Šimonytė įvertino Vyriausybės ataskaitą: visos jos turi tą patį „brežnevinį“ žanrą

Ingrida Šimonytė kovo 3 dieną paskelbta Tėvynės sąjungos rinkimų sąrašo lydere, nuo pavasario viešojoje erdvėje matoma mažai. Kodėl ir kur dingo konservatorių rinkimų lyderė? Ką ji mano apie krizės suvaldyma?

Kalbame su Ingrida Šimonyte.

Sutikote būti pirmu numeriu konservatorių sąraše rinkimuose į Seimą, nepersigalvojote dar?

Klausykit, jau jeigu padarai sprendimą, tai ir einu su tuo sprendimu. Persigalvot gali kiekvieną rytą dėl skirtingų priežasčių. Oras prastas ar dar kažkas, bet tai yra pajuokavimas.

Bet žmonės sako, kad jūsų negirdėt ir nematyt visą pavasarį. Kovo 3 pasakėt, kad kandidatuosit pirmu numeriu ir sako, jūsų nėra viešojoj erdvėj, kas atsitiko?

Žmonės sako visokių dalykų. Bet turbūt dabar natūraliai situacija yra tokia, kai labai daug viešos erdvės pagrįstai ar kartais perdėtai kupina žmonių, kurie kovoja su pandemija ir stengiasi išspręsti esamas problemas, kurias patys kartais gal ir sukuria. Tai natūraliai, kad neturim dabar tų lygių dalyvavimo viešojoj erdvėj galimybių, bet tas pats buvo per prezidento rinkimus, kai premjeras turėjo daug didesnį eterį ir daug daugiau galimybių, bet kažkaip ir tokiomis sąlygomis tenka dirbti.

O tam, ką kalbėjo ir darė ministras A.Veryga ir Vyriausybė visa, jūs pritariate? Ar buvo kažkokių kertinių dalykų ginčytis?

Man atrodo, buvo labai daug dalykų, dėl kurių opozicija iš pradžių teikė siūlymus konstruktyviai, bandė kažkaip tartis su ministru Veryga, vėliau bandė atkreipti dėmesį į jo sprendimų niuansus ar kokia bendrą laikyseną ir ministro pirmininko, ir prezidento, bet, matyt, kad tie, kurie priima sprendimus, manė, kad tas yra labai gerai ir kad reikia taip toliau laikyti. Ir į tą kritiką dėmesio kreipti nematė reikalo. Nors noriu pastebėti, kad dauguma dalykų, į kuriuos opozicija bandė atkreipti dėmesį, tie ir pasitvirtino. Tiek dėl apsaugos priemonių, tiek dėl kai kurių kitų sprendimų.

REKLAMA

Jūsų laikysena dėl 200 eurų pensininkams atrodė keista, nes, viena vertus, frakcijos nariai prieštaravo, ginčijosi, o frakcijoj buvo balsuojama už daugumą frakcijos. Tai kaip yra – jūs pritariate tiems 200 eurų pensininkams ar ne?

Matot, nebuvo jokio vieningo sprendimo dėl šito pasiūlymo ir aš pati manau, kad tai, kas yra deklaruojama, neturi nieko bendra su tuo, kas yra priimta. Jeigu buvo noras palaikyti ekonomiką ir mokią paklausą, tai priemonės  turėjo atsirasti dabar, o ne po trijų mėnesių. Ir kolegų, kurie turi panašią nuomonę, tikrai frakcijoje yra nemažai. Buvo turbūt žmonių, kuriems ta priemonė pasirodė patraukli, jie balsavo už. Tiesa sakant, didelės dramos nematyti. Turbūt ne pirmas kartas, kuomet tokiais atvejais nuomonės išsiskiria.

Bet štai, Andrius Kubilius sakė, kad sprendimas dėl 200 eurų yra nelogiškas, gal frakcija tiesiog išsigando rinkėjų?

Jeigu visa frakcija būtų balsavusi „už“, tuomet būtų galima interpretuoti, bet nuomonės skirtingos. Ir, manau, kad dalis frakcijos narių savo nuomonę pasakė ir ji buvo tiek teigiama, tiek neigiama, Ir čia jau kiekvienas balsavo pagal savo įsitikinimus.

Šiandien Seime pateikta Vyriausybės ataskaita, naujos realybės strategija, kaip jūs vertinate šią Sauliaus Skvernelio Vyriausybės ataskaitą ir naują strategiją?

Manau, kad visos ataskaitos Lietuvoje, nesvarbu, ar Skvernelio, ar prieš tai buvusių Vyriausybių, turi tą patį brežnevinį žanrą, kai mes gal nesužinotumėm, kaip gerai gyvenam, jeigu nebūtų Vyriausybės ataskaitos. Tai ateina Vyriausybė, viską, kas yra labai gerai jos nuomone, taip ir pateikia. Mažai savirefleksijos, mažai pamąstymų apie tai, ką galima buvo padaryti geriau arba kas iš vis nepavyko. Ir tada turim tokią valandėlę, kada viena pusė giriasi, kita pusė kritikuoja, o naudos iš to neturim. Tai aš labai tikiuosi, kad kada nors tas žanras pasikeis šį ką nors labiau įdomaus ir labiau aktualaus žmonėms.

Visą pokalbį žiūrėkite „Dienos komentare“ viršuje. 


Rašyti komentarą...
G
Gintas
2020-05-12 20:34:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na ji su Kubilium tai būtų pasiūliusi susiveržti diržus,geriausiai ant kaklo
Atsakyti
-20

T
Tikiuosi
2020-05-12 18:44:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kad įskaitė ir KKUUBBIILLIIAAUUSS Vyriausybę.Jei jis butų protingai paskolinęs,butų kitaip buvę,o ir pensijas kelti reikejo.Gyvenam uzribyje,deja.Į koncerta nenueisi,kur mokamas.
Atsakyti
-16

G
Gintas
2020-05-12 19:15:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ką ji ten atsimena Brežnevą. \\\\\\\\\\ji dar piemenė buvo,kai Brežnevas mirė.Šlykštu,kai tokie veikėjai dedasi disidentais ir viską "atsimena" kaip gi buvo tada prie ruso.Vieni "atsimena" tuos laikus ,kai dar gimę nebuvo, kiti labai apdairiai pamiršta savo jaunystę,kai rėžė kalbas "už tarybų valdžią"...
Atsakyti
-29

SKAITYTI KOMENTARUS (110)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų