Prokuroras: Viktoras Uspaskichas yra teismo žinioje, nemanau, kad pasislėpė

 Kalėti nuteistas ir į teismo posėdžius neatvykstantis europarlamentaras Darbo partijos įkūrėjas Viktoras Uspaskichas yra teismo žinioje, prokuratūra jo paieškos inicijuoti neketina.

„Byla yra teismo žinioje, čia teismas priims sprendimą, kol kas nepriėmė sprendimo. Teismas organizuos posėdį, jo metu klaus proceso dalyvių nuomonės. Buvo įspėti advokatai, kiek suprantu, jie ryšį palaiko, turėtų į kitą posėdį atvykti“, - BNS sakė valstybės kaltintojas Darbo partijos byloje prokuroras Saulius Verseckas.

Jis mano, kad negalima kol kas daryti išvadų, kad politikas pasislėpė.

V.Uspaskichas trečią kartą neatvyko į Lietuvos apeliacinio teismo posėdį sukčiavimo byloje.

Penktadienį teismas susirinko klausytis advokatų kalbų. Posėdžio pradžioje teisėja Violeta Ražinskaitė paskelbė, kad antradienį buvo gautas V.Uspaskicho pareiškimas. Jame nuteistasis teigia, kad žino, jog artimiausiame posėdyje toliau vyks baigiamosios kalbos, jo visi gynėjai savo kalbas yra pasakę, o jis dėl asmeninių susiklosčiusių aplinkybių, dėl studijų aukštojoje mokykloje negalės dalyvauti penktadienį vyksiančiame posėdyje.

REKLAMA

„Nenorėdamas trukdyti teismui, sutinku, kad posėdis vyktų man nedalyvaujant, dėkoju už supratingumą“, - rašo V.Uspaskichas.

Teisėja nusistebėjo, kad V.Uspaskichas galbūt išvyko į užsienį be teismo leidimo.

V.Uspaskichui yra skirtas piniginis užstatas - maždaug 144 tūkst. eurų. Jeigu jis bandytų pasislėpti nuo teismo, pinigai atitektų valstybei, o teismas turi teisę svarstyti dėl kardomosios priemonės griežtinimo.

„Yra dar likę paskutiniai žodžiai ir atskirtimai, mus reikia aiškiai žinoti jo poziciją, Yra paskirta kardomoji priemonė. Jeigu aukštoji mokykla, tai, matyt, užsienyje. (Išvyko) be teismo žinios, tik informuojama. Būtų gerai, kad aiški jo pozicija kitame posėdyje būtų. Turi būti teismo leidimas“, - kalbėjo teisėja V.Ražinskaitė.

„Būtinai perduosiu“, - teismui žadėjo V.Uspaskicho advokatas Algirdas Miškinis. Vėliau advokatas BNS sakė, kad V.Uspaskicho dalyvavimas apeliacinės instancijos procese nėra būtinas. Kokioje aukštojoje mokykloje studijuoja V.Uspaskichas, negalėjo nurodyti nei jo gynėjas, nei Vytautas Gapšys.

V.Gapšys sakė, kad apie savo studijų kryptį galėtų pasakyti pats V.Uspaskichas, jis partijos bičiuliams to neakcentavo, esą studijų kryptis labiau susijusi su psichologija. Parlamentaras mano, kad V.Uspaskichas yra užsienyje. Su pačiu V.Uspaskichu penktadienį BNS susisiekti nepavyko.

„Jis išdėstė savo argumentus duodamas parodymus, jau tada jis minėjo, kad nesiruošia sakyti baigiamosios kalbos“, - žurnalistams teisme sakė V.Gapšys.

Teismo posėdyje pasisakė V.Gapšio valstybės skirtas advokatas bei Darbo partijos gynėjos. Posėdžiui užtrukus vos 40 minučių, proceso dalyviams teko skirstytis.

„Liko išklausyti V.Uspaskicho nuomonę“ , - sakė teisėja V.Ražinskaitė.

Kitas posėdis vyks lapkričio 6 dieną. Iki tos datos tikimasi išsiaiškinti dėl V.Uspakicho dalyvavimo ir pradėti proceso dalyvių atsikirtimus.

Teisėjai taip pat papildomai paskyrė dar vieną posėdį gruodžio 16 dieną.


Rašyti komentarą...
T
Tai
2015-10-17 08:43:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai Viktoras iš Tolimųjų Rytų jau" deda skersą" ant lietuviškų teismų, nusibodo 6 metus juose tampytis? Va kaip pinigas valdo dabartinę Lietuvą...
Atsakyti
0

J
JONAS
2015-10-17 09:33:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
JO BUTENT. PREZIDENTE NEIGALI RURBUT IRGI GAVO ATKATA
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų