Lenkija laukia naujos datos prezidento rinkimams: tikėtina, kad balsuos paštu

Lenkija – jau šiandien turėjusi žinoti, ką išsirinko nauju šalies prezidentu – nežinioje. Po to, kai parlamentas dėl karantino atidėjo rinkimus, laukiama naujos jų datos. Visgi, tikėtina, kad lenkai prie balsadėžių netrauks, o balsuos paštu. Europos Sąjunga įspėja, kad nesaugūs rinkimai būtų smūgis demokratijai.

Jei ne koronaviruso epidemija, šiandien Lenkijos prezidentas Anždejus Duda jau būtų žinojęs – išrinktas jis šalies lyderiu antrai kadencijai, ar ne. Apklausos rodė, kad jei rinkimai būtų vykę vakar kaip ir buvo numatyta, A. Duda būtų pelnęs daugiau nei 50 procentų balsų ir pasiekęs pergalę jau pirmame ture prieš devynis kandidatus.

Dėl to prezidentą remianti valdančioji partija „Įstatymas ir teisingumas“ kaip įmanydama siekė surengti rinkimus laiku. Griežto karantino sąlygomis partija „Įstatymas ir teisingumas“ norėjo įpareigoti lenkus balsuoti paštu, tačiau kritikai tokį siūlymą ėmė peikti. Esą tokie rinkimai būtų nesaugūs, nepatikimi ir net nedemokratiški. Tad praėjusią savaitę, iki numatyto balsavimo likus keturioms dienoms, parlamentas nusprendė prezidento rinkimus atidėti.

Tai pirmasis kartas per beveik 31 atkurtos demokratijos Lenkijoje metus, kai pagal Konstitucijoje nustatytus terminus neįvyko rinkimai. A. Dudos kadencija baigiasi rugpjūčio 6-ąją.

Tačiau tikėtina, kad iki to laiko šalis jau bus surengusi rinkimus, kurių datą per ateinančias dvi savaites turi paskelbti Lenkijos parlamentas. Visgi panašu, kad lenkai vis tiek balsuos paštu. Šalies Seimas praėjusią savaitę tokį balsavimą užsitikrino priimtais teisės aktais. Europos Sąjunga jau įspėjo, kad toks žingsnis kelia pavojų Lenkijos demokratijai.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų