Orai paruošė permainų: sulauksime ir šiltesnio oro, ir sniego

Orus Europoje valdo šalta ir mažai debesuota aukšto slėgio sritis žemyno rytuose. Ji nepaprastai pastovi, iš vakarų atkeliaujantys drungni drėgni ciklonai į ją atsimuša ir užgęsta. Baltijos pakrantes patikimai gins aukštas slėgis, todėl čia orai keisis mažai. Visgi netolimoje ateityje šaltis atsitrauks.

Šiandien orai keisis nenoriai. Dangų dengs nestori debesys, todėl diena nebus labai šviesi, bet nebus ir niūri. Kelios snaigės gali nukristi kur nors prie jūros, kitur – tikimybė labai menka. Vis dar bus vėjuota.

„Kitaip tariant, orai vis dar bus žvarbūs, nes smarkokas, gūsingas pietryčių vėjas išliks. Vyraus debesuoti orai, bet pragiedrulių irgi pasitaikys. Šalies vakaruose, prie pat jūros gali labai nežymiai pasnyguriuoti, kitur tikimybė menka. Įdienojus vyraus 1 – 3 laipsniai šilumos“, – sako sinoptikas Naglis Šulija. 

Ketvirtadienį šaltoji aukšto slėgio sritis kiek atsitrauks ir leis Lietuvą pasiekti ne tokiems žvarbiems orams. Naktį vyraus jau 2 – 4 laipsniai šalčio, kai kur truputį pasnyguriuos.  Dieną bus nuo 2 laipsnių šalčio iki 1 šilumos, kartu su šiltesniais orais atkeliaus ir gausesnis sniegas, kol kas į pietinę šalies dalį. Beje, vėjas rimti neskubės.

Penktadienio naktį kurį laiką snigs visur, dieną vietomis bus mišrių kritulių, be to, bus slidu dėl lijundros ir plikledžio. Naktį vyraus laipsnis kitas šalčio, kai kur menka šiluma, dieną bus apie 1 – 3 laipsnius šilumos. Ir vis dar bus vėjuota, todėl labai jauku tikrai nebus.

„Ką gi, norėjome šilumos – gausime. Bet žiemą ji būna tik su priedais – visokiais krituliais, ruoškimės“, – sako N. Šulija. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų