Žiema parodys tikrąjį veidą: jei ir bus šilumos – tai tik su priedais

Antradienį šalies vakaruose buvo debesuota, rytuose kurį laiką švietė saulė, bet vėliau ėmė niaukstytis. Artimiausią naktį vyraus jau debesuoti orai.

Tiesa, rytinėje šalies dalyje gali būti ilgokai trunkančių pragiedrulių, vis dar bus vėjuota. Pajūryje gali labai nežymiai pasnyguriuoti.

(34 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Žiema atkeliauja į Lietuvą

Trečiadienį didelių naujienų irgi nebus. Dangų dengs nestori debesys, todėl diena nebus labai šviesi, bet nebus ir niūri. Kaip ir naktį, kelios snaigės gali nukristi kur nors prie jūros, kitur – tikimybė labai menka. Vis dar bus vėjuota.

„Kitaip tariant, orai vis dar bus žvarbūs, nes smarkokas, gūsingas pietryčių vėjas išliks. Vyraus debesuoti orai, bet pragiedrulių irgi pasitaikys, ypač naktį šalies rytuose. Šalies vakaruose, prie pat jūros gali labai nežymiai pasnyguriuoti, kitur tikimybė menka. Naktį bus nuo 6–7 laipsnių šalčio šalies rytuose iki 3–4 vakaruose, įdienojus vyraus 1–3 laipsniai šilumos“, – kalbėjo sinoptikas Naglis Šulija.

Ketvirtadienį šaltoji aukšto slėgio sritis kiek atsitrauks ir leis Lietuvą pasiekti ne tokiems žvarbiems orams. Naktį vyraus jau 2–4 laipsniai šalčio, kai kur truputį pasnyguriuos. Dieną bus nuo 2 laipsnių šalčio iki 1 šilumos, kartu su šiltesniais orais atkeliaus ir gausesnis sniegas, kol kas į pietinę šalies dalį. Beje, vėjas rimti neskubės.

Penktadienio naktį kurį laiką snigs visur, dieną vietomis bus mišrių kritulių, be to, bus slidu dėl lijundros ir plikledžio. Naktį vyraus laipsnis kitas šalčio, kai kur menka šiluma, dieną bus apie 1 – 3 laipsnius šilumos. Ir vis dar bus vėjuota, todėl labai jauku tikrai nebus.

„Ką gi, norėjome šilumos – gausime. Bet žiemą ji būna tik su priedais – visokiais krituliais, ruoškimės“, – pridūrė sinoptikas.

Tuo metu Europą valdo šalta ir mažai debesuota aukšto slėgio sritis žemyno rytuose. Ji nepaprastai pastovi, iš vakarų atkeliaujantys drungni drėgni ciklonai į ją atsimuša ir užgęsta. 

Štai Romoje rytoj palis ir šils iki 12, Barselonoje irgi 12 šilumos. Debesuotam Paryžiuje rytoj bus 6, Londone saulė ir taip pat apie 6 laipsnius. Berlyne rytoj debesuota ir apie 5, Varšuvoje 1 šilumos. Į rytus nuo Baltijos – vis dar nesmarkus šaltis ir žvarbus vėjas.


Rašyti komentarą...
R
Rolis
2020-12-08 18:35:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
6 laipsniai salcio tai ne 20
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų