Pyktis dėl mokslo metų: vieni mato atimtas atostogas, kiti – šviesesnę ateitį

Kiek reikia moksleiviams vasarą atostogauti – 2 ar 3 mėnesius, o gal dar daugiau? Prailginti mokslo metai sulaukė didžiulės kritikos lavinos, o savivaldybės jau reikalauja grąžinti 3 mėnesių atostogas. Tačiau švietimo, mokslo ir sporto ministras neketina paklusti ir ragina mokytis 10 mėnesių, o ilsėtis vos 2. Anot jo, reikia ne ilginti atostogas, o mokyklas ir programas pritaikyti mokymui per karščius.

Vasarą vaikai mokyklose kankinosi kaitinant beveik 30 laipsnių karščiui, mat valdžia nusprendė prailginti mokslo metus. Tokiu mokymusi nebuvo patenkinti nei vaikai, nei tėvai, nei mokytojai.

„Neiti, atostogos tebūnie. Spės viską, labai gabūs, talentingi vaikai, jie viską susispaus ir viską baigs", – sakė pašnekovas.

„Beprasmybė yra birželio mėnesio mokymasis. Iki liepos sėdėti be kondicionierių. Neparuošta infrastruktūra ir pradėti mokyti vien dėl mokymo. Ką mano dukra veikė mokykloje nuo birželio 15 dienos? Mokslo proceso ten tikrai nėra", – jam antrino kitas.

Rugsėjį prasidės jau nauji mokslo metai, tad jiems besirengiančios savivaldybės jau reikalauja vyriausybę grįžti prie ankstesnės tvarkos – mokslo metus baigti gegužę. Tik Druskininkų, Pakruojo ir Panevėžio rajono savivaldybės praneša, kad jų mokyklos yra pritaikytos darbui per karščius. Tad trumpinti mokslo metus nuo 1 iki 3 savaičių reikalauja net 2 trečdaliai šalies savivaldybių.

„Matydami klimato pokyčius turėtume būti pasirengę bent minimaliai infrastruktūrą, klasių vėdinimą, vėsinimą. Tai elementarus buitinis aspektas. Mokymo, ugdymo programas reikia dėlioti taip, kad mokslo metų eigoje būtų galima įsisavinti, gal trumpinti atostogas mokslo metų eigoje", – tikino Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

„Birželį vyksta valstybiniai, brandos egzaminai. Vyresnių klasių mokiniai turi tik popietines apmokas, kai oras dar labiau įkaitęs. Ugdymo procesui nepadeda ir tai, kad mokytojai dalyvauja egzaminuose, juos keičia kiti", – Savivaldybių asociacijos direktorė Roma Žakaitienė.

REKLAMA

Savivaldybių reikalavimą trumpinti mokslo metus remia ir pedagogų organizacijos.

„Mokytojų bendruomenė prieš 2 metus tvirtino, kad pirma reikia sutvarkyti ugdymo turinį ir tik po to apie mokslo metų ilginimą. Nebuvom išgirsti, dabar pasitvirtino, dėl ir buvo abejojama. Prisidėjo ir gamta", – tikino Švietimo ir mokslo profsąjungos pirmininko pavaduotojas Audrius Jurgelevičius. 

Kad birželį vaikai ėjo į mokyklas ir neteko sukti galvos, kuo juos užimti, tėvų organizacijos visai patenkintos. Tiesa, tėvai reikalauja vaikams įdomesnių veiklų ir užsiėmimų nei sėdėjimas tvankiose klasėse.

„Mokslo metus pailgino, bet turiniu papildomos savaitės neužsipildė. Stumia laiką, programas jau būna pabaigę. Beprasmybė", – šnekėjo tėvų forumo atstovas Kęstutis Mikolajūnas.

O štai mokyklų reitinguose pirmaujančio Vilniaus Licėjaus vadovas griežtas – norint gero išsilavinimo, mokslo metų trumpinti nevalia ir vaikams turi pakakti dviejų mėnesių vasaros atostogų.

„Grįžimas prie to, kas buvo, tai grįžimas į sovietinius laikus. Mes įpratę 3 mėnesius nesimokyti, o dauguma Europos šalių mokosi. Vokietijoje, Lenkijoje ir t.t. Lietuvoje nuo oro priklauso mokysimės ar ne?", – klausė Saulius Jurkevičius.

Vilniaus miesto valdžia savo nuomonės dėl mokslo metų trumpinimo nepateikė. Meras Remigijus Šimašius aiškina, esą dėl mokymosi birželį nuspręsti turi pačios mokyklų bendruomenės ir savivaldybė, o ne vyriausybė:

„Dėl to, kad karšta vasara, grįžti atgal prie trumpesnių mokslo metų būtų karštakošiškas sprendimas. Palikti laisvę savivaldybėms pačioms spręsti papildomas savaites, ką daryti, eiti ar ne, kaip darbą organizuoti su mokyklų bendruomenėmis."


Rašyti komentarą...
R
Rasa
2019-08-02 07:30:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Įdomu kaip pritsikytos karščiams Druskininkų mokyklos ! Gal ten kondicionieriai veikia ?
Atsakyti
0

P
Piska
2019-08-04 12:42:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Trumpinti mokslai
Atsakyti
0

G
Gražina
2019-08-04 15:15:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vokietijoje mokslo metų eigoje ir rudens, ir pavasario, ir žiemos atostogos tęsiasi po savaitę ilgiau. O ir krikščioniškų švenčių dienų poilsiui prisideda. Taip, kad mokosi jie ne ką ilgiau.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų