Iš penkių numatytų Lietuvoje integruotų mokslo, studijų ir verslo slėnių Kaune savo veiklą vykdys du slėniai. "Santakos" slėnyje, kuriame statybos planuojamos jau kitais metais, numatoma įkurti infrastruktūrą, būtiną chemijos, farmacijos, mechatronikos, informacinių technologijų ir ateities energetikos mokslinių tyrimų plėtrai.
"Santakos" slėnis pretenduoja tapti didžiausiu taikomųjų tyrimų ir inovacijų centru Lietuvoje. "Santakos" slėnio steigėjai tikisi, kad įvairiems projektams įgyvendinti bus pritraukta 270 milijonų litų iš ES fondų, šalies biudžeto ir privataus verslo investicijų.
Prieš kelerius metus "Santakos" steigėjais sutiko tapti trys didelės verslo grupės koncerno "Achemos grupė" įmonės, koncerno "MG Baltic Investment" įmonės ir AB "Kauno tiltai". Steigiant naują darinį dalyvavo pagrindinės Lietuvos verslo asociacijos, Lietuvos gydytojų sąjunga, Lietuvos šilumos tiekėjų asociacija, Lietuvos farmacijos pramonės įmonių asociacija.
Penktadienį Kauno miesto savivaldybėje vykusiame išvažiuojamajame Vyriausybės posėdyje švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius informavo, kaip įgyvendinami integruoti mokslo, studijų ir verslo slėnių projektai.
"Nemuno" slėniui pritraukti apie 200 mln. litų. Jame statybos darbai irgi prasidės jau kitais metais.