„Aš manau, kad tai yra dirbtino priešo ieškojimas ir labai nevykęs. Taip, yra žmonės, kurie privalėjo būti tos partijos nariais, kadangi tiesiog negalėjo užimti pareigų (...). Ten buvo vidutinio lygio valdininkų arba pareigūnų, kurie turėjo arba būti tos partijos nariu, arba tiesiog negalėjo ten realizuoti savęs ir karjeros daryti“, – „Žinių radijui“ sakė S. Skvernelis.
Politiko įsitikinimu, daug pavojingesni buvo žmonės, kurie nors ir nebuvo komunistų partijos struktūroje, tačiau aktyviai kolaboravo su okupantais.
„Tai tie, kurie nors ir nebuvo partijos nariai tuo metu, bet užsiėmė aktyvia propaganda, palaikymu režimo, skundimu žmonių valstybės saugumo komitetui, taip vadinamam KGB, tai jų „indėlis“ gerokai didesnis negu tų, kurie formaliai buvo tos partijos nariai“, – akcentavo „Vardan Lietuvos“ lyderis.
„Laikas bėga, kartos keičiasi, ir tiesiog natūraliai tokių žmonių bus vis mažiau ir mažiau. Bet padaryti tai, kad formalus buvimas kažkokią dėmę deda... Pažiūrėkime, kokios partijos 1990 metais išsirutuliojo tiems patiems komunistams dalyvaujant. Ir tai kai kas bando lengvai pamiršti“, – skeptiškai iniciatyvą vertino S. Skvernelis.
Seimo Kultūros komitetas trečiadienį pritarė patobulintam įstatymo projektui, kuriuo siūloma LKP paskelbti organizacija, vykdžiusia nusikalstamas veikas.
Nors pirminiame įstatymo projekte buvo norima LKP paskelbti nusikalstama organizacija, tačiau patobulintame variante, atsižvelgus į Seimo Teisės departamento pastabas, buvo nuspręsta pasirinkti švelnesnę formuluotę.
Projekte numatoma, kad vadovaujančias pozicijas LKP užėmusiems jos nariams būtų apribotos galimybės dalyvauti Lietuvos politinėje ir diplomatinėje veikloje.
Taip pat tokiems asmenims norint dalyvauti rinkimuose, jų priklausymas ir dalyvavimas LKP veikloje turėtų būti nurodytas Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) internetiniame puslapyje bei jo rinkiminiame plakate.
Dalis politikų ir istorikų šią iniciatyvą anksčiau pasisakė vertinantys kritiškai. Pasak jų, šis įstatymo projektas yra pavėluotas, nes dauguma LKP priklausiusių asmenų jau yra mirę.
Šiemet į Seimą siekia patekti 50 buvusių komunistų, rodo Vyriausios rinkimų komisijos pateikti (VRK) duomenys. Daugiausiai šių asmenų Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) bei Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ rinkiminiuose sąrašuose – su šiomis partijomis į Seimą patekti bando po 10 komunistų partijai anksčiau priklausiusių politikų.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!
Kaip dergiasi 0žys ir jo banda ir marionetės.:
Paskaitykitę, paskutinius dėdulės "OPUSUS"- snukiadėžėje, ten jis parodo,- pusiau apsinuogines, savo nusikalstamą kolaborantini feisą, ir neapykantą LR ir lietuviams ,
- Mat tvarto "genijaus" TEiSĖTAI, neįvaldovino lietuviai 20a., o išrinko,-- "šunauja", tvarto priešą, -AMB. --Jis buvo ir premjeru ir Prezidentu ir pats vėliau postų atsisakė.