REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Per metus prezidento Gitano Nausėdos komanda išgyveno jau du didelius pokyčius. Būrys pasikeitusių patarėjų nieko gero nereiškia, sako politologai. Tačiau šio pasitraukimo priežastys, jų teigimu, gali būti įvairios. Nuo didesnio atlygio privačiame sektoriuje – iki Covid-19 pandemijos keliamos įtampos ir paprasčiausio pervargimo.

Per metus prezidento Gitano Nausėdos komanda išgyveno jau du didelius pokyčius. Būrys pasikeitusių patarėjų nieko gero nereiškia, sako politologai. Tačiau šio pasitraukimo priežastys, jų teigimu, gali būti įvairios. Nuo didesnio atlygio privačiame sektoriuje – iki Covid-19 pandemijos keliamos įtampos ir paprasčiausio pervargimo.

REKLAMA

Ketvirtadienį prezidentūra pranešė, kad prezidentūros kanceliarijai vietoj Algės Budrytės vadovaus Agila Barzdienė, o naująja prezidento vyriausiąja patarėja ir Komunikacijos grupės vadove vietoj Rido Jasiulionio skiriama Raminta Stanaitytė-Česnulienė.

Taip pat pranešta apie pokyčius prezidentūros Ekonominės ir socialinės politikos bei Teisės grupėse. Pareigas prezidentūroje paliko prezidento patarėjas ir atstovas žiniasklaidai Antanas Bubnelis, taip pat Ieva Elenbergienė, Liutauras Galinis.

REKLAMA
REKLAMA

Pernai birželį prezidento komandą vienu metu paliko trys vyriausieji patarėjai – Jonas Vytautas Žukas, Sonata Šulcė ir Aistis Zabarauskas.

2019 m. rugpjūtį prezidentas G. Nausėda tvirtino, kad jo „komanda <...> turbūt yra stipriausia per visų prezidentų prezidentavimo laikotarpį“.

REKLAMA

Pandemijos metu darbas sudėtingesnis

Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Lauras Bielinis pripažįsta, kad per pastaruosius metus prezidentui nepavyksta įtvirtinti savo komandos. Anot profesoriaus, prezidentų komandų kaita priklauso ne tik nuo vidinės, bet ir nuo išorinės įtampos. O ši Covid-19 pandemijos metu – ypač didelė.

„Iš tikrųjų, šiandien situacija tikrai daug sudėtingesnė, negu buvo Grybauskaitės ar Adamkaus laikais. Nes šita epidemija iš tikrųjų viską sujaukė. Ir dabar žmonės tam, kad išgautų tą patį rezultatą, turi daug intensyviau veikti. 

REKLAMA
REKLAMA

Ir svarbiausia – jie negali tiesiogiai kontaktuoti su žmonėmis, kas yra labai svarbu, bendravimas, tiesioginis komunikavimas. Šiuo metu viskas eina telefonu, internetu. Nemanau, kad tai labai paprasta“, – tv3.lt kalbėjo L. Bielinis.

Jis nesiryžta prognozuoti, ar prezidento komanda, turint omenyje pandemijos keliamą įtampą, apskritai nusistovės.

„Sunku pasakyti. Galų gale, žinote, tie, kurie lieka, akivaizdu, jie susitaiko su tuo, kad yra taip. Jie adekvačiai mato situaciją ir priima tuos iššūkius. Kiti mato geresnę, šiltesnę vietą. Tretiems iš tikrųjų baigiasi energija ir negali daugiau žmonės. Kiek save atsimenu, buvo be galo sudėtinga“, – prisiminė L. Bielinis, pats anksčiau dirbęs prezidento Valdo Adamkaus patarėju.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Privatus sektorius – patrauklesnis

Pernai prezidentūra pranešė, kad A. Zabarauskas nusprendė grįžti į privatų sektorių, o J. V. Žukas vystyti privačią veiklą. Analogiškai ir A. Bubnelis, pranešama, nusprendė grįžti į privatų sektorių. 

Anot L. Bielinio, negalima pamiršti, kad privačiame sektoriuje atlygis už darbą gerokai didesnis nei valstybinėse įstaigose.

„Gali tik atrodyti, kad dirbant viešajame sektoriuje, Vyriausybėje, Seime gali lengvai dirbti ir daug uždirbti. Viskas yra priešingai. Dirbti reikia labai daug, kartais be pertraukų, be išeiginių dienų. Tuo labiau uždirbi ne kažkokius turtus“, – pastebėjo L. Bielinis.

REKLAMA

Tuo metu Mykolo Romerio universiteto docentas, politologas Vytautas Dumbliauskas mano, kad darbas prezidento komandoje yra puikus tramplinas jauniems specialistams, todėl neturėtų būti lyginamas su privačiu sektoriumi.

„Tai jaunam žmogui tramplinas yra. Grybauskaitės komanda labai gerai tramplinavosi, vadinkime“, – tv3.lt sakė V. Dumbliauskas.

Autoriteto klausimas

V. Dumbliauskas pastebi, kad sparčiausiai G. Nausėdos komandoje keičiasi Komunikacijos grupės nariai ir vadovai. O tai blogai, nes, anot V. Dumbliausko, G. Nausėdos komunikacija ir taip nėra pati geriausia. 

„Atkreipiu dėmesį, kad atstovai spaudai labai keičiasi. O komunikacija prastoka prezidentūros, tikrai prastoka. Matau problemą“, – kalbėjo MRU docentas.

REKLAMA

Svarstydamas, kodėl nemažai patarėjų pasitraukė iš G. Nausėdos komandos, V. Dumbliauskas neatmeta galimybės, kad prezidentui gali būti sunku priimti patarėjų kritiką ar pastabas, todėl gali nesusiklostyti jų santykiai.

„Kada priklausai nuo vieno žmogaus, nuo jo nuotaikos, nuo jo kaprizo, tada tie patarėjai tiesiog nesako. Jie gal sako tai, ką jis nori išgirsti, ir siūlo tai, ką jis nori, kad jam siūlytų. <...> Ten visi patarėjai jauni, jis už juos vyresnis. Vien amžius lemia psichologiškai“, – svarstė V. Dumbliauskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų