Sinoptikai apie orus: gali būti visokių staigmenų

Menkai debesuota ir šalta aukšto slėgio sritis, iki šiol lėmusi žiemiškus orus visoje rytinėje Europos dalyje, artimiausią parą pradės silpti ir pamažu trauksis į rytus, o atsilaisvinusią vietą diena po dienos, metras po metro užims vis šiltesni orai. Tačiau pati permaina nevyks lengvai, gali būti visokių staigmenų.

Lietuvoje orai buvo šviesūs, daug kur švietė saulė, bet buvo žvarboka. Artimiausią naktį permainų bus tiek, kad visur ar beveik visur apsiniauks, pragiedrulių liks labai mažai. Storesni debesys kai kur pabarstys truputį sniego. Atrodo, taip gali nutikti Žemaitijoje, galbūt Vidurio Lietuvoje.

Ketvirtadienį vyraus debesuoti orai, pragiedrulių bus mažai, jie labiau tikėtini šalies rytuose. Kai kur truputį pasnyguriuos, kaip ir naktį, pūs apystipris pietryčių vėjas. Temstant į pietinius rajonus atplauks jau gausesnio sniego debesys.

„Kitaip tariant, orai bus vis dar žiemiški, tik švelnesni. Ir naktį, ir dieną vyraus debesuotas dangus, pragiedrėjimų mažai. Naktį debesys sniego pabarstys tik kai kur ir labai nedaug, dieną irgi, tačiau vakarop pietiniuose šalies rajonuose pradės snigti gausiau. Vėjas vis dar pietryčių ir vis dar apystipris. Naktį šals iki 2–4, rytuose 6–7 laipsnių šalčio, dieną jo liks tik 1–3 laipsniai“, – kalbėjo sinoptikas Naglis Šulija.

Naktį penktadienį sniego debesys nukeliaus per visą šalį, kurį laiką snigs visur. Dieną vietomis bus mišrių kritulių. Vietomis bus slidu dėl lijundros ir plikledžio. Naktį vyraus 1–3 laipsniai šalčio, dieną bus apie 1–2 laipsnius šilumos, kai kur apie 0.

Šeštadienį numatomi negausūs mišrūs krituliai, lijundra ir plikledis. Naktį vyraus menkas šaltukas tik prie pat jūros apie laipsnį šilumos, dieną bus apie 0 laipsnių – vietomis vos daugiau, vietomis vos mažiau. Drungnas, drėgnas, su mišriais krituliais bus ir sekmadienis. Stiprokas pietryčių vėjas išliks iki pat savaitės pabaigos.

„Apibendrinant – sausi, gražūs ir žvarbūs orai traukiasi, drungnas drėgnas ruduo grįžta“, – pridūrė sinoptikas.

Tuo metu Romoje rytoj palis ir bus apie 12, Barselonoje saulė ir 13 laipsnių šilumos. Paryžiuje gražūs orai ir 6, debesuotam Londone šils iki 8 laipsnių šilumos. Berlyne ir Varšuvoje temperatūra svyruos apie 0. Į rytus nuo Baltijos – jau tik lengvas šaltukas, kritulių kol kas mažai.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų