Gabrielius Landsbergis: yra ženklų, kad konservatoriai laimės rinkimus

Matydamas pirmuosius Seimo rinkimų rezultatus, konservatorių pirmininkas Gabrielius Landsbergis tikisi, kad partija bus pirmoji ir pelnys daugiausiai mandatų į Seimą. Jis tvirtina, kad tokiu atveju prie derybų dėl valdančiosios koalicijos stalo sėstų su visomis partijomis.

„Yra tokių ženklų, kad gali taip atsitikti (kad partija pelnys daugiausiai mandatų – aut. past.). Ko gero, tai signalizuoja tam tikrą pasitikėjimą, kad į rankas yra įdedama iniciatyvos teisė kalbėti apie kitus žingsnius. Esminį uždavinį šiandien matytume plačią koaliciją“, – žurnalistams Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos būstinėje rinkimų naktį kalbėjo G. Landsbergis.

Jis patikino, kad, jei konservatoriai galėtų imtis iniciatyvos formuoti valdančiąją koaliciją, derėtųsi su visomis partijomis.

„Mes nesakome prieš kažką, bet sakome už. Prie to stalo, kur derėtųsi politinės jėgos, turėtų atsirasti vietos visų rinkėjų lūkesčiams. Žmonės, kurie balsuoja už Darbo partiją, valstiečius ar kitas jėgas, tikisi, kad bus išgirsti“, – sakė G. Landsbergis.

„Tartis reikės ne dėl to, kas kam yra gražus ar asmeniškai malonus, o dėl to, su kuo gali sutarti, kad bus padaryti darbai ir už tuos darbus bus balsuojama parlamente. Asmenines simpatijas galima dėti į šoną“, – G. Landsbergiui antrino partijos sąrašo lyderė Ingrida Šimonytė.

Neatvirauja, kokio posto norėtų

I. Šimonytę TS-LKD laiko savo kandidate į premjerus. Tuo metu G. Landsbergio norimas postas lieka paslaptimi.

„Būtų garbinga palaukti antro turo pabaigos. Šiandien galima spėti, kad rinkėjai tiek Ingridai, tiek man linki būti Seime. Už tai mes esame jiems nuoširdžiai dėkingi. O visa kita ir premjero postas priklausys nuo Vyriausybės, nuo bendro sutarimo su koalicija, kurios mes norime tvirtos ir stabilios“, – sakė G. Landsbergis.

Kol kas antri

Sekmadienį suskaičiavus pusės nedidelių apylinkių duomenis, Seimo rinkimuose daugiamandatėje apygardoje pirmauja valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, juos vejasi TS-LKD.

Vyriausiosios rinkimų komisijos skelbiamais duomenimis, suskaičiavus balsus 1082 apylinkėse iš 1989, už „valstiečius“ balsavo 21,59 proc. rinkėjų, ir tai kol kas jiems duotų 19 mandatų iš 70-ties daugiamandatėje apygardoje.

Antroje vietoje yra opozicinė Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai su 17,12 proc. balsų, tai jiems kol kas žada 15 mandatų.

Rinkėjų aktyvumas Seimo rinkimų pirmajame ture siekė  47,16 proc. – trimis procentiniais punktais mažiau nei prieš ketverius metus, paskelbė Vyriausioji rinkimų komisija.

„TV3 Žinios. Seimo rinkimai 2020“. Pokalbis su Ingrida Šimonyte:


Rašyti komentarą...
V
Vidas Tom
2020-10-12 07:58:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tragedija Lietuvai.
Dar daugiau žingsniumų atgal, dar daugiau išemigravusių, dar mažiau valstybingumo ir laisvių, dar daugiau žodžio laisvės varžymų , dar daugiau žmogaus teisių pažeidinėjmų, dar stipriasnis pedofilų ir landzberginių klanas , dar labiau nuskurdinta liaudis ir dar labiau praturtėję turtingieji.
Atsakyti
0

Z
Zita
2020-10-12 03:15:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Juk parašiau .kad niekados neberinksiu .Jokiu Masonu .Jie jau senai Paliko Plika Lietuva Dvarponams .Kurie Turėjo tėvyne savo .Priversti turėjo svetur vergauti .Beliko Lietuviams nusišauti. Gana manipuliuoti Pinigais .Nėra Tiesos Tik melas ir aogaulė .Aptekusios Europos turto barakudos tinginiai ir mes tapome Vėl Savoj Tėvynėje vergai ....Tik Gaila per mažai valdžia turi.smegenų .Bent prwzidentas.Vyras.ačiū.Dievui. daugiau aš nieko rinkti.nesiruošiu .praėjo Laikas Tas kuris visados kaip oras grynas pavirtes nematoma politine balanda ....Jie amžinai varo savo propoganda .Mylėt išmokite vieni kitus ir bus tvarka Ten kur meilė ir Tikra Sveika Tiesa
Atsakyti
-1

G
Gaila
2020-10-12 09:39:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aš niekaip nesuprantu kaip jis gali patekti ar žmonės tokie buki kad balsavo už juos juk bus pizdec Lietuvai
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (11)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų