Suklastotoje žinutėje nurodoma: „Greicio virsijymo pazeidimas“. Tačiau ne tik tekstas parašytas su gramatinėmis klaidomis – pati žinutė su VMI neturi nieko bendro.
„Sukčiai nesnaudžia – net su klaidom sugeba apgauti. Ši SMS ne iš VMI. Tai – sukčių žinutė, siunčiama siekiant išvilioti jūsų duomenis ir pinigus“, – teigiama policijos virtualaus patrulio įraše.
Nors sukčių nuoroda žinutėje, pasak policijos, jau užblokuota, pareigūnai primena – sukčiai gali bet kada sukurti naują, todėl gyventojai turi išlikti budrūs.
Todėl policija primena gyventojams:
- Nespausti įtartinų nuorodų;
- Kritiškai vertinti bet kokius prašymus pateikti asmens duomenis ar pervesti pinigus;
- Pastebėjus įtartiną veiklą – nedelsti ir kreiptis pagalbos.
Nukentėjus nuo tokio pobūdžio sukčiavimo siūloma užpildyti pranešimą per epolicija.lt arba skambinti numeriu 112.
„Būkite atidūs – jūsų budrumas gali apsaugoti ne tik jus, bet ir artimuosius. Dalinkitės šia žinute“, – nurodo policijos atstovai.
Praėjusią parą sukčiai įvairiais būdais išviliojo apie 190 tūkst. eurų
Policijos departamento duomenimis, trečiadienį, 12 val. 28 min., Klaipėdos apskrities vyriausiajame policijos komisariate (AVPK) gautas vyro (gim. 1956 m.) pranešimas, kad gegužės 12 d., apie 16 val. 22 min., Klaipėdoje, būnant namuose, paskambino nepažįstami asmenys, kurie, prisistatę telekomunikacijų įmonės, banko ir policijos darbuotojais, apgaulės būdu išviliojo 20 903 eurų.
Uostamiesčio policija taip pat gavo ir nuo sukčių galimai nukentėjusios moters (gim. 1952 m.) pranešimą. Ji trečiadienį, 13 val. 39 min., informavo policiją apie tai, kad gegužės 20 d., apie 9 val. 24 min., Klaipėdoje, jai būnant namuose, paskambino nepažįstami asmenys, kurie, prisistatę telekomunikacijų įmonės darbuotojais, apgaulės būdu išviliojo 14 800 eurų.
Anot Policijos departamento, trečiadienį, 10 val. 46 min., Vilniaus AVPK gautas moters (gim. 1973 m.) pranešimas, kad nuo balandžio 25 d. iki gegužės 17 d. Vilniaus rajone, būnant namuose, per internetinio bendravimo programėlę su ja susisiekė nepažįstami asmenys, kurie apgaulės būdu (neva galima išsigryninti kriptovaliutų biržoje tariamai uždirbtą pelną) išviliojo 16 630 eurų.
Trečiadienį, 13 val. 35 min., Vilniaus AVPK gautas moters (gim. 1949 m.) pranešimas, kad gegužės 20 d., apie 18 val., Vilniuje, būnant namuose, jai paskambino nepažįstami asmenys, kurie, pristatę policijos pareigūnais, apgaulės būdu (neva reikalinga patikrinti namuose laikomų grynųjų pinigų tikrumą) išviliojo 53 000 eurų.
Taip pat, Policijos departamento duomenimis, trečiadienį, apie 11 val. 23 min., Vilniuje, būnant namuose, moteriai (gim. 1941 m.) paskambino nepažįstama moteris, kuri prisistačiusi jos dukterėčia, pasakė, kad pateko į eismo įvyki ir reikalingi pinigai. Tą pačią dieną (kurią valandą pranešėja neatsimena), apgaulės būdu atvykusiems nepažįstamiems asmenims moteris atidavė 42 040 eurų.
Apie galimą sukčiavimo atvejį pranešta ir Tauragės AVPK. Trečiadienį, 11 val. 21 min., komisariate gautas moters (gim. 1952 m.) pranešimas, kad ji laikotarpiu nuo sausio 31 d. iki gegužės 14 d. Tauragės rajone, savo namuose, tariamai investavo pinigus į įvairias investavimo platformas ir, ketindama atsiimti neva uždirbtą pelną, bendravo su tariamais konsultantais, kurie apgaulės būdu iš jos išviliojo 42 485 eurus.
Pradėti ikiteisminiai tyrimai dėl sukčiavimų.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!