„Komisijos reikia, kad du sprendimai – Strasbūro žmogaus teisių teismo ir Jungtinių Tautų Žmogaus Teisių komiteto – įgalinti. Komisija galės Seimui pasiūlyti svarų, aiškų variantą, kaip tai Lietuvoje gali būti įgyvendinama, - sakė R. Paksas. - Gal nereikės keisti Konstitucijos. Gal komisija pasakys, kad nereikia jos keisti. Gal Seimas priims tokį sprendimą“.
Pasak politiko, komisija galės pasakyti sprendimą, kurį patvirtins Seimas. „Komisija galės kviesti teisės ekspertus, konstitucinės teisės ekspertus ir galų gale padaryti sprendimą, - teigė R. Paksas.
Savo poziciją šiuo klausimu išsakė ir Seimo pirmininkė darbietė Loreta Graužinienė. „Valdantieji visada palaikė R. Paksą. Tikrai visada kalbėjome, kad turi būti atstatyti teisingumas, kad būtų galimybė kandidatuoti“, - pabrėžė L. Graužinienė.
Premjeras Algirdas Butkevičius papildė R. Paksą, kad Jungtinių Tautų Žmogaus Teisių komiteto išvadose netgi siūlymas Vyriausybei išnagrinėti jų pateiktus argumentus. „Mes sutarėme, kad mūsų teisininkai ir Vyriausybė išsiaiškins ir aiškiai pasakytų, koks yra tolimesnis kelias. Juk yra pabrėžta, kad per ilgai Lietuvoje yra neišsprendžiamas šis klausimas, yra pažeistos žmogaus teisės, - kalbėjo premjeras. - Galiu pasakyti, kad rašte nėra pasakyta, kad reikia keisti Konstituciją. Nepamirškime, kad Europos teisė kartais yra aukščiau už mūsų teisę. Reikia palyginti ir duoti atsakymą. Konstitucinio teismo argumentai prasilenkia su Jungtinių Tautų Žmogaus Teisių komiteto išvadomis“.
Premjeras pažadėjo, kad viskas bus išnagrinėta. „Kol kas užbėgti įvykiams už akių būtų per anksti“, - sakė A. Butkevičius.
„Visi suprantame, kad Konstitucinis teismas turi žengti žingsnį ir pasakyti, kad suklydo prieš dešimt metų. Juntinių Tautų Žmogaus Teisių komitetas juk ir pasakė, kad Konstitucinis teismas savo laiku užsiėmė politikavimu. Todėl ir reikalinga komisija ir konkretus sprendimas“, - teigė R. Paksas.