Seimo pirmininko pavaduotojas Jonas Jarutis sako, kad Seimo kanceliarijos vadovui priekaištaujama dėl neefektyvaus darbo organizavimo.
„Manome, kad neefektyviai tvarkomasi su Seimo kanceliarija, su ūkiniais reikalais, pradedant autoūkio iškėlimu. Gauname nusiskundimų dėl atlyginimo diferencijavimo komitetų biurų darbuotojams. Visi ūkiniai procesai juda lėtai, ilgai vyksta apklausos, konkursai. Keliame klausimą dėl Nepriklausomybės aikštės rekonstrukcijos. Nors dalis atsakomybės dėl to tenka ir Vilniaus miesto savivaldybei, manau, kad yra skandalinga, kai žmonės aikštėje net koją buvo nusisukę, gėda prieš svečius, kad pagrindinė aikštė yra tokios būklės”, – Eltai sakė J. Jarutis.
Jis taip pat pastebėjo, kad neatsižvelgta į Seimo narių prašymus sudaryti galimybę visiems parlamento lankytojams įsigyti suvenyrų su Seimo atributika.
„Kilo didžiulis skandalas dėl Seimo sandėlio suvenyrų. Bet jau seniai aš ir kiti Seimo nariai esame pasiūlę, kad tas sandėlys būtų prieinamas visuomenei, kad lankytojai galėtų įsigyti Seimo atributiką. Tas irgi neįgyvendinta, prašėme, bet sprendimo nėra”, – pridūrė Seimo vicepirmininkas „valstietis"J. Jarutis.
Nutarimo projektas dėl M. Gelbūdos atleidimo iš pareigų kol kas oficialiai neįregistruotas. Eltai penktadienį nepavyko susisiekti su M. Gelbūda.
ELTA primena, kad 2021 metų balandžio 27 d. parlamentas slaptu balsavimu paskyrė Seimo kancleriu ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto profesorių, tarptautinio verslo ir vadybos ekspertą Modestą Gelbūdą.
Jo kandidatūra Seimui pasiūlė Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.
Kalbėdamas iš Seimo tribūnos, M. Gelbūda žadėjo siekti „modernios, pažangios ir intelektualiai, ekspertiškai stiprios kanceliarijos, kuri padėtų Seimo nariams, komitetams priimti pačius svarbiausius sprendimus, kurie daro įtaką Lietuvos gyvenimui.“
Prof. M. Gelbūda apsigynė socialinių mokslų daktaro disertaciją tarptautinio verslo ir vadybos srityje Alborgo universitete, Danijoje. Doktorantūros metu jis dirbo vizituojančiu doktorantu Stanfordo universitete (JAV) ir Upsalos universitete (Švedija).
M. Gelbūda yra vienas iš Baltijos lyderystės ugdymo instituto įkūrėjų. Jis taip pat ėjo Žinių ekonomikos forumo tarybos nario, Personalų vadovų profesionalų asociacijos valdybos nario pareigas.
Seimo statute įtvirtinta, kad parlamento kancleris yra Seimui bei jo valdybai atsakingas ir atskaitingas valstybės tarnautojas – Seimo kanceliarijos vadovas. Seimo kanclerį įstatymų nustatyta tvarka 5 metams skiria ir iš pareigų atleidžia Seimas.
Seimo statutas numato, jog siūlymas atleisti Seimo pareigūną, kurį skiria Seimas, turi būti svarstomas, kai tai motyvuotu raštu pateikia pateikia ne mažiau kaip 1/5 Seimo narių.
Sprendimas dėl Seimo pareigūno atleidimo dėl nepasitikėjimo priimamas slaptu balsavimu daugiau kaip pusės visų parlamentarų balsų dauguma.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!