas Butkevičius, Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė, kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus, Islandijos prezidentas, Danijos, Estijos Latvijos, Lenkijos, Moldovos, Švedijos parlamentų pirmininkai.

Kiek vėliau prie parlamento vyks trijų Baltijos vėliavų pakėlimo ceremonija ir paradas iki Katedros aikštės.

Šventės proga Vilniaus rotušėje organizuojama apskritojo stalo diskusija apie istorijos pamokas ir dabarties iššūkius, joje dalyvaus politikai iš Baltijos ir Šiaurės šalių, Lenkijos, Ukrainos bei Jungtinių Valstijų.

Kaune iškilmingas minėjimas tradiciškai vyks vidurdienį Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje. Uostamiesčio Atgimimo aikštėje popiet klaipėdiečiai bus kviečiami papuošti Gediminaičių stulpus mokinių nupintomis draugystės apyrankėmis.


Rašyti komentarą...
z
zigmas
2015-03-11 11:14:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
viskas visiems zinoma , ir kiek migruoja tautos ir kiek uzdirba eilinis pilietis , tik tarnaudama valdzia ne zmogui bet aligarhams privede iki to kad niekas nebetiki jokia nepriklausomybe . is paskutiniu naujienu viskas aisku prezidentei padai svyla kad amerika atsuko nugara ginklu tiekimui ukropams o ji arsiausia kremliaus kritike tikriausia jau ziuri kur cia pabegus su visais linkeviciais ir lansbergiais , va tau ir atsakas , vakarai mums pades
Atsakyti
-1

P
Petras
2015-03-11 11:05:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šiandieninės Lietuvos valdžios elgesys, neteisybė ,partinės rietenos, korupcija skaldo vienybę ir tikėjimą valstybe. Tas vienybės siekimas ,rūpestis eiliniu piliečiu turi būti matomas Prezidentės kasdienėje veikloje. Kodėl vyksta neregėta emigracija ,ar tai žinoma Nepriklausomos Lietuvos vadovams?
Atsakyti
0

£and$b€rgi$
2015-03-11 16:01:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
... jukš nuo valdžios visus buvusius kgb darbuotojus, kgb ožius ir ožkas, komjaunuolius ir komunistų partijos narius!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų