REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimas ragina kreiptis į Europos Bendrijų teisingumo teismą dėl Europos Parlamento (EP) rezoliucijos, kurioje kritikuojamas Lietuvos nepilnamečių apsaugos nuo neigiamos informacijos poveikio įstatymas. Seimo nariai siekia, kad ši rezoliucija būtų anuliuota.

REKLAMA
REKLAMA

Antradienį už tokią rezoliuciją balsavo 52, prieš - 9, susilaikė 6 Seimo nariai.

Šiame dokumente Seimas ragina Vyriausybę kreiptis į Europos Bendrijų teisingumo teismą, kad EP atšauktų prieš porą mėnesių priimtą rezoliuciją dėl vadinamojo nepilnamečių apsaugos įstatymo.

REKLAMA

Seimo nariai "reiškia susirūpinimą, jog jeigu ši Europos Parlamento rezoliucija nebus oficialiai pripažinta negaliojančia, ji gali tapti pavojingu precedentu, kuris sudarytų sąlygas Europos Parlamentui ir Europos Sąjungos Pagrindinių teisių agentūrai kėsintis į Europos Komisijos ir Europos Bendrijų teisingumo teismo prerogatyvas".

Rugsėjį europarlamentarai didele balsų dauguma (349) priėmė rezoliuciją dėl Lietuvos Respublikos nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo. Rezoliucijoje pažymima, kad Lietuva turi persvarstyti dar neįsigaliojusį Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamos viešosios informacijos poveikio įstatymą, priimtą šių metų liepos 14 d.

REKLAMA
REKLAMA

Europarlamentarai ragina Lietuvos Prezidentę ir valdžios institucijas užtikrinti, kad nacionaliniai įstatymai būtų suderinami su žmogaus teisėmis ir pagrindinėmis laisvėmis, įtvirtintomis tarptautinėje ir Europos teisėje.

Antradienį dar prieš balsavimą Seime dėl rezoliucijos priėmimo socialdemokratė Birutė Vėsaitė pareiškė esanti įsitikinusi, jog Teisingumo teismas ieškinio nepriims.

"Kam mums dar kartą darytis gėdą prieš visą Europą?" - klausė ji.

EP priimtai rezoliucijai kritikos negailėjo Seimo narys Petras Gražulis.

"Tai akivaizdžiai parodo, kad Lietuva ir Seimas turi savo požiūrį į vertybinius klausimus, ir mums iš Briuselio tam tikros seksualinės orientacijos piliečiai nevadovaus. Mes turime savo požiūrį. (...) Šį dokumentą laikyčiau politiniu, ir nemanau, kad tai svarbu, ar jį atmes, ar priims, ar nenagrinės. Mes išsakysime savo poziciją. Tas pozicijos išsakymas, deja, suteiks drąsos nekeliaklupsčiauti ir kitoms tautoms prie Europos Parlamentą, kitas institucijos, kurių vertybinis veidrodis kartais iškreiptas", - kalbėjo P. Gražulis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Euroskeptiškai nusiteikęs buvo ir "tvarkietis" Egidijus Klumbys. Jo teigimu, šia rezoliucija EP siekia "sutrypti Lietuvą".

"EP reakcija rodo, į kokį skausmingą tašką pataikėme. EP pajuto tą baimę, kad gali atsirasti daugiau tokių besipriešinančių šalių šitai homoseksualų invazijai iš senosios Europos į naująsias ES šalis. Dėl to reikalinga sutrinti, parodyti, kad tai yra neišmanėliai, homofobai. Kita vertus, jiems reikia sulaukti mūsų atgailos, kaip blogai pasielgėme, pažeidinėjame mažumų teises", - dėstė E. Klumbys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų