Parlamentinės grupės „Už Lietuvos futbolo ateitį“ nariai ragina Lietuvos futbolo federaciją rimtai apsvarstyti galimybę atšaukti šių metų lapkričio 12 d. Rusijos Federacijos Čečėnijos Respublikos sostinėje Grozne numatytas rezervinės Lietuvos futbolo rinktinės (B) draugiškas rungtynes su Rusijos B rinktine.

Kreipimąsi į Lietuvos futbolo federacijos prezidentą Liutaurą Varanavičių pasirašę Seimo nariai Arvydas Anušauskas, Egidijus Vareikis, Rytas Kupčinskas ir Saulius Pečeliūnas atkreipia dėmesį, kad į šį regioną Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja nevykti, ir primena, kad tarptautinė bendruomenė ne kartą yra konstatavusi šiurkščius ir nuolat vykdomus žmogaus teisių pažeidimus Čečėnijoje bei raginusi Rusiją juos nutraukti. Absoliuti dauguma Rusijos pralaimėtų bylų Europos Žmogaus Teisių Teisme yra būtent dėl žmogaus teisių pažeidimų Čečėnijoje.

Seimas taip pat yra priėmęs ne vieną rezoliuciją dėl padėties Čečėnijoje (pvz. 1999 m. gruodžio 21 d., 2000 m. vasario 10 d.), kuriose buvo išdėstytas ir siūlymas inicijuoti Čečėnijos statuso svarstymą Jungtinių Tautų Organizacijos Specialiajame politikos ir dekolonizacijos komitete.

„Pripažįstame, kad Lietuvos futbolo federacija turi teisę veikti visiškai nepriklausomai, tačiau raginame rimtai apsvarstyti šiuos argumentus, įvertinti tai, kad šios varžybos jau sukėlė prieštaringą reakciją viešojoje erdvėje, ir kviečiame vengti veiksmų, kurie sudarytų prielaidas futbolo rungtynes vertinti kaip politizuotą įvykį“, - teigia iniciatyvos autorius A. Anušauskas.Rašyti komentarą...
r
ramas
2011-11-04 16:10:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Siūlau atšaukti "seimo" posėdžius
Atsakyti
0

L
Liulius Kledaras
2011-11-04 16:22:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
nejaugi jau visi pamirso , kad tie '' futbolo grynintojai '' - godusis S. Peceliunas ir tikras krikscionis E. Vareikis jau ne karta LR Seime buvo itarti ir net svarstomi del piktnaudziavimo alkoholiu ? Eilini karta ''veikejai'' prarado proga patyleti , nes sporte girtuokliai nepageidaujami ?
Atsakyti
0

r
retais atvėjais
2011-11-04 20:24:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
seimo nariai teisūs! Nujaučiu nelaimę!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų