• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimas antradienį preliminariai palaimino Kosovo pripažinimą. Patobulintam Seimo nutarimo projektui po pateikimo pritarta 62 balsais, 5 pasipriešino, 21 susilaikė.

REKLAMA
REKLAMA

Kosovo nepriklausomybės klausimas toliau bus svarstomas Užsienio reikalų (URK) ir Europos reikalų (ERK) komitetuose, o birželio pradžioje planuojama priimti galutinį sprendimą Seimo salėje.

REKLAMA

URK pirmininkas socialdemokratas Justinas Karosas parlamentarus protino pasekti daugumos Europos Sąjungos šalių pavyzdžiu ir laikytis vieningos ES pozicijos, kurios Lietuva taip nori, kai sprendžiami mums svarbūs klausimai, pavyzdžiui, energetinio saugumo. Jis atkreipė dėmesį, kad Kosovo nepriklausomybę jau pripažino 37 Jungtinių Tautų (JT) valstybės, Lietuvos kaimynės ir dauguma Balkanų regiono šalių.

REKLAMA
REKLAMA

Politikas aiškino, kad kitos tarptautinės bendruomenės iniciatyvos išspręsti Serbijos ir serbų vykdytą albanų genocidą išgyvenusios provincijos – Kosovo - problemą buvo bevaisės.

Pirmininką iš esmės palaikė opozicijos atstovas, konservatorių lyderis Andrius Kubilius. Tačiau jis akcentavo ne būtinybę sekti kitų ES valstybių nuomone, o padėti Balkanų regionui atsigauti, išeiti iš Kosovo konflikto aklavietės. Politikas siūlė pasitikėti tarptautinės bendruomenės ilgai svarstytu ir pasiūlytu sprendimu. Be to, konservatorius kvietė nepadėti Kosovo kortas vis sumaišyti bandančiai Rusijai, kuri visada stojo Serbijos pusėn.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Rusijos užsienio politikos formuotojai siekia vieno tikslo, kad JT nepasiektų pripažinusių Kosovą šalių skaičius virš 50. Klausimas paprastas – kurioje pusėje mes esame?“ – siūlė nedvejoti A. Kubilius.

Tuo tarpu Tvarkos ir teisingumo frakcijos narys Egidijus Klumbys kvietė nesukurti precedento šalių vientisumo principo pažeidinėjimui. Jis įsitikinęs, kad Kosovo pripažinimas nesustiprins,o netgi priešingai – susilpnins Balkanus. „Bosnijoje ir Hercegovinoje yra provincija Serbska. Ji sudaro 49 proc. šalies teritorijos ir 42 proc. gyventojų“, - apie serbų galinčias kilti pretenzijas priminė E. Klumbys. Jis taip pat paminėjo neramumus Gruzijos Abchazijoje.

Kai kurie kiti Seimo nariai vadino Kosovą "narkotikų centru" arba baiminosi "pavojingų precedentų", mėgino prilyginti Kosovo problemą Rusijos de facto laikinai okupuotų Gruzijos bei Moldovos teritorijų situacijoms.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų