Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pirmadienį Šiauliuose teismui perduota stambaus masto byla. Teigiama, kad ji susijusi su galimais korupciniais nusikaltimais farmacijos srityje. Nustatyta, kad kyšiai medikams galėjo siekti nuo 15 eurų iki 102 eurų iš vieno paciento.

Pirmadienį Šiauliuose teismui perduota stambaus masto byla. Teigiama, kad ji susijusi su galimais korupciniais nusikaltimais farmacijos srityje. Nustatyta, kad kyšiai medikams galėjo siekti nuo 15 eurų iki 102 eurų iš vieno paciento.

REKLAMA

Teisėsaugos atstovai tikina, kad kyšių sumos buvo įtrauktos į pacientų įsigyjamų medicininių prietaisų kainą, todėl juos pirkdami pacientai kyšius gydytojams mokėdavo patys apie tai nė nežinodami.

Kokia tai kompanija – neatskleidžiama. Tiesa, tikinama, kad šioje byloje išsiskiria Vilniaus ir Kauno regionų gydymo įstaigos.

Įtarimai  – farmacijos bendrovei ir 11 fizinių asmenų

Ikiteisminį tyrimą, kuriame kaltinimai pareikšti juridiniam asmeniui – farmacijos bendrovei ir 11 fizinių asmenų, atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Šiaulių valdybos pareigūnai. Su kaltinamuoju aktu teismui perduodamą baudžiamąją bylą iš viso sudaro 200 tomų.

Generalinė prokuratūra šiam ikiteisminiam tyrimui buvo sudariusi specialią Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio apygardų prokuratūrų prokurorų ir visų STT teritorinių padalinių pareigūnų tyrimo grupę.

REKLAMA

Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta nusikalstama korupcinė schema, kurioje, manoma, dalyvavo farmacijos kompanijos atstovai ir įvairių šalies gydymo įstaigų gydytojai. Įtariama, kad 12 šios farmacijos įmonės darbuotojų veikė organizuotoje grupėje. Dalis šios grupės narių – bendrovės vadybininkės – galimai susitardavo su savo aptarnaujamų Lietuvos miestų ir rajonų gydymo įstaigų gydytojais, kad jie už neteisėtą atlygį rekomenduotų pacientams įsigyti, o vėliau suleistų būtent jų įmonės platinamus produktus.

Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus vyriausiasis prokuroras Artūras Karpalovas ir Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Šiaulių valdybos viršininkas Vaidas Pupelis pirmadienį žurnalistams pakomentavo situaciją. 

Anot jų, atskleistoje korupcinėje schemoje dalyvavo informacinės kompanijos atstovai ir įvairių gydymo įstaigų medikai.

REKLAMA
REKLAMA

„Ikiteisminio tyrimo metu atskleista korupcinė schema. Farmacijos kompanijos atstovai bei įvairių gydymo įstaigų gydytojai. Įtariama, kad buvo veikiama organizuotoje grupėje. <...> Už nusikalstamą veiką gydytojai gaudavo kyšius, kurie siekė nuo 15 eurų iki 102 eurų. Tuo metu būdavo skaičiuojama litais“, – pasakojo STT Šiaulių valdybos viršininkas.

Prokuroras Artūras Karpalovas atskleidė, kad byloje figuruoja 11 fizinių asmenų ir 1 juridinis.

„Šie asmenys, juridinis ir 7 fiziniai asmenys, yra kaltinami tuo, kad veikdami organizuotojo grupėje sistemingai papirkinėjo gydymo įstaigų darbuotojus, gydytojus už jų rekomenduojamą ir suleidžiamą produkciją. Bendrai perduoto kyšio suma viršija 74 tūkst. eurų. 

Dalis šios bendrovės darbuotojų ir pati bendrovė kaltinama apgaulingu apskaitos tvarkymu. Dalis lėšų nebuvo įtraukiama į bylos apskaitą. Lėšos buvo naudojamos kyšiams. Į teismą perduodami ir 4 gydytojai, dalis jų – buvę. Jie kaltinami kyšininkavimu.

Pats ikiteisminio tyrimo procesas turėjo sėkmingų rezultatų. Nemažai gydytojų pripažino kaltę, padėjo tyrimui, atskleisti schemą, veikas. Įvertinus šias aplinkybes, baudžiamojo proceso nuostatas, buvo priimti atitinkami sprendimai dėl atleidimo nuo baudžiamosios atsakomybės.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų