prokuroras

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „prokuroras“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „prokuroras“.

Kriminologas apie už seksualinius nusikaltimus teisto vyro išpuolį: „Išėjęs jis elgiasi būtent taip“

Sekmadienio pavakarę Klaipėdos pareigūnai sulaikė merginos išžaginimu įtariamą vyrą – manoma, jog jis moterį galėjo išžaginti netoli Dragūnų kvartalo esančiame miškelyje. Kol kas neskelbiama šio vyro pavardė, bet yra žinoma, jog jis buvo daug kartų teistas už panašius nusikaltimus. Nors gyventojus piktina smurtinis išpuolis, kriminologas Gintautas Sakalauskas atvejį siūlo vertinti kitaip – pirmiausia, kaip sisteminę bėdą.

Gyventojai piktinasi žagintojui prognozuojama bausme: „Jis turi gauti kaip reikia“

Klaipėdos pareigūnai sučiupo sekmadienio pavakare miškelyje merginos išžaginimu įtariamą vyrą. 47-nerių uostamiesčio gyventojas kalėjime jau sėdėjo 5 kartus, keturis iš jų už seksualinius nusikaltimus. Dabar recidyvistui gresia septyneri metai kalėjime. Slėpėsi nuo žiniasklaidos Į Klaipėdos teismą policija atvežė merginos išžaginimu įtariamą 47-erių pietinės uostamiesčio dalies gyventoją. Vyras kaip tik sugebėjo dangstėsi veidą, o slėptis nuo visuomenės akių jam padėjo prokuroras.

Kaukės parduotuvėje nedėvėjusiam ir į apsaugininką šovusiam vyrui siūlo skirti pusšeštų metų nelaisvės

Prokuroras Vilius Paulauskas 2021 m. parduotuvėje kaukės nedėvėjusiam ir į apsaugininką Nerijų Dulksnį šovusiam Dariui Varnui siūlo skirti penkių su puse metų trukmės laisvės atėmimo bausmę. Vilniaus apygardos teismo posėdyje ketvirtadienį prokuroras V. Paulauskas savo baigiamojoje kalboje prašė teismo D. Varną pripažinti kaltu dėl neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis ir dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo.

Šarūno Narbuto byla – viena iš daugelio: kodėl imamasi bylų, kai iškart akivaizdu – įrodymų trūks

Šarūno Narbuto, per pandemiją padėjusio nupirkti reagentų kovido testams, iš to užsidirbusio ir užtampyto po teismus, istorija – dar vienas pavyzdys iš daugelio, kaip bylas Lietuvoje prokurorai skambiai pradeda, bet viskas baigiasi išteisinimu. Daugybę bylų teismuose laimi ir politikai, ir buvę įstaigų vadovai, ir eiliniai piliečiai. Dalis jų piktinasi sugriautais jų bei jų šeimų gyvenimais, dalis iš valstybės paskui prisiteisia dešimtis tūkstančių eurų.

LAT skelbs verdiktą piktnaudžiavimo byloje išteisintam Panevėžio merui Račkauskui

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) trečiadienį skelbs galutinį verdiktą dėl piktnaudžiavimo išteisinto Panevėžio mero Ryčio Mykolo Račkausko ir jo patarėjos Gintarės Maskoliūnienės byloje. Juos pirmosios instancijos teismas buvo pripažinęs kaltais dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi veikiant bendrininkų grupėje, o apeliacinės instancijos teismas – išteisinęs.
Kriminalai 2023-12-13

Prokurorai sako atvirai: „Neteisybė – didelė atskirtis tarp prokurorų ir teisėjų atlyginimų“

Prokurorai savo algoms reikalauja dvigubai daugiau pinigų iš biudžeto, esą dirbant tokiais krūviais negalima tikėtis kokybės. O tuo, kad gauna nekokybiškai paruoštą ikiteisminių tyrimų medžiagą, jau skundžiasi ir teisėjai.  Ar išspręstų problemą didesnės prokurorų algos ir ar mato prokuroro darbo broką Šiliausko rekordinio kyšio byloje, laidoje „Dienos komentaras“ atsakė generalinė prokurorė Nida Grunskienė. Kas demotyvuoja prokurorus? Prokurorus demotyvuoja ir užgauna neteisybė.

Kauno valdininkas išvengė ne tik kalėjimo, bet ir maksimalios baudos, nes: „Šeima turi tikrai didelę paskolą“

Teisingumas ar pasityčiojimas? Tokį klausimą kelia tiek visuomenė, tiek ir teisininkų bendruomenė po to, kai dėl rekordinio ketvirčio milijono eurų kyšio buvęs Kauno administracijos direktorius išvengė kalėjimo ir gavo net ne maksimalią piniginę baudą. Nuosprendį priėmęs teisėjas laikosi savo, sako, kad sprendimas teisingas ir beda pirštu į prokurorų darbą.

Prokuroras nesupranta Šiliauskui skirtos bausmės: „Įstatymas numato tik laisvės atėmimo bausmę šiuo atveju“

Rekordinį – beveik ketvirčio milijono eurų – kyšį paėmęs buvęs Kauno savivaldybės administracijos direktorius Vilius Šiliauskas į kalėjimą nesės – atsipirko bauda. Nors prokuroras buvusį valdininką siūlė 6-eriems metams pasiųsti į kalėjimą, teismas jam paskyrė 65 tūkstančių eurų baudą. Vilius Šiliauskas pripažintas kaltu – tokį verdiktą skelbė Kauno apygardos teismas. Kalėjimo buvęs Kauno savivaldybės administracijos direktorius Vilius Šiliauskas išvengė.

Prokuroras nutraukė tyrimą dėl Vilniuje nukirsto brandaus ąžuolo

Vilniaus apylinkės prokuroras nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl savavaldžiavimo, pradėtą, kai sostinės Ceikinų gatvėje buvo nupjautas brandus ąžuolas. Kaip ketvirtadienį pranešė prokuratūra, toks sprendimas priimtas konstatavus, kad nepadaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių, nes nupjovus ąžuolą nebuvo padaryta didelė žala.

Norkūnas paskirtas vienu iš Europos prokurorų

Europos prokuratūra Gedgaudą Norkūną paskyrė vienu iš Europos prokurorų, pirmadienį pranešė Teisingumo ministerija. G. Norkūnas anksčiau ėjo Europos deleguotojo prokuroro pareigas. Europos Sąjungos (ES) Taryba paskelbė atnaujinusi Europos prokuratūros (EPPO) kolegijos sudėtį, į kurią paskyrė penkis naujus prokurorus. Šis atnaujinimas įvyko dėl besibaigiančiųjų pirmųjų Europos prokurorų kadencijų.
Aktualijos 2023-07-03
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų