Šimonytė atšauktų automobilių taršos mokestį: jis su tarša neturi nieko bendro

Konservatorių kandidatė į premjerus Ingrida Šimonytė sako, kad, būdama premjere, atšauktų Lietuvoje šią vasarą įsigaliojusį automobilių taršos mokestį. Politikės teigimu, šis mokestis su tarša neturi nieko bendro.

Portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ paklausta, ar atšauktų automobilių taršos mokestį ir pakeistų ji subsidija hibridiniams automobiliams, I. Šimonytė svarstė, kad pastaroji priemonė nėra visiškai tinkama. Tačiau ir paties automobilių taršos mokesčio ji nepalaiko.

„Nemanau, kad subsidija hibridiniams automobiliams yra labai gera priemonė, bet galima diskutuoti apie viską. Tas mokestis, kuris yra įvestas, – esu sakiusi tą ne kartą – jis su tarša neturi nieko bendro. Perregistruojamas automobilis dėl perregistravimo neteršia, jis teršia dėl to, kad jis važiuoja“, – laidoje kalbėjo I. Šimonytė.

Čia pat ji pridūrė, kad tokį mokestį būtų galima naikinti.

„Manau, kad būtų galima tokį daiktą ir atšaukti dėl to, kad prasmės ekonominės jis neturi. Automobilių taršos mokestis šiaip pasaulyje atrodo visai ne taip“, – pastebėjo I. Šimonytė.

Portalas tv3.lt primena, kad automobilių taršos mokestis Lietuvoje įsigaliojo nuo liepos 1-osios. Jis mokamas už kiekvieną aplinką teršiantį Lietuvoje įregistruojamą arba perregistruojamą automobilį. Išimtys taikomis senovinių automobilių valdytojams ir keičiantis transporto priemonės savininko pavardei ar pavadinimui.

Mokestis svyruoja nuo 13,5 iki 540 eurų, priklausomai nuo automobilio rūšies ir nuo anglies dioksido (CO2) emisijos, jei ji viršija 130 gramų CO2 kilometrui. 

Jei emisija siekia 131–140 gramų, mokestis dyzelinu varomiems automobiliams yra 30–540 eurų, benzinu – 15–270 eurų, dujomis – 13,5–243 eurai. 

CO2 emisijai viršijus 301 gramą, mokestis atitinkamai siekia 540 eurų (dyzelis), 270 eurų (benzinas) ir 243 eurus (dujos). Už mažiausiai taršius automobilius reikės mokėti atitinkamai 30, 15 ir 13,5 euro.


Rašyti komentarą...
S
Skaitytoja
2020-10-13 16:43:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Zaidziama kad naivuoliai pasimautu ant sio reikalo cia tik laimes kelius cnt zmones o atims daug daugiau kitokiu budu cia jau zinomas sis zmogus
Atsakyti
-23

C
Cha cha
2020-10-13 17:57:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šita mokesti panaikins, padarys kita, tik didesni ir visa politika.
Atsakyti
-7

O
Oi
2020-10-13 16:35:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nenusišnekėk!!!Tie pinigai eina tikrai ne taršos mažinimui!Bet juk tsu svarbu paloti?
Atsakyti
-12

SKAITYTI KOMENTARUS (36)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų