• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vyriausybė pritarė Civilinio kodekso (CK), Civilinio proceso kodekso (CPK) ir Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos įstatymo pakeitimų projektams. Šiais teisės aktų projektais siekiama sustiprinti apsaugos priemones psichikos sutrikimų turinčių asmenų teisėms ir interesams ginti.

REKLAMA
REKLAMA

Šiuos projektus Sveikatos apsaugos ministerija rengė atsižvelgdama į žmogaus teisių stebėseną vykdančių institucijų pastabas dėl nepakankamo psichiškai neįgalių žmonių teisių užtikrinimo Lietuvoje. Tokią padėtį lėmė neveiksnumo institutas, nevisiškai atitinkantis Žmogaus teisių standartus. Daugelio Europos Sąjungos šalių patirtis rodo, kad veiksnumas ribojamas itin atsargiai, stengiantis išsaugoti asmens savarankiškumą, kiek tik leidžia jo turimi sveikatos defektai, o kai kurie psichikos sutrikimai laikomi pagrindu tik riboti veiksnumą, bet ne nustatyti visišką neveiksnumą.

REKLAMA

Civilinio kodekso pataisų projekte siūloma išplėsti riboto veiksnumo institutą, t.y. numatoma galimybė apriboti teismo tvarka veiksnumą asmenims, turintiems psichikos sutrikimų, kai nėra pakankamo pagrindo pripažinti juos neveiksniais. CPK pakeitimų projekte taip pat numatomas reikalavimas sprendžiant veiksnumo atėmimo klausimą, atsižvelgti į asmens socialinį kontekstą bei jo gebėjimus veikti, užtikrinama valstybės garantuojama teisinė pagalba, asmeniui, kurį norima pripažinti neveiksniu.

Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos įstatymo pakeitimų projekte reglamentuojama valstybės garantuojamos teisinės pagalbos teikimo neveiksnumo bylose tvarka.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų