REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
0
TV3

Sakoma, kad balandis – švaros mėnuo: ilgėjant ir šviesėjant dienoms, daugelis sukrunta tvarkyti savo namus ir kiemus. Tačiau kartais akis bado ne sava, o svetima netvarka, kurią iškuopti ne taip ir paprasta.

Sakoma, kad balandis – švaros mėnuo: ilgėjant ir šviesėjant dienoms, daugelis sukrunta tvarkyti savo namus ir kiemus. Tačiau kartais akis bado ne sava, o svetima netvarka, kurią iškuopti ne taip ir paprasta.

REKLAMA

„Už lango pavasaris, saulė, gamta ir t.t., o mano gatvę puošia du laužai. Kiekvieną kartą išėjęs į lauką matau du automobilius, kurie ten nenaudojami jau nežinia kiek laiko stovi. Abiem visos padangos nuleistos, kapotai apskretę, už valytuvų prikišti lapukai sutrešę. Jie ten ir per visą žiemą stovėjo, ir dabar jų niekas nejudina.

Ar yra kokia tarnyba, kuri tuos kledarus nutemptų ar bent jau savininkams baudą skirtų, kad jie susitvarkytų? Tie laužai ne tik vaizdą gadina, bet ir šiaip teršia kiemą ir užima vietą, kur žmonės normalius automobilius laikyti galėtų“, – Balsas.lt redakcijai rašė pasipiktinęs skaitytojas.

Vilnietis atsiuntė ir minėtų automobilių nuotraukas – transporto priemonės paliktos dūlėti su visais valstybiniais registracijos numeriais, tad pareigūnams surasti savininkus neturėtų būti pernelyg sudėtinga.

REKLAMA
REKLAMA

Bent po kelis pranešimus kasdien

Vilniečiai apie nebenaudojamas transporto priemones kiemuose gali tiesiogiai pranešti Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos Ekologijos ir teisės pažeidimų prevencijos skyriui darbo valandomis telefonu 219 8992, arba elektroniniu paštu [email protected], arba per Policijos elektroninių paslaugų sistemą www.epolicija.lt.

REKLAMA

Kaip portalui Balsas.lt teigė Ekologijos ir teisės pažeidimų prevencijos skyriaus vadovas Miroslav Pažusinski, gyventojai apie paliktus nenaudojamus automobilius praneša gana dažnai – policija sulaukia po 3–4 tokius pranešimus kasdien, iš kurių pasitvirtina apie 70 procentų.

Kokie būna pareigūnų veiksmai gavus tokį pranešimą ir kas laukia automobilio savininko? „Nustatyti savininką ir įpareigoti jį pasirūpinti neeksploatuojama transporto priemone per 10 darbo dienų. Prie automobilio paliekamas įspėjamasis raštelis-prašymas, kad transporto priemonės savininkas atvyktų į policijos įstaigą. Tuomet policijos įstaigoje gali būti surašytas perspėjimas, arba jis gali būti siunčiamas registruotu paštu.

REKLAMA
REKLAMA

Jeigu po raštiško perspėjimo savininkas nesiima veiksmų pasirūpinti savo transporto priemone, jam gresia piniginė bauda nuo 250 iki 500 litų. Jeigu pakartotinai per metus tokius pat veiksmus padaro, bauda yra numatyta nuo 500 iki 1000 litų su transporto priemonės konfiskavimu, arba be“, – paaiškino M. Pažusinski.

Pasak pareigūno, policija automobilių nutempinėjimu neužsiima, bet jeigu nei perspėjimai, nei baudos nepadeda, informacija perduodama savivaldybei – tuomet jos atsakingos institucijos turi sutvarkyti situaciją ir organizuoti dūlančių automobilių išgabenimu.

Kiemų švarinimo akcija

Pašnekovas priminė, kad kasmet Vilniuje organizuojama jau tradicinė kiemų švarinimo akcija: „Kiekvieną pavasarį, rudenį organizuojama priemonė „Daugiau erdvės kiemuose“. Ją koordinuoja Vilniaus miesto savivaldybė ir šios akcijos metu gyventojai gali skambinti nurodytu telefonu ir pranešinėti apie tas transporto priemones, kurios yra paliktos neeksploatuojamos. Viešosios tvarkos skyrius tos akcijos metu atvažiuoja ir visas tas transporto priemones nufotografuoja, nustato savininkus ir informuoja – paprašo, kad savininkai pasirūpintų tais automobiliais. Ir jei kažkas piktybiškai nevykdo tų įpareigojimų, tada jau Savivaldybė visą medžiagą perduoda policijai, o policija imasi poveikio priemonių.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau policijos tikslas nėra vien bausti, o pirmieji įspėjimai visada būna geranoriški, pabrėžė M. Pažusinski. „Kaip ten bebūtų, tas perspėjimas yra geranoriškas, su galimybe savininkui be jokios baudos pasirūpinti savo transporto priemone. 10 darbo dienų – pakankamas laiko tarpas, kad kažką su tuo automobiliu padarytų: arba jį paruoštų ir toliau sėkmingai eksploatuotų, arba jį utilizuotų.“

Pasak M. Pažusinski, Vilniaus mieste su tokio pobūdžio pažeidimais dirba ne tik  Ekologijos ir teisės pažeidimų prevencijos skyrius, bet ir kiekvienas komisariatas, o vien dėl jo vadovaujamo skyriaus veiksmų, raginimų ir perspėjimų, per 2013-uosius metus iš bendro naudojimo vietų buvo išgabenta 580 transporto priemonių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų