Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) ragina prezidentą Valdą Adamkų nedelsiant sukviesti Valstybės gynimo tarybą, kuri iš naujo apsvarstytų krašto gynybos klausimus.
Partija tokią iniciatyvą iškėlė reaguodama į paskutinius Rusijos veiksmus Gruzijoje. „Lietuvoje reikia Vyriausybės, kuri neapsimetinėtų, neva iš dabartinės Rusijos nekyla jokių grėsmių, o tuoj pat peržiūrėtų dabartinę nusiginklavimo kryptį ir savo krašto gynybos atsisakymą. Raginame prezidentą nedelsiant sukviesti Valstybės gynybos tarybą šiai užduočiai svarstyti“, - sakoma TS-LKD pareiškime „Dėl padėties Gruzijoje ir Europos Sąjungoje“.
Lietuvos valdžia yra nusprendusi laipsniškai pereiti prie profesionalios kariuomenės. Kitąmet atlikti privalomąją karo tarnybą bus pašaukta tūkstančiu mažiau jaunuolių nei šiemet. Visiškai profesionalią kariuomenę planuojama suformuoti iki 2013 metų. Viešame pareiškime TS-LKD taip pat sukritikavo Europos Sąjungos (ES) vadovų laikyseną dėl Rusijos agresijos prieš Gruziją.
„Atrodo, kad kai kurie net nesuvokia, jog stoka reikalavimo tuoj pat išvesti interventų kariuomenę be jokių „saugumo zonų“ virsta pritarimu intervencijai. Rusija – viduramžių valstybė, kuri, užgrobusi kitą šalį ar jos dalį, viską plėšia kaip karo grobį. Tuo tarpu su ja kalbama kaip su normalia šiuolaikinės tautų bendruomenės nare, tikima kas dieną meluojančių Rusijos vadovų žodžiais. Užuot išvedę kariuomenę, įveda naują – instaliuoja puolamąsias raketas. Realioji Europos politika šiandien turi būti realus Vladimiro Putino agresijos ir jos planuojamo tęsinio suvokimas. Lietuvos užduotis Europos Sąjungoje – nesutikti ir nesitaikstyti su Rusijos lobistų pataikavimu agresorei“, - teigia partija.
TS-LKD nuomone, Lietuva taip pat turėtų inicijuoti bendrų Baltijos arealo gynybos priemonių plano svarstymą kartu su Latvija, Estija ir NATO, konsultuojantis su JAV pagal keturšalę Baltijos valstybių ir JAV chartiją. „Nemažiau svarbi yra tikra strateginė koalicija ir gynybinė integracija su Lenkijos Respublika. Pritariam Lenkijos Prezidento pasiūlymui koordinuoti penkių šalių – Estijos, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos – gynybą“, - teigia TS-LKD.