REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tyrimas parodė, kad naudojant JK populiarėjančius svorio metimo vaistus, tokius kaip „Ozempic ar „Wegovy“, gali padidėti „sunkių virškinimo trakto problemų“ rizika.

Tyrimas parodė, kad naudojant JK populiarėjančius svorio metimo vaistus, tokius kaip „Ozempic ar „Wegovy“, gali padidėti „sunkių virškinimo trakto problemų“ rizika.

REKLAMA

Nustatyta, kad vakcinos, kurios buvo laikomos kardinaliai keičiančiomis gydymą kovojant su nutukimu, padidina pankreatito, žarnyno nepraeinamumo ir „skrandžio paralyžiaus“ tikimybę nediabetikams. JAV mokslininkai teigė, kad nors tai „reta“, dėl didėjančio vaisto populiarumo visame pasaulyje vis dar gali kilti pavojus šimtams tūkstančių žmonių.

Britų Kolumbijos universiteto Kanadoje komanda ištyrė apie 16 milijonų JAV pacientų sveikatos draudimo išmokų įrašus, tirdama tuos, kuriems 2006–2020 m. buvo paskirtas semaglutidas arba liraglutidas. Į juos buvo įtraukti nutukę pacientai ir neįtraukti tie, kurie serga cukriniu diabetu arba vartojo kitus vaistus nuo diabeto.

Semaglutidas ir liraglutidas rinkoje vadinami „Wegovy“, „Ozempic“, „Rybelsus“ ir „Saxenda“, juos gamina „Novo Nordisk“. Jie padeda padidinti insulino gamybą ir iš pradžių buvo sukurti 2 tipo diabetui gydyti.

REKLAMA
REKLAMA

Ankstesni tyrimai parodė virškinimo trakto problemų riziką diabetu sergantiems pacientams, tačiau atliktas pirmas plataus masto tyrimas yra pirmasis, kurio metu buvo tiriama, ar panašiai nutiks diabetu nesergantiems žmonėms.

REKLAMA

„Independent“ skelbia, kad mokslininkai išanalizavo įrašus, kad sužinotų, kiek pacientų išsivystė viena iš keturių virškinimo trakto problemų, ir palygino juos su tais, kurie vartojo kitą svorio mažinimo vaistą – bupropioną-naltreksoną. Jie nustatė, kad tie, kurie naudojo svorio metimo vakciną, 9,09 karto dažniau kenčia nuo kasos uždegimo, dėl kurio kai kuriais atvejais gali prireikti operacijos.

Jiems taip pat buvo nustatyta 4,22 karto didesnė tikimybė susirgti žarnyno nepraeinamumu ir 3,67 karto didesnė gastroparezės arba „skrandžio paralyžiaus“ rizika, kuri riboja maisto patekimą iš skrandžio į plonąją žarną.

REKLAMA
REKLAMA

Pirmasis tyrimo autorius Mohitas Sodhi, baigęs UBC eksperimentinės medicinos programą ir ketvirto kurso UBC medicinos studentas, sakė: „Atsižvelgiant į tai, kad šie vaistai vartojami plačiai, pacientai, galvojantys apie jų vartojimą svorio metimui, turi atsižvelgti į šiuos nepageidaujamus reiškinius.

Rizikos skaičiavimas skiriasi priklausomai nuo to, ar pacientas vartoja šiuos vaistus nuo diabeto, nutukimo ar tiesiog bendrai nori numesti svorio. Žmonės, kurie šiaip yra sveiki, gali būti mažiau pasirengę priimti šiuos potencialiai rimtus nepageidaujamus reiškinius“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų