Lietuva jau keletą metų įvardijama, kaip potenciali turizmo šalis. Šalis turinti didelį ir patrauklų kultūrinio ir gamtos turizmo potencialą. Tačiau iki šiol šis potencialas buvo naudojamas neefektyviai.
2004-2006 m. laikotarpiu pagal „Viešoji turizmo infrastruktūra ir paslaugos“ priemonę skirta beveik 301 mln. litų, tenkančių 45 projektams. Įsisavintų lėšų dalis pagal šią priemonę yra vos 10 % (2007 m. liepos mėn. duomenimis), t.y. mažiausia dalis lyginant su visomis kitomis priemonėmis.
Didžiąją projektų dalį sudaro projektai skirti senų namų, dvarų rekonstrukcijai bei jų pritaikymui turizmo plėtrai. Struktūrinės paramos dėka Panevėžyje iškils sporto arena, Klaipėdoje bus įrengta jūrinė trasa bei kempingas, Alytuje- slidinėjimo trasa, Vilniuje- turistinė vandens trasa, dviračių takas, o Šiauliuose multifunkcinis kompleksas. Pagrindiniai projektų realizuotojai miestų savivaldybės administracijos. Tarp projektų įgyvendintųjų yra ir turizmo informacijos centrų, muziejų, regioninių parkų direkcijų, tačiau jie sudaro vos 15 % visų projekto įgyvendintojų.
Turizmo potencialą nuspręsta dar labiau stiprinti, tam tikslui 2007-2013 m. laikotarpiu skiriant 500 mln. litų struktūrinės paramos. Šiuo laikotarpiu šalis turėtų akcentuoti netradicinius turizmo verslus, tokius kaip kaimo turizmą, amatus, medžioklę ir žūklės turizmą.
Puikią galimybę pasinaudoti parama turės viešųjų paveldo objektų (dvarų, vandens malūnų, etnografinių kaimų, archeologinių paminklų ir pan.) valdytojai, kurie turi idėjų restauruoti tokio pobūdžio objektus juos pritaikant konferencijų, ekspozicijų, informacijos, kultūros ir laisvalaikio, SPA paslaugoms, golfo plėtrai.
Parama laukia ir didelį gydomųjų išteklių potencialą turinčių kurortų ir kurortinių teritorijų plėtrai, kurios kurs naujas pramogų ir laisvalaikio paslaugas, ypač pritaikytas sezoniškumo problemai spręsti.
Kadangi turizmo paslaugų trūkumas jaučiamas atokiuose miestuose ir miesteliuose, tad turizmo plėtra, tokia kaip sveikatinimo, aktyvaus poilsio ir laisvalaikio infrastruktūros statybai ar sutvarkymui/pritaikymui turizmui juose bus ypatingai skatinama, nes 2004-2006 m. programavimo laikotarpiu didžiausia projektų koncentracija buvo stebima didžiuosiuose miestuose (daugiau nei 50 %).
Už struktūrinę paramą bus galima įrengti kompleksines nacionalines turistines trasas (maršrutus), kurios padėtų orientuotis keliaujant po Lietuvą (tai galėtų būti stendai, nuorodos, kelio ženklai, informaciniai prieigos taškai). Taipogi bus remiami tokie projektai, kaip jachtų prieplaukas, sporto aikštynai, arenos, talpinančios nuo 5000 iki 10000 žiūrovų, kuriose galėtų vykti įvairūs tarptautiniai kultūriniai, pramoginiai, sporto renginiai.
Tam, kad šalyje būtų suintensyvintas aktyvaus poilsio turizmas bus investuojama į jūrinio ir vidaus vandenų infrastruktūros kūrimą, tokio kaip vandens ar dviračių turizmo trasų, pėsčiųjų takų, paplūdimių, prieplaukų, parkų, poilsio aikštelių, stovyklaviečių kūrimą.
Lietuvai siekiant kurti ir pagerinti šalies įvaizdį numatoma skirti paramą leidiniams ir vaizdo medžiagai, parodoms, reklaminėms kampanijoms ir kitoms susijusioms sritims, turizmo informaciniams ženklams ir stendams, viešų interneto prieigos taškų turizmo reikmėms, turizmo informacinės duomenų bazės plėtojimui ir techniniams pajėgumams kurti ir plėtoti.
Naujuoju programavimo laikotarpiu daug daugiau dėmesio bus skiriama didesnės vertės projektams, multifunkcinių objektų vystymui (pramogų centrams, arenoms, trasoms), kurie galėtų pritraukti didesnį užsienio turistų skaičių vienu metu.