• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Užsikrėtimų COVID-19 liga atvejų skaičiui didėjant, esant nepakankamam imunizuotų (pasiskiepijusių ir persirgusių) gyventojų skaičiui ir dėl to susidarius nepalankiai epidemiologinei situacijai šalyje, Sveikatos apsaugos ministerija atnaujina rekomendacijas asmeninėms šventėms ir maldos namams.

Užsikrėtimų COVID-19 liga atvejų skaičiui didėjant, esant nepakankamam imunizuotų (pasiskiepijusių ir persirgusių) gyventojų skaičiui ir dėl to susidarius nepalankiai epidemiologinei situacijai šalyje, Sveikatos apsaugos ministerija atnaujina rekomendacijas asmeninėms šventėms ir maldos namams.

REKLAMA

Nors šventės dalyviams Galimybių pasas ar kitas vakcinavimo, persirgimo, atlikto PGR tyrimo arba greitojo antigeno testo neigiamo rezultato arba antikūnų tyrimo teigiamo rezultato faktą patvirtinantis dokumentas nėra privalomas, bet siekiant užtikrinti visų šventės dalyvių saugumą, prieš šventę rekomenduojama nepersirgusiems ar nevakcinuotiems asmenims atlikti COVID-19 tyrimą.  

Jei asmeninė šventė vyksta viešojo maitinimo įstaigoje ar apgyvendinimo paslaugas teikiančioje įstaigoje uždaroje erdvėje, tokios paslaugos gali būti teikiamos tik asmenims, turintiems Galimybių pasą, ir užtikrinant nuo rugpjūčio 13 d. būtinąsias sąlygas viešojo maitinimo įstaigoms ir kontaktiniu būdu teikiamoms paslaugoms.

REKLAMA
REKLAMA

Jei asmeninėje šventėje, vykstančioje išnuomotoje sodyboje, neteikiamos maitinimo ir kitos kontaktinės paslaugos, tai šventės Galimybių pasas neprivalomas. Jei sodyboje maitinimo ir kitos kontaktinės paslaugos yra teikiamos, tai tokiu atveju yra taikomi rugpjūčio 13 d. sprendimuose „Dėl viešojo maitinimo įstaigoms būtinų sąlygų“ ir „Dėl kontaktiniu būdu teikiamų paslaugų, ūkinės veiklos vykdymo būtinų sąlygų“ nurodyti privalomi reikalavimai veikloms. 

REKLAMA

COVID-19 prevencijos šventės metu: 

Šventę organizuoti atskiroje patalpoje, į kurią nepatektų kiti viešojo maitinimo ar apgyvendinimo paslaugas teikiančios įstaigos lankytojai.  

Prie įėjimo į patalpas, kurioje organizuojama asmeninė šventė, pateikti informaciją: 

- apie asmens higienos laikymosi būtinybę (rankų higieną, kosėjimo, čiaudėjimo etiketą ir kt.);  

- apie privalomą nosį ir burną dengiančių apsaugos priemonių (veido kaukių, respiratorių ar kitų priemonių), kurios priglunda prie veido ir visiškai dengia nosį ir burną (toliau – kaukės), dėvėjimą uždarose erdvėse bendrose patalpose (koridoriuje, vestibiulyje, laiptinėje, lifte ir pan.);  

REKLAMA
REKLAMA

- kad šventės dalyviai, turintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.) į renginio vietą nevyktų. 

Sudaryti galimybę tinkamai šventės dalyvių ir organizatorių bei šventę aptarnaujančių darbuotojų rankų higienai ir (ar) dezinfekcijai, prie įėjimo į sanitarinį mazgą gerai matomoje vietoje pakabinti rankų dezinfekcijai skirtą priemonę.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šventės metu nedirbti šventę aptarnaujantiems darbuotojams, šventės organizatoriams, turintiemsūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.) ir darbuotojams ir (ar) šventės organizatoriams, kuriems privaloma izoliacija, izoliacijos laikotarpiu.  

Šventės dalyviams bendrose uždarose erdvėse (koridoriuje, vestibiulyje, laiptinėje, lifte ir pan.) dėvėti kaukes. Kaukių leidžiama nedėvėti neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei (rekomenduojama dėvėti veido skydelį).  

REKLAMA

Šventę aptarnaujantiems darbuotojams ir šventės organizatoriams šventės metu visą laiką dėvėti kaukes. Kaukių leidžiama nedėvėti neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei (rekomenduojama dėvėti veido skydelį). Kaukės neprivalomos atlikėjams, pranešėjams, renginių vedėjams renginių metu, kai užtikrinamas saugus atstumas nuo kitų šventės dalyvių.  

REKLAMA

Šventę aptarnaujantiems darbuotojams ir šventės dalyviams bei organizatoriams, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), nedelsiant palikti renginio vietą ir konsultuotis Karštąja koronaviruso linija tel. 1808 arba susisiekti su savo šeimos gydytoju konsultacijai. 

Patalpos, kurioje organizuojama asmeninė šventė, dažnai liečiamus paviršius (durų rankenos, kėdžių atramos, laiptų turėklai ir kt.) valyti paviršiams valyti skirtu valikliu ne rečiau, kaip po kiekvieno renginio, kitas aplinkos valymas ir dezinfekcija renginio vietoje atliekama vadovaujantis Rekomendacijomis dezinfekcijai sveikatos priežiūros įstaigose ir ne sveikatos priežiūros patalpose (kai galima užteršimas SARS-CoV-2 virusu) (https://bit.ly/3xh6wXR).  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Maksimaliai vėdinti patalpas po kiekvienos šventės organizavimo.  

Šventės dalyviams, organizatoriams ir šventę aptarnaujantiems darbuotojams vengti tiesioginio fizinio kontakto (kai tai įmanoma).  

Asmenis, kuriems akivaizdžiai pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.) bei kuriems privaloma izoliacija, izoliacijos laikotarpiu, nevykti į šventės organizavimo vietą ir šventėje nedalyvauti. 

REKLAMA

Rekomendacijos maldos namams

Rekomenduojama užtikrinti saugų, ne mažesnį kaip 2 metrų atstumą tarp asmenų, dalyvaujančių religinėse apeigose. Pastarosiose dalyvauti negali:

asmenys, turintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijos požymių (pvz., karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.). Jei minėti simptomai pasireiškia maldos namų dvasininkui ar kitam darbuotojui, jis į darbą / apeigas vykti negali, rekomenduojama konsultuotis Karštąja koronaviruso linija tel. 1808 arba susisiekti su savo šeimos gydytoju konsultacijai,

REKLAMA

vyresni nei 6 metų asmenys, nedėvintys nosį ir burną dengiančių apsaugos priemonių (veido kaukių, respiratorių ar kitų priemonių), kurios priglunda prie veido ir visiškai dengia nosį ir burną (toliau – kaukės). Reikalavimas dėvėti kaukes netaikomas neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei (rekomenduojama dėvėti veido skydelį); asmenys, kuriems privaloma izoliacija, izoliacijos laikotarpiu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Remiantis atnaujintomis rekomendacijomis, šv. Komunija turėtų būti dalinama į rankas. Taip pat nerekomenduojamos ir religinės apeigos, kurių metų kunigas ar kitas dvasininkas turi tiesioginį kontaktą su kitais asmenimis (pvz., teikiant Sutvirtinimo sakramentą).

Svarbu užtikrinti, kad nebūtų vandens induose švęstam vandeniui. Religinių apeigų dalyviai, išskyrus dvasininkus ar kitus maldos namų darbuotojus, turi vengti fizinio kontakto su relikvijomis, kryžiais ir kitais relikvijoriais, vengti fizinio kontakto su kitais asmenimis, pvz., spausti vieni kitiems ranką.

REKLAMA

Rekomenduojama prie įėjimo į maldos namus ar kitoje gerai matomoje vietoje:

pakabinti rankų dezinfekcijai skirtą priemonę;

pateikti informaciją apie asmens higienos laikymosi būtinybę (rankų higieną, kosėjimo, čiaudėjimo etiketą ir kt.);

apie būtinybę vyresniems nei 6 metų asmenims dėvėti kaukes. Šis reikalavimas netaikomas neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei (rekomenduojama dėvėti veido skydelį);

REKLAMA

apie draudimą dalyvauti pamaldose asmenims, kurie turi ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.) ir nedėvi kaukių.

Religinių apeigų dalyviam rekomenduojama:

vyresniems nei 6 metų asmenims dėvėti kaukes, išskyrus celebruojantį kunigą;

laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo (kosėti ar čiaudėti prisidengus vienkartine servetėle arba į sulenktos alkūnės vidinę pusę);

REKLAMA
REKLAMA

vengti liesti neplautomis rankomis veidą, akis, nosį, burną;

laikytis saugaus, ne mažesnio kaip 2 metrų atstumo nuo kitų asmenų.

Maldos namuose rekomenduojamas ir dažnesnis nei įprasta dažnai liečiamų paviršių (durų rankenų, suolų, kėdžių atramų ir kt.) valymas ir dezinfekcija vadovaujantis Rekomendacijomis dezinfekcijai sveikatos priežiūros įstaigose ir ne sveikatos priežiūros patalpose (ne sveikatos priežiūros sektorius, įtarus ar patvirtinus COVID-19 atvejį)

Kokios gali būti rekonendacijos,jų niekas nesilaiko. Jeigu jau reikia laikytis atsumų , nešioti kaukes,ar kitaip save prižiūrėti,
tai turi būti privaloma.Tie pasiskiepije,kurie visur vaikšto be kaukių ir yra didžiausi užkrato nešiotojai,nes patys simtomų nejaučia.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų