REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

COVID-19 plinta vis daugiau mokyklų viduje, o vaikų susirgimų fiksuojama dvigubai daugiau nei vasarą, konstatavo gydytoja Daiva Razmuvienė. Vis dėlto didžiausią nerimą specialistams kelia viruso plitimas socialinės globos ir asmens sveikatos priežiūros įstaigose

COVID-19 plinta vis daugiau mokyklų viduje, o vaikų susirgimų fiksuojama dvigubai daugiau nei vasarą, konstatavo gydytoja Daiva Razmuvienė. Vis dėlto didžiausią nerimą specialistams kelia viruso plitimas socialinės globos ir asmens sveikatos priežiūros įstaigose

REKLAMA

Pristatydama naujausią informaciją Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Užkrečiamųjų ligų skyriaus gydytoja pabrėžė, kad  šiuo metu didžiausi ir labiausiai nerimą keliantys židiniai registruojami – slaugos, globos namuose, ugdymo ir sveikatos priežiūros įstaigose.

Ji priminė, kad Blinstrubiškėse per vakar registruoti 35 atvejai, iš viso jų – jau yra 145. 

„Didžioji dalis susirgusiųjų yra įstaigos gyventojai, 30 proc. yra darbuotojai, dar 9 asmenys turėjo kontaktą ir užkrėtė namiškius.

REKLAMA
REKLAMA

Kitas akiratyje esantis židinys – Kelmės rajone esantys Liolių socialinės globos namai. Kaip informavo D. Razmuvienė, šiuo metu ten vyksta epidemiologinis tyrimas.

REKLAMA

Didėja vietinis plitimas ugdymo įstaigose

Anot epidemiologės, ugdymo įstaigose toliau registruojami pavieniai atvejai – tiek mokinių, tiek mokytojų, tiek ugdymo procese nedalyvaujančių darbuotojų.

„Iš viso susumavus jau turime 212 ugdymo įstaigų, kur fiksuoti 522 COVID-19 ligos atvejai. Didžioji dalis sergančiųjų – moksleiviai. 

Pastebimas didėjimas vidinio plitimo ugdymo įstaigose, tokių jau yra 37, vienoje iš Žemaitijos mokykloje jau yra registruota daugiau nei 10 susirgusių vaikų, kurie dalyvavo procese, kai laiku nebuvo imtasi tam tikrų priemonių.

REKLAMA
REKLAMA

Kartu ji atkreipė dėmesį, kad nuo liepos padaugėjo vaikų iki 19 metų amžiaus susirgimų.

„Jei liepą buvo 6 proc. susirgusiųjų, tai dabar jie siekia beveik 12 proc. Taigi jų yra beveik dvigubai daugiau“, – sakė D. Razmuvienė. 

Tuo metu tų, kurie suserga 70 metų amžiaus ir vyresni, jų procentas nesiekia 20, svyruoja nuo 12 iki 18 proc.

„Visa likusi dalis – virš 60 proc. priklauso jauno, darbingo amžiaus žmonėms. Kaip ne kartą kartojame, tai ta aktyviausia sociali grupė, jų podarbinė veikla labai aktyvi“, – sakė D. Razmuvienė.

Mažiau neatsekamų atvejų

Nors epidemiologė pasidžiaugė, kad iš vakar diagnozuotų atvejų 77 proc. asmenų, t. y. 217 susirgę, yra atsekami, ji ragino neprarasti budrumo ir patiems imtis atsakomybės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tai gera epidemiologė naujiena, kad buvo galima atsekti daug atvejų. Šiuo metu kažkur lieka 19,5 proc. atvejų. Kai neįmanoma atsekti užsikrėtimo grandinės, šis skaičius Lietuvoje lieka daugmaž pastovus – nuo 18 iki 22 proc. 

Tai yra geras ženklas, nes situacija didelių epidemiologų pastangų dėka yra atsekama. Ir jei tas procentas laikysis apie 20, tai dar didelės grėsmės nėra, nes, kaip matome, didžiausias yra plitimas židiniuose“, – kalbėjo specialistė.

Ragina įsivertinti riziką

Ji ragino žmones patiems imtis veiksmų, jei to neskuba daryti ar nespėja savivaldybės.

„Jei kai kurios savivaldybės, žinodamos situaciją dar nespėja parengti rekomendacijų, tai patys žmonės turėtų įvertinti savo asmeninę, šeimos riziką, savo veiklą ir patiems apsispręsti, ar dalyvauti viename ar kitame renginyje ar pasibuvime po darbo ar savaitgaliui. (...)

REKLAMA

Dabartiniu metu kiekvieną dieną skaičių gali atsirasti daugiau, nes globos namų, rizikos grupės asmenys serga pakankamai skaitlingai“, – pabrėžė ji.

Naujų atvejų – 281

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtintas 281 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejis. 83 iš jų registruoti Kauno apskrityje, 69 Vilniaus, 38 Klaipėdos, 34 Šiaulių, 26 Telšių, 14 Marijampolės, 9 Panevėžio, 7 Tauragės bei 1 Utenos apskrityse.

Po kontakto su asmenimis, kuriems patvirtintas koronavirusas, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė 217 asmenų. Be to, per praėjusią parą registruoti 10 įvežtinių atvejų, iš kurių 3 iš Prancūzijos, 2 iš Graikijos, po 1 – iš Ukrainos, Jungtinės Karalystės, Norvegijos, Nyderlandų ir Švedijos. Tuo metu, 54 asmenų užsikrėtimo aplinkybių specialistams nustatyti nepavyko.

REKLAMA

177 atvejai siejami su protrūkiais

Vilniaus apskrityje praėjusią parą registruoti atvejai, siejami su židiniais ugdymo įstaigose: 7 atvejai siejami su Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazija, 5 – su Švenčionių rajono Pabradės „Žeimenos“ gimnazija, 2 – su Vilniaus lopšeliu-darželiu „Žemyna“. Dar 2 atvejai, vertinama, yra susiję su Vilniaus lopšeliu-darželiu „Gabijėlė“, taip pat 2 – su Vilniaus Šiaurės licėjumi, 1 – su Vilniaus Petro Vileišio progimnazija.

Tuo metu, Kauno apskrityje veikiančiose ugdymo įstaigose taip pat fiksuoti infekcijos atvejai: 4 siejami su protrūkiu Kauno technologijos universiteto Vaižganto progimnazijoje, 3 – su Kauno Krepšinio mokykla „Žalgiris“, dar 1 atvejis, vertinama, susijęs su protrūkiu Kauno „Saulės“ gimnazijoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Telšių apskrityje 11 atvejų siejama su protrūkiu Plungės Senamiesčio mokykloje, Klaipėdos apskrityje fiksuotas 1 atvejis, susijęs su protrūkiu Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centre.

Taip pat praėjusią parą fiksuoti nauji infekcijos atvejai, susiję su protrūkiais gydymo bei socialinės globos įstaigose.

35 infekcijos atvejai siejami su Raseinių rajone įsikūrusiais Blinstrubiškių socialinės globos namais. Visi asmenys yra šių namų gyventojai. Iš viso registruoti 145 su šiuo protrūkiu susiję atvejai: 44 darbuotojai, 92 gyventojai ir 9 antriniai atvejai, t. y. asmenys iš darbuotojų artimos aplinkos.

11 naujų koronaviruso atvejų siejama su protrūkiu Marijampolės specialiuosiuose socialinės globos namuose, iš kurių 9 yra gyventojai ir 2 darbuotojai. Iš viso su protrūkiu, vertinama, yra susiję 15 infekcijos atvejų.

REKLAMA

Dar 2 COVID-19 atvejai yra siejami su Kelmės rajone įsikūrusiais Liolių socialinės globos namais. Abu asmenys yra darbuotojai. Iš viso registruota 15 infekcijos atvejų: 12 globotinių ir 3 darbuotojai.

Taip pat praėjusią parą registruoti 7 atvejai, kurie, epidemiologų vertinimu, yra susiję su protrūkiais atskiruose Kauno klinikų padaliniuose. Atvejai registruoti Gastroenterologijos, Chirurgijos, Nefrologijos skyriuose.

Be to, 4 atvejai Vilniuje yra susiję su protrūkiu Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje. Iš viso registruoti 6 susiję atvejai.

5 atvejai siejami su protrūkiu Palangos reabilitacijos ligoninėje. Vertinama, kad su protrūkiu šiuo metu yra susiję 16 infekcijos atvejų.

REKLAMA

2 atvejai registruoti Kelmės rajono vaiko ir šeimos gerovės centre, po 1 – Šiaulių miesto savivaldybės vaikų globos namuose bei Kuršėnų vaikų šeimos namuose.

3 COVID-19 atvejai yra susiję su Kretingos kultūros centro Kartenos skyriumi, dar 3 atvejai Telšių apskrityje siejami su vieno iš Plungės choro repeticija, vykusia spalio 6 d. 

54 asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios

Šiuo metu epidemiologams dar nepavyko nustatyti, kaip užsikrėtė 54 asmenys. Epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, kad asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo.

Specialistai nagrinėja šių užsikrėtusiųjų maršrutus, tad statistika dar gali keistis, jei būtų rastos sąsajos tarp atskirų atvejų.

Vaizdai, kaip atliekamas Covid-19 tyrimas – video reportaže:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų