Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Prašom sėstis. Malonu", – taip metinį pranešimą Seime pradėjo prezidentė Dalia Grybauskaitė, kai kam priminusi mokytoją neklaužadų klasėje.

REKLAMA

Daugelis Seimo plenarinio posėdžio dalyvių tikėjosi, kad prezidentės D.Grybauskaitės pranešimas bus griežtas. R.Danisevičiaus nuotr.

Buvo tikimasi, kad šiemetis prezidentės pranešimas bus griežtesnis už pernykštį, kai daugiausia ji aptakiai kalbėjo apie būtinybę atsigręžti į žmogų. Spėjimai pasitvirtino.

D.Grybauskaitė vakar Seimo tribūnoje užtruko maždaug pusvalandį. Atrodė tvirta kaip visada.

„Parsidavėliai, kyšininkai, niekdariai, klanai, šunvotės", – tokie šalies vadovės žodžiai aidėjo Seimo salėje.

REKLAMA
REKLAMA

Iš pradžių prezidentė smagiai užvožė jos kalbos tyliai ir drausmingai besiklausiusiems parlamentarams – pasigyrė, kad vetavo net 12 Seimo priimtų įstatymų, kai kuriuos iš jų atvirai pavadinusi korupciniais.

Tarp interesų grupių, kurioms esą tarnauja Seimo nariai, šalies vadovė paminėjo, pavyzdžiui, alkoholio pramonės magnatus.

D.Grybauskaitė taip pat pagrasino, kad nuo šiol stengsis ir asmeniškai išsiaiškinti tuos niekdarius ir parsidavėlius, kurie į valstybės tarnybą atėjo „prekiauti".

Apie savo nuopelnus kovojant su korupcija daug kalbėjusi politikė aiškino, kad vis dar per daug kyšininkų vaikšto laisvėje.

Kliuvo ir teismams bei teisėjams, kuriems buvo skirti tokie epitetai kaip „klanas" ir jo „šunvotės", „degradacija", „arogancija". Tiesa, D.Grybauskaitė čia pat priminė, jog būtent ji dėjo daug pastangų, kad teismų sistema pradėtų valytis. Prošvaisčių ji įžvelgė ir specialiųjų tarnybų, teisėsaugos veikloje, rašo „Lietuvos rytas".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų